Jakie dawki suchej karmy dla młodego owczarka niemieckiego?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Grrrrr98
Posty:5
Rejestracja:02 sierpnia 2014, 14:00

02 sierpnia 2014, 14:58

Witam,
wczoraj odebrałam od znajomego 6-tygodniowego Owczarka Niemieckiego (samca).Tak wiem to zbyt wczesnie ale to nie jest jakiś hodowca..po prostu ma owczarki i dzieci im sie urodziły i je oddal. (rodzice z rodowodami) Kolega mówił że na razie mam mu dawac 2-3 razy dziennie mleko i dodawac do niego chleba lub karme dla juniorów. Tk zrobiłam, jednak maluch niechętnie je to mleko z chlebem, za to karme suchą bardzo chętnie. Nie wiem czy moge mu już ją dawac a jesli tak to ile kilogramów czy tam gramów dziennie i jak często? Czy moze lepiej zostać przy mleku? Mama kupiła jakąs karme na wage , wiem że trzeba lepszą przy najblizszej okazji kupie. ale nie mam na niej dawkowania i nw o zrobić Ile gramów czy nw szklaneczek, ile razy dziennie i czy suchą (radzi sb) czy lepiej dodac troche wody bądź mleka? Proszę o szybką odpowiedź bo musze go nakarmić i nw czy od wczoraj to dobrze robie.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

02 sierpnia 2014, 15:15

Nie kupuje się karmy na wagę... to syf... z milionem patogennych mikroorganizmów. Dla szczeniaka? absoluytnie można to wywalić do kosza.
Pierwsze co trzeba zrobić to jak najszybciej wziąć małego pod pachę i pójść do weta... bo on ani odrobaczony ani zaszczepiony nie jest...
Jak najszybciej także nalezy kliknąć w wujka google... wpisać sklep z karmami... a potem klikać w sklepach w zakłądkę karmy/szczenięta... i sobie coś wybrac. Przy dobrych wiatrach - karma dojdzie koło wtorku/ srody
Grrrrr98
Posty:5
Rejestracja:02 sierpnia 2014, 14:00

02 sierpnia 2014, 15:20

szczepienia niby od 7 do 12 tygodnia więc hyba mam czas. A do tego czasu o ma z głodu zdychac? ;>
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

02 sierpnia 2014, 15:36

A to w sklepie, w którym zakupiono karmę, nie można się dowiedzieć jaka to karma i jak ją dawkować? Sprzedawca po ujrzeniu granulek powinien się zorientować, co to jest. Dawkowanie zależy od karmy, mamy Ci wywróżyć ile gramów masz dawać jak nie wiemy, co masz?
Koniecznie odrobaczyć już teraz.
Poszukać w sklepach internetowych dobrej karmy, już teraz.
Nie dawać mleka i chleba.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

02 sierpnia 2014, 15:47

Gdzie mieszkasz na wsi, w małym miasteczku, może ktoś będzie jechał lub poproś kogoś nie Ci kupi karmę, do wtorku nie wytrzyma,
joanna jankowska
Posty:1
Rejestracja:29 września 2014, 18:53

29 września 2014, 19:00

witaj
Myślę że najlepiej poradzić się weterynarza. Wszak to on jest specjalistą od zwierząt.
Szczególnie w przypadku szczeniąt nie warto eksperymentować.
Gość

29 września 2014, 19:21

joanna jankowska pisze:witaj
Myślę że najlepiej poradzić się weterynarza. Wszak to on jest specjalistą od zwierząt.
Szczególnie w przypadku szczeniąt nie warto eksperymentować.
Moja droga weterynarz :lol: :lol: :lol: toż on zna tylko Royala z którego czerpie profity. Gdzie ty żyjesz ?
LauRaa11
Posty:4
Rejestracja:08 października 2014, 19:03

10 października 2014, 08:22

Ja dawalam purime dla szczeniakow.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości