Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

gosć

04 stycznia 2015, 19:55

Zaproponowana przez Retriever Simpsons
skład ze strony producenta
Deboned Chicken(27%) = MOM
, Dried Chicken(16%) = nie ma słowa co z tego kurczaka, napewno nie cały, i napewno nie mięso, zostaje mączka z pozostałości
, Deboned Salmon(13%)= MOM z łososia
, Sweet Potato, Potato, Dried White Fish(7%) = ziemniaki rozbite na 3 pozycje bo razem zajmowałyby zbyt dużo % i musiałyby się znaleźć na pierwszej pozycji
, Dried Salmon(5%),= suszony łosoś- sprawa tak samo jak w przypadku suszonego kurczaka
Dried Turkey(4%),= jak wyzej tyle że odpady z indyka
Chicken Fat(2%),
Chicken Gravy(2%),= sos z kurczaka - jedyne co mi przychodzi do głowy to ścieki poubojowe...
Dried Whole Egg(2%),
Deboned White Fish(2%) = MOM z jakiejś ryby... pewnie tej, którą akurat obrabia przetwórnia, dowolnej
, Pea Fibre, Lucerne,
Minerals, Vitamins, = znowu enigmatyczne minerały i witaminy
Dried Apple, Dried Carrot,
Spinach,= znowu szpinak i szczawiany
Dried Seaweed, Dried Cranberry, Prebiotic FOS, Aniseed, Fenugreek, Glucosamine, MSM, Chondroitin, Thyme, Marjoram, Oregano, Parsley, Sage.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

04 stycznia 2015, 20:05

Czy jest wobec tego istnieje na rynku karma sucha która ma w sobie mięso :?: oprócz ZiwiPeak
Gość

04 stycznia 2015, 23:05

Ja osobiście wierzę w karmy typu orijen.Ogólnie odrzucają mnie karmy europejskie i pochodzenie składników użytych do tych karm,konserwanty.Większość drobi w Wielkiej Brytanii pochodzi z Chin...jakość zboża użytego do produkcji to już w ogóle poniżej krytyki.
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

04 stycznia 2015, 23:43

Retriver pisze:Czy jest wobec tego istnieje na rynku karma sucha która ma w sobie mięso :?: oprócz ZiwiPeak
Przespałam ciekawą dyskusję , szkoda :mrgreen:
Posty znikną , to bardziej niż pewne ...mój też wyladuje w koszu .dlatego od jakiegos czasu ograniczam się z pisaniem
szkoda mi mojej energii i czasu .

Szukałam przez godzinę filmiku , co by Panu Robertowi ciekawym filmikiem odpowiedzieć ( to nowy sposób komunikacji )
niestety nie znalazłam ,,ale może później kiedy już znajdę na pewno załaczę link . Teraz późną porą może to ,
czytaj 3 str
tekst ten można bez problemu znależć w necie , jest obszerniej napisany -
http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.p ... 30#p160948
Verano
Posty:9
Rejestracja:29 września 2014, 10:26

05 stycznia 2015, 00:58

Myślę, że gdyby do karm trafiały naprawdę zwierzęta z kolizji samochodowych to byłaby to super-hiper-mega wypasiona karma. Mięso z wypadków w wielu krajach jest również spożywane przez ludzi :lol: Psowaty w naturze nie pogardzi padliną i to nie taką świeżutką z wypadku, a naprawdę gnijącym truchłem. Niestety w dobie propagandy super sterylności każda wzmianka o czymś co sterylne nie jest, ale jest absolutnie normalne dla psowatego, wywołuje zgorszenie i niesłychane lamenty :roll:
Nie to jest problemem suchych karm! Problemem jest to, że wszystkie składniki w nich zawarte są poddane takiej obróbce, że tracą niemal wszystkie wartościowe składniki, które trzeba potem uzupełnić dowalając do karmy całą furę syntetycznych dodatków. Nawet ten nieszczęsny MOM wcale nie jest taki zły gdyby nie był poddawany dalszej obróbce.
forestka
Posty:2
Rejestracja:11 stycznia 2015, 14:23

11 stycznia 2015, 14:26

Witam

Proszę o radę, mam pieska wielkości golden retriever (około 62cm w kłębie) jest po sterylizacji i bardzo niebezpiecznie przybrał na wadze. Wczoraj dowiedziałam się że musiałby zrzucić około 15kg!!! Pomóżcie czy karma royal canin obsesity będzie dla niego odpowiednia?
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

11 stycznia 2015, 15:40

Czym go do tej pory karmiłaś, że przybrał aż tak ile waży :?: mam 16 miesięcznego goldena waga 35 kg czyli tyle ile potrzeba.
Karma o która pytasz ma w swoim składzie pszenicę, kukurydzę nawet nie widom o ile jest tego w składzie może by dużo, substancja zagęszczająca to dopuszczony trifosforan ale podany w nadmiarze już nie jest taki bezpieczny:
Trifosforany zaliczane są do substancji nieszkodliwych. Nadmierna ich ilość może jednak przyczynić się do zmniejszonego wchłaniania żelaza, wapnia i magnezu, a także nasilenia objawów osteoporozy oraz pogorszenia procesów metabolicznych

SKŁAD:

suszone mięso drobiowe, pszenica, włókno roślinne, gluten kukurydziany, pulpa buraczana, gluten pszenny*, hydrolizat białka zwierzęcego, tłuszcze zwierzęce, sole mineralne, łupiny i nasiona psyllium, olej rybny, hydrolizat skorupiaków (źródło glukozaminy), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny), hydrolizat chrząstki (źródło chondroityny).

DODATKI (na 1 kg karmy):

Dodatki dietetyczne: Witamina A: 15000 UI, Witamina D3: 800 UI, E1 (Żelazo): 33 mg, E2 (Jod): 3 mg, E4 (Miedź): 4 mg, E5 (Mangan): 42 mg, E6 (Cynk): 140 mg - Dodatki technologiczne: Trifosforan pentasodu: 3,5 g - Konserwanty - Przeciwutleniacze.
forestka
Posty:2
Rejestracja:11 stycznia 2015, 14:23

11 stycznia 2015, 21:35

Do tej pory dawałam mu friskies, myślałam że to jest w miarę dobra karma bo producentem jest purina, weterynarz mi powiedział że jest ona wysokokaloryczna o czym nie miałam pojęcia. On waży teraz 55kg ale tak jak mówiłam jest wysterylizowany i troszkę większy od retrievera. Ten weterynarz dał mi karme eukabany co restricted calories, powiedział żeby ją stosować i co tydzień go ważyć, co myślisz o tej karmie?
justys88
Posty:33
Rejestracja:19 grudnia 2014, 11:19

11 stycznia 2015, 22:38

Witam serdecznie :) Niektórzy już z Was wiedzą że jestem szczęśliwą posiadaczka szczeniczka (8tyg) jamnika i chciałam podpytać czym najlepiej powinnam karmić tego psiaka? Od poprzedniej właścicielki dostałam informację że był tylko na suchej karmie Husse jednak nie do końca jestem do niej przekonana i dziś po mału zaczeliśmy zmieniać na Brit Care Puppy All Breed Lamb & Rice -czy to dobry wybór? I co ewentualnie powinnam jeszcze wprowadzić do jego diety? Co mogę mu gotować ?? I czy powinnam uzupełnić dietę jakimiś suplementami, witaminami? Z góry dziękuje za wszytskie informacje :)
jotem
Posty:7
Rejestracja:12 stycznia 2015, 20:08

12 stycznia 2015, 20:21

Ja tak tylko krótko w temacie .... tłumaczenia, na tym się znam, o tym napiszę:)
Otóż deboned meat, czy deboned chicken to nie jest MOM. Przynajmniej jeśli producent nie stosuje jakichś niecnych sztuczek wobec klientów.
MOM to po angielsku mechanically deboned meat, i owo mechanically jest tu na tyle istotne, że jeśli go nie ma, MOM nie wchodzi w grę, chyba, że mamy do czynienia z nieuczciwym producentem.

Tyle wyjaśnień od tłumacza:)
Ale... będąc dociekliwą napisałam do jednego z producentów karm (chyba niewymieniony tutaj) i dostałam odpowiedź - tak, moja wersja językowa jest poprawna deboned chicken/salmon/trout oznacza mięso pozbawione kości. Nie jest to mięso oddzielone mechanicznie! Przynajmniej w przypadku tego producenta.
Co więcej (byłam nawet bardziej dociekliwa!), w karmie której używam od kilku dni do karmienia mojego szczeniaka zarówno kurczak, jak i łosoś oraz pstrąg są pochodzenia brytyjskiego. Dodam (to już wiem z opakowania i opisu na stronie), że karma nie zawiera sztucznych barwników, konserwantów, ani wzmacniaczy smaku czy składników modyfikowanych genetycznie. Karma ma dość krótki termin przydatności, co może być niewygodne, może tez być traktowane jako zaleta? Wszystko jest względne.
Teraz możecie kłócić się dalej:) I bez końca dyskutować nad wyższością jednego sposobu karmienia nad drugim.
Ja bez powoływania się na jakąś wyższą ideologię wybrałam moim zdaniem optymalną karmę suchą, bo po prostu jest mi tak łatwiej i wygodniej. Nie twierdzę, że wybór suchej karmy to największe dobro, które może naszego pupila w życiu spotkać, ale nie uważam, abym wybierając tę konkretnie karmę robiła mu krzywdę.

Pozdrawiam
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

12 stycznia 2015, 20:29

Fajnie, że nam rozjaśniłaś w temacie, jak się doczytałaś wszystko w temacie było podciągnięte pod MOM. Z ciekawości pytam jaką karmę wybrałaś dla psa :?:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

13 stycznia 2015, 19:24

Jotem bardzo cenne info napisałaś .
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

13 stycznia 2015, 19:34

Robert A. pisze:Jotem bardzo cenne info napisałaś .
też tak uważam !!

Jotem co to za karma ?
Verano
Posty:9
Rejestracja:29 września 2014, 10:26

14 stycznia 2015, 17:08

Jotem- a możesz wyjaśnić jeszcze w jaki sposób "niemechaniczny" otrzymuje się "deboned meat" i to na tak masową skalę? Ręcznie obierają te kurczaki i krowy? Pokaż mi choć jedną karmę choćby najtańszą marketówę gdzie w opisie występuje "mechanically deboned meat" ? Mnie się takiej znaleźć nie udało :wink:, a że MOM w karmach występuje chyba nikt nie ma wątpliwości.
Drugie pytanie czy wiesz, że pod skrótem MOM kryją się 2 metody jego uzyskiwania:
Cytat za wiki
Istnieją dwie metody pozyskiwania mięsa oddzielonego za pomocą urządzeń:
chemiczna (hydroliza i oddziaływanie enzymami),
mechaniczna (np. skrobanie, ścieranie lub tłoczenie).
mormirka
Posty:1
Rejestracja:19 stycznia 2015, 17:39

19 stycznia 2015, 17:47

ale mom to mięso oddzielone właśnie mechanicznie nie za pomocą chemicznej hydrolizy.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości