zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki -dieta

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kaska0512
Posty:3
Rejestracja:06 października 2015, 18:57

06 października 2015, 19:04

Mój owczarek ma zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki proszę mi powiedzieć jakie produkty, warzywa oraz mięso mogę mu podawać ?
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

07 października 2015, 07:24

Mięso dowolne, wołowina, drób, konina, ryby, ma być dość chude, dla zrównoważenia diety aby witaminy się mogły wchłaniać warto dodać łyżeczkę oleju z łososia. Pisząc mięso chude mam na myśli różne części zwierząt nie tylko chuda pierś, jak masz udziec z indyka to po ugotowaniu zdejmij z wierzchu nadmiar tłuszczu ale nie wszystko, trochę tłuszczu psu z ZNT nie zaszkodzi jeżeli ma dobrze ustawione enzymy trawienne.
Warzywa marchew, pietruszka, kukurydza, seler, zrezygnowałabym z ciężkich kapustnych mogą powodować wzdęcia.
Jaki enzym psiak bierze :?:
kaska0512
Posty:3
Rejestracja:06 października 2015, 18:57

07 października 2015, 14:57

Dostaje kreon 25000 .Jakie czesci dokladnie ? Watroba wolowa wieprzowa ,serce,plucka mogę podawac?
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

07 października 2015, 17:37

Kreon jest w porządku i na nim można ustabilizować psa.

Mięso jako mięsień, czyli każde mięso pierś z kurczaka, udko, indyk udziec, golonka (pierś z indyka jest bardzo droga więc nie polecam) w Stokrotce można kupić gulaszowe lub mięso siekane z indyka w cenie 12 zł. Wieprzowina łopatka, szynka często są na promocji, podroby takie jak serca, żołądki to tylko dodatek w diecie, wątroba to już całkiem inna działka, jej podaje się niewiele dwa razy w tygodniu o płucach zapomnij to bezwartościowy zapychacz, tylko przeleci przez psa jelita i je podrażni.
Stosuje się go bardzo często w gotowych batonach dla psów, są to produkty marnej jakości wypchane tłuszczem i resztkami poubojowymi to już lepiej kupić udko lub całego kurczaka, ugotować z warzywami to nie jest aż tak drogo, tylko ilość tłuszczu ma być pod kontrolą i lepiej nie podawać rosołu z wygotowania, chyba, że odstany w chłodzie i zebrany z wierzchu tłuszcz to trochę można dodać. Będziesz widzieć co się sprawdza po uformowaniu kału u psa, kreon swoją drogą, a dieta inna sprawa, trzeba to wyczuć i połączyć w całość. Mięso najlepiej zblendować , zmiksować na drobno, ułatwia to trawienie.
kaska0512
Posty:3
Rejestracja:06 października 2015, 18:57

07 października 2015, 18:52

Aha rozumiem ja narazie podaje psu sucha karmę ale chcialam dodac jej jakiegos miesa bo moj psiak chyba sie poprostu przejadl ta karma sucha .
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości