Odkarmienie znajdki

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Marta_od_Kropeczki
Posty:3
Rejestracja:15 listopada 2011, 23:20

21 czerwca 2015, 09:02

Wczoraj w naszym domu pojawiła się Miszka - znajdka, która w swoim 3,5 letnim życiu zaliczyła dwie nieodpowiedzialne rodziny, schronisko w Radysach i przytulisko. Długo błąkała się po ulicach, jadła nie wiadomo co. Z pewnością ma niedobory. Ma cuchnące gazy, część sierści [sztywnej i matowej] jest siwa. Nie mam pojęcia, ile waży, u weterynarza na odrobaczaniu był z nią mężczyzna, do którego przybłąkała się w barze. Myślę, że nie więcej jak 10kg, sięga mi do kolan, a mam 160cm. Przejdźmy do sedna: jak karmić Miszkę, żeby wróciła do formy? To pierwszy pies za żywienie którego jestem odpowiedzialna, przeczytałam tyle wątków, że zgłupiałam. Zastanawiałam się nad połączeniem karmienia suchą karmą rano [zamówiłam mniejsze opakowania Acany, Lukullusa i Purizonu na spróbowanie] a wieczorem gotowanie [początkowo coś z niewielu składników np mięso z gotowanych udek, warzywa, odrobina brązowego ryżu plus troszkę serduszek, jajko] z zachowaniem 8godzinnej przerwy. Suplementacja skorupkami od jajek i olejem z łososia. Psinka niechętnie pije wodę. Bardzo zależy mi na tym, żeby Miszka jadła jak najlepiej, dlatego z góry dziękuję za wszystkie rady doświadczonych właścicieli.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

22 czerwca 2015, 16:44

Ustaw psiaka na jeden rodzaj jedzenia przynajmniej do momentu kiedy nie ustabilizujesz problemów gastrycznych. Jeśli mało pije to zdecydowanie lepszą formą karmienia na razie będzie gotowane które zawiera więcej wody w samym końcowym pokarmie. Możesz kupić jej zestaw witamin wzmacniających .
http://www.krakvet.pl/advanced_search_r ... tonSearch=
wesołabeatka
Posty:1
Rejestracja:29 czerwca 2015, 21:14

29 czerwca 2015, 21:15

Dokładnie tak!
Marta_od_Kropeczki
Posty:3
Rejestracja:15 listopada 2011, 23:20

10 lipca 2015, 08:56

Mam dziwne wrażenie, że moja odpowiedź w tym temacie zniknęła. Gotowanie odpadło, bo nie za bardzo chciała to jeść. Podobnie jak zieloną Acanę. Teraz dostaje jagnięcą ZiwiPeak [choć i nad nią potrafi grymasić], docelowo zamierzam ją przestawić na BARF. Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 lipca 2015, 10:14

To wszystko dziwnie wygląda grymasi nad różnymi rodzajami posiłków a czy próbowałaś już podawać elementy barfa ?
Marta_od_Kropeczki
Posty:3
Rejestracja:15 listopada 2011, 23:20

16 lipca 2015, 13:57

Tak i widzę, że surowizna jej smakuje. Niestety mój mąż się opiera, myślę, że to wyłącznie lenistwo, bo zakupy miałby robić on. Przekonuję na różne sposoby, dziś będzie kolejna pogadanka. Martwię się, bo ZP i wcześniej suchych nie zjadała w zalecanej dziennej ilości, boję się niedoborów.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

22 lipca 2015, 12:18

Zawsze istnieje ryzyko wystąpienia niedoborów niemniej można to w łatwy sposób wyrównać kupując dobrej jakości witaminy i minerały lub zmienić rodzaj diety.
warkka
Posty:2
Rejestracja:09 sierpnia 2015, 15:34

23 sierpnia 2015, 13:27

zawsze dokarmiam znajdki
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości