tańsza alternatywa dla wolfsblut

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

28 lutego 2015, 21:16

witam
mam psa alergika-od dwóch lat z każdą testowaną karmą jest coś nie tak. ostatnio doszło do problemów z uszami. jedyna karma która była ok to wolfsblut ale jej cena (min 230zł za 15kg) jest dla mnie na dłuższą mete zaporowa.
czy mógłby mi ktoś coś poradzić?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

01 marca 2015, 10:51

Możesz spróbować podać psiakowi http://www.krakvet.pl/bosch-plus-straus ... 28657.html niemniej dopiero po dłuższym podawaniu będzie wiadomo czy ta zamiana karmy jest odp.
skrzeli
Posty:161
Rejestracja:24 września 2010, 12:56

01 marca 2015, 11:30

Tylko w boschu jakby tego mięsa jak na lekarstwo :wink:
Cena jak za ten skład oszałamiająca.
Gimbo
Posty:163
Rejestracja:17 stycznia 2015, 09:47

01 marca 2015, 13:30

a na co pies uczulony? porównaj skład karm które uczulały z tą co nie uczula wtedy można coś polecać.
Gość

01 marca 2015, 20:53

nie wiem na co pies jest uczulony. od kiedy przestał rosnąć na żadnej karmie nie wygląda dobrze. albo mamy bąki, wzdęcia i odbijanie albo świad skóry. już dwa razy miał problem z uszami, na brzuchu małe ranki od wylizywania. dwa razy był już na lekach które brał regularnie przez dwa tygodnie ale poprawa jest krótkotrwała.
trzy miesiące temu udało mi się kupić bardzo okazjonalnie wolfsbluta z jagnięciną dla szczeniąt (choć pies po karmach z jagnięciną drapie się najmocniej). pies się nie drapał, uszy ok, zeszły ranki z brzucha. no ale ta cena....
kupiłam nutre gold bezzbożową pierwszy worek ok, na początku drugiego problem wrócił, pies lize sie już notorycznie po odbycie (odrobaczany tydz temu, zero poprawy).

niżej podaje skłąd wolfsbluta-podobny ma brit care, mera dog a mimo to karmy lipa...

SKŁAD:
Jagnięcina (26 %), suszona jagnięcina (23 %), ryż pełnoziarnisty (20 %), tłuszcz jagnięcy, olej z łososia, kiełki ryżowe, jabłka, gruszki, jeżyna, jaja, ekstrakt z palmy yucca-schidigera, probiotyczne polisacharydy mannozowe, probiotyczna oligofruktoza, siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny, minerały i witaminy
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

02 marca 2015, 10:34

Napisz do dr.Jarka tutaj same karmy nie pomogą trzeba zająć się problemami alergii.
Gość

02 marca 2015, 10:48

na pv czy na forum?
bea9
Posty:5
Rejestracja:03 marca 2015, 09:04

03 marca 2015, 09:17

hmm wczoraj napisałam dwa posty ale żaden nie poojawił się na forum

mój psiak jest typowym psem stróżującym. ma swobodny dostęp do parteru domu i ogrodu. wzięty był ze schroniska w wieku kilku miesięcy. wszystko było ok ma karmach do 150zł za worek do czasu aż przestał rosnąć. potem albo drapał się po karmie albo miał wzdęcia, odbijało mu się albo puszczał baki. wiec co dwa-trzy miesiące czasem po 1 worku zmieniałam karmę na inną ale zawsze było coś nie tak.
reakcja organizmu na karmę wychodzi po kilku tygodniach, w tym przypadku albo od początku było coś nie tak na karmie X albo problemy zaczynały się po dwóch-trzech tygodniach jedzenia karmy Y a im dłużej ją jadł tym gorzej.

pies obecnie ma 3 lata. pół roku temu doszła wysypka na brzuchu, "pryszcze" na pysku i zapalenie uszu (nie jednocześnie). było ok kiedy pies brał leki i góra dwa tygodnie po zakończeniu ich brania, potem problem powoli wrócił.
ostatnim razem przy lekach pies jadł totw z bizonem, kiedy się skończył na alllegro kupiłam baaardzo okazyjnie dwa worki wolfsbluta-i było super, pies się nie drapał przez dwa miesiace, uszy ok, wysypka zeszła tylko pryszcze zostały. no ale karma się skończyła a nie stać nas co miesiąc wydawać 240zł na samą karme. dlatego szukam alternatywy.

nie wiem czy skład ma coś do rzeczy. dante reagował najgorzej na karmach z jagnieciną a wolfsblut był na jagnięcinie, skład ma podobny jak karmy marki brit care, czy mera dog a mimo to na tych karmach nie jest super.
Gimbo
Posty:163
Rejestracja:17 stycznia 2015, 09:47

03 marca 2015, 09:34

Może to uczulenie na drożdże? z tych 3 wymienionych tylko Wolfbult ich nie zawiera.
bea9
Posty:5
Rejestracja:03 marca 2015, 09:04

03 marca 2015, 10:31

czy drożdże moga uczulać? po za tym chyba już do każdej karmy je pakują....

myślałam o white wolf (to chyba ten sam producent czy się myle?) ale w składzie są drożdze a tańsza wersja-naturals-nigdzie nie ma jej dokładnego składu
Gimbo
Posty:163
Rejestracja:17 stycznia 2015, 09:47

03 marca 2015, 11:13

No niestety mogą...i fakt ciężko teraz znaleźć karmę bez nich ;/. Może Acana? 15zł/kg to chyba nie dużo(?)
bea9
Posty:5
Rejestracja:03 marca 2015, 09:04

04 marca 2015, 09:40

acana o ile jeszcze mowa o adulcie. wersja bez zbóż jest na tyle droga ze już lepiej wychodzi wolfsblut.
w sumie totw chyba też nie ma drożdży? pies jedał go tylko raz (przed wolfsblutem) w czasie kiedy dostawał leki więc nie wiem ostatecznie czy karma jest ok czy nie :?
bea9
Posty:5
Rejestracja:03 marca 2015, 09:04

20 marca 2015, 08:33

witam a co powiecie o tej karmie?
EUKANUBA Dermatosis FP Response Formula 12kg

http://www.krakvet.pl/eukanuba-dermatos ... p-612.html

to najtańsza znaleziona prze zemnie dieta eliminacyjna jednocześnie nie przepełniona kukurydzą, kurczakiem, pszenicą.
czy ktoś z was ją stosował?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 marca 2015, 11:47

Trzeba by było zapytać o dokładny skład z worka dlatego ,że wiele firm min Eukanuba,RC itd. potrafi zaskakiwać innym opisem na opakowaniu a innym opisem na stronie internetowej i prawnie strona internetowa do niczego nie obliguje dopiero opakowanie powinno zawierać prawdę.
Jak poznasz dokładny skład z opakowania można wtedy gdybać czy jest ok ta karma.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości