karma bez mięsa -ROYAL CANIN - EXCLUSIVE PROTEINS ADULT V.24

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

rodaa
Posty:4
Rejestracja:04 stycznia 2007, 11:31

04 stycznia 2007, 11:43

Royal Canin wprowadził suchą karmę dla piesków, która nie zawiera mięsa!!! - ciekawe kiedy pojawi się w Krakvecie?

Oto skład podany przez producenta:
Ryż, pszenica, izolowane białka roślinne L.I.P.*, olej koprowy, sole mineralne, olej sojowy, pulpa buraczana, włókno roślinne, tran rafinowany, fruktooligosacharydy (FOS), L-lizyna, tauryna, L-tyrozyna, wyciągi z zielonej herbaty i winogron (źródło polifenoli), olej z ogórecznika, wyciąg z aksamitki wzniesionej (żródło luteiny).

* L.I.P białka wyselekcjonowane pod kątem bardzo wysokiej strawności (przekraczającej 98%).

Przyznam się, że kupiłam ją swojemu pieskowi (9-letnia suczka, około 30kg) i chyba jej pasuje. Koopy są dosłownie mikroskopijne, piesek się nie drapie. Psina nie toleruje kurczaka w karmie a oferta karm typu senior, które nie zawierają kurczaka w składzie jest dość mizerna...

Czy ktoś już karmił nią swoje psy?
Co na to pan Marek?

Czy karma bez mięsa może być pełnowartościowym psim posiłkiem?
rodaa
Posty:4
Rejestracja:04 stycznia 2007, 11:31

04 stycznia 2007, 11:46

z tego wszystkiego pomyliłam imię...
Przepraszam panie Jarku
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 stycznia 2007, 23:09

nie pierwszy to Royal wymyślil. Już są inne firmy. Jak najbardziej myśmy takie karmy stosowali do obniżania wagi ciała. Samego produktu Royala jeszcze nie znam.
rodaa
Posty:4
Rejestracja:04 stycznia 2007, 11:31

06 stycznia 2007, 01:47

Dziękuję za odpowiedź, jednak zastanawia mnie fakt czy taka bezmięsna karma może być stosowana jako jedyna karma 9-cio letniej suczki?
Czy przez przypadek nie odbije się to na zdrowiu zwierzaka? Czy może lepiej pozostać przy tradycyjnej karmie typu senior? A może najlepszym rowiązaniem byłoby mieszamie karm, tradycyjnej i bezmięsnej?
Pies dotychczas dostawał Proformance senior.
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

07 stycznia 2007, 00:57

Karmy bezmięsne są na pewno produkowane dla tych psów, które nie mogą jeśc mięsa. A jeśli chodzi o podawanie ich zdrowym psom- tyle opinii, ile miłośników psów. Nie znajdziesz odpowiedzi, mówię Ci to na początku. Znając życie wyjdzie z tego długa, wielowątkowa kłótnia. Musisz w dużej mierze zadecydować sama- oczywiście nie mówię, zeby się nie konsultować z wetem :wink:
Gość

08 stycznia 2007, 12:12

Dzień dobry


Karma bez mięsna moze byc stosowana jesli są takie wskazania przez lekarza weterynarii,ja sama miała bym duze watpliwosci może jedynie u starzejacego się pieska.

Dziękuje
Pozdrawiam
Marzena Machnik
Awatar użytkownika
aglo
Posty:288
Rejestracja:15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja:Wieś

07 lipca 2007, 10:58

Chciałabym odświeżyć ten temat.
Już jakiś czas minął od wprowadzenia tej karmy. Czy ktoś może wydać opinie o tej karmie.
Czy warto podawać ją psu - alergikowi? Jak wygląda w praktyce wegetarianizm u psa? Czy brak białka zwierzęcego nie spowoduje zmian zdrowotnych?
Przeczytałam ulotkę o tej karmie, ale nie jestem do końca przekonana. Wiem jak wegetarianie radzą sobie z brakiem białka zwierzęcego (sama nie jem mięsa od kilkunastu lat), czy podobnie jest w przypadku psów.

Będę wdzięczna za informacje.
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

08 lipca 2007, 18:47

Nie wiem ale ja dośc sceptycznie podchodzę do karmy bez mięsa w składzie. Dla mnie pies zawsze był przedewszystkim istotą mięsożerną, pomimo udomowienia w dzisiejszych czasach gdzie pies je bardziej urozmaiconą karmę.
Ja bym sie nie zdecydował karmić takową karmą mojego psa.
Gość

12 sierpnia 2007, 22:01

Zdażaja sie psy uczulone na bialko zwierzece dla nich ta karma jest przeznaczona! a nie dla włascicieli wegetarianow!!!! W wyjatkowych przypadkach mozna ja podawac! a nie wtedy bo my jesteśmy wegetaerianami. Musi byc to potwierdzone badaniami wykonanymi na psie najlepiej na akademii rolniczej itp.jezeli zostanie stwierdzone ,że pies jest uczulony na bialko zwierzęce wtedy nalezy mu podawac ta karmę!
Awatar użytkownika
aglo
Posty:288
Rejestracja:15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja:Wieś

13 sierpnia 2007, 09:53

Gościu następnym razem proponuje czytać ze zrozumieniem.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 89 gości