Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

barteczek1622
Posty:1
Rejestracja:27 sierpnia 2015, 20:46

27 sierpnia 2015, 20:56

Karmy sa niesamowicie zróźnicowane i dostosowane do rasy psiaka. Oszczędzając na karmie powodujemy niedobory składników odżywczych zwłaszcza u małych psów.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

28 sierpnia 2015, 07:19

abibull pisze:Moje Psy w Hodowli karmione są Royal Canin Sucha i czasami puszki Dolina Noteci
Karma RC nie należy do tanich, niestety w tym przypadku cena nie jest adekwatna do jakości, karma wypchana do granic możliwości wypełniaczem, kukurydzą głównie do tego mączka mięsna, a raczej ze wszystkiego co posiadało zwierzę w sobie i na sobie :( (bardzo słabo przyswajalna) z czegoś tam w niewielkiej ilości. To jedna z słabszych karm na rynku, jeżeli psy są w hodowli to powinno Ci zależeć na dobrym starcie życiowym odchowanych szczeniaków.

Puszki Dolina Noteci od czasu do czasu nie zaszkodzą, choć większość wypełniacza to płuca i wymiona które nie stanowią szczególnej wartości odżywczej, mięso jest na końcowej pozycji więc można się spodziewać, że będzie go mało, jeżeli jest sporo serc to już jest nieźle serca traktujemy jako mięsień. Taka pucha jako dodatek to owszem jak najbardziej.
ALMO
Posty:1
Rejestracja:17 września 2015, 21:18

17 września 2015, 21:46

RC jedna ze słabszych karm na rynku, oferowana przez koncern stawiający na reklamę. Firma która nie podaje 100% składu, nie mam zaufania.
Awatar użytkownika
MaximusKennel
Posty:87
Rejestracja:13 listopada 2011, 13:19

20 września 2015, 21:09

abibull pisze:Moje Psy w Hodowli karmione są Royal Canin Sucha i czasami puszki Dolina Noteci
No ta, RC rulezz ehh...ale trudno spodziewać się jakiejkolwiek sensownej wiedzy z zakresu żywienia psów po rozmnażaczu kundelków z Kennel Clubu.
Sorry, ale karm kalibru RC nie dałabym swoim psom nawet jakby mi ktoś do tego dopłacil. Chomikom czy szczurom owszem... ale nie psom.
nyelle
Posty:3
Rejestracja:21 września 2015, 12:32

21 września 2015, 12:47

Cześć wszystkim. Wyszukiwałam, ale niestety nic nie znalazłam - czy ktoś karmi tutaj swojego psa Brit Premium Dog Sport?

Moja suczka to bardzo aktywny 3-letni pół-beagle. Mocno podkasana, osiąga prędkości nadświetlne robiąc kilometry po terenie stajni, czasem latając z jakimś towarzystwem, ale częściej bez :) Chętnie skacze na ławki, przez przeszkody, często na własne życzenie, żeby się popisać ;). Ogólnie zużywa bardzo dużo energii, jest umięśniona i żylasta, jest takim rudym Brucem Lee ;)

Często jej gotuję, raz na jakiś czas dostaje gotowane lub surowe mięso. Dostaje naprzemiennie Can-Vit z glukozaminą i Orling GelaCan Darling.

Czy ta karma będzie dobra jako duża składowa, powiedzmy, 50% diety?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

22 września 2015, 07:42

Jeśli nie przeszkadza Tobie i Twojemu psu kukurydza i pszenica w składzie to biorąc pod uwagę ,że nie jest to jedyny posiłek karma może zostać. Co do supli to Orling jak najbardziej jest godny polecenia natomiast Can -Vit z glukozaminą jest tanim niskiej jakości(beznadziejne przyswajanie ) preparatem obciążającym układ pokarmowy.
nyelle
Posty:3
Rejestracja:21 września 2015, 12:32

22 września 2015, 14:40

Can-Vit rzeczywiście tak obciąża? Tylko proszę rzeczowo, bez straszenia :D. Jeśli chodzi o suplementy i karmy dla psów jestem trochę zielona, ale np. końskie mam w jednym paluszku i nie zawsze obiegowa bardzo zła opinia o tańszych produktach jest uzasadniona. To znaczy, nie ma co po nich oczekiwać efektu "wow", ale na pewno nie zaszkodzą.

Zresztą... Can-Vit to było jedyne, co była w dwóch okolicznych "zoologicznych" - kupiłam na szybko, a potem zamówiłam Orlinga.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

23 września 2015, 10:56

Możesz podawać wszystko na co masz ochotę to Twój psiak ,natomiast miałem na tym forum(kilka lat temu) wymianę argumentów z dr.Jarkiem na temat Canvitu i nikt nikogo nie przekonał .
Wiele psów seniorów(zawodowo zajmuje się psami) wymiotuje po Canvicie w tym także mój i nie jest to przypadek osamotniony tylko mojego psa.
Znacznie rzdziej dzieje się tak w przypadku podawania psom w młodym wieku.
Jest to preparat bardzo niskiej jakości zawiera praktycznie nieprzyswajalne formy witamin i minerałów.
wysiu22
Posty:1
Rejestracja:23 września 2015, 19:16

23 września 2015, 19:19

A co sadzicie o karmie Harringtons. jest bez zboz w przystepnej cenie.. ?
Anka82
Posty:1
Rejestracja:23 września 2015, 20:09

23 września 2015, 20:12

A czy polceacie bardziej purina pro plan czy purina pro plan duo delice?
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

24 września 2015, 08:50

Anka82 pisze:A czy polceacie bardziej purina pro plan czy purina pro plan duo delice?
Obydwie te karmy mają w składzie znaczną ilość wypełniaczy w postaci pszenicy, kukurydzy, ryżu,:
Przykładowy pro plan duo delice:
Skład:

wołowina (17%), pszenica, kukurydza, odwodnione białko drobiowe, tłuszcz zwierzęcy, glutenowa mączka pszenna, suszona pulpa buraczana, grys kukurydziany, ryż (4%), składniki mineralne, digest, glikol propylenowy, suszone jajo, olej rybi, mąka słodowa.

przykładowy pro plan:
dehydrolizowane białko drobiowe, pszenica, kukurydza, drób (14%), gluten, mączka sojowa, olej roślinny, ryż (4%), suszone wysłodki buraczane, minerały, grysik kukurydziany, tłuszcz zwierzęcy, autolizat, tran

Sumując to dużo wypełniaczy i kiepsko oznaczony skład % poszczególnych składników tak naprawdę to można się tylko domyślać ile czego jest w 1 kg karmy. Karmiłam mojego psa pro plan dla szczeniaków i akurat jemu nie służyła ta karma, kupy były ogromne i nieciekawe.
Nie pomogę którą wybrać ponieważ skład jednej od drugiej aż tak bardzo od siebie się nie różni.

Zastanawia mnie jedno dlaczego producent skupia się na różnorodności wypełniacza i nasyca nim skład karmy, a nie ma to odzwierciedlenia w składnikach mięsnych z opisu wynika dehydrolizowane białko zwierzęce, ok ale z czego z jakich części kurczaka :?: :?: :?: bardziej mnie to interesuje niż elementy pozyskane ze zbóż i roślin. Białko roślinne nie jest dobre do karmienia psów.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

29 września 2015, 20:52

Tych zbóż jest mnóstwo w karmie Pro - Plan.
Mam wrażenie,że firma przespała moment gdzie większość liczących się producentów odchodziła od zbóż w składzie.
labrador_maks
Posty:3
Rejestracja:01 października 2015, 15:38

05 października 2015, 12:35

Mój "labek" po większości karm się drapał, leciała mu sierść i miał problemy z załatwianiem się. Piesek jest przygarnięty ze schroniska. Sąsiadka, która wystawia psy poleciła mi, żebym udała się na wystawę psów i zobaczyła jakie karmy oferują. I tak byłam w czerwcu w Gdyni. Były 2 karmy, które mnie zainteresowały. Alsa i Vitalin. Jedna niemiecka, jedna brytyjska. Zaczęłam czytać i ostatecznie zdecydowałam się na Vitalin z jagnięciną. Przede wszystkim dlatego, że karma jest holistyczna, no i brytyjska, a ceny obu firm są podobne. Minęły prawie 3 miesiące od pierwszego opakowania i mogę śmiało stwierdzić, że było warto :) Może ktoś z was też próbował?
sue
Posty:10
Rejestracja:21 maja 2015, 15:59

10 października 2015, 12:56

Czy ktos slyszl o karmie wolf of wildrness?
Podaje tutaj sklad
świeże mięso drobiowe(41%), kawałki ziemniaków (suszone), białko drobiowe (12%, częściowo suszone i hydrlizowane) białko jagnięce (8%, suszone), pulpa buraczana (pozbawiona cukru), siemię lniane, tłuszcz z drobiu, drożdże piwne (suszone), jajko (suszone), chlorek sodowy, owoce leśne (0,3%, suszone: żurawina, porzeczka, maliny, owoce czarnego bzu), zioła (0,2%, suszone: bylica pospolita, dziurawiec, liście pokrzywy, rumianek, krwawnik, podbiał, korzeń mniszka), ekstrakt z drożdży (suszone, = 0,2% beta-glukane i mannooligosacharydy ), jabłko (suszone), inulina z cykorii (0,1%), olej z łososia, olej słonecznikowy.
Składniki na kg:
Składniki dodatkowe: witamina A 12.000 j.m., witamina D (witamina D3) 1.500 j.m., witamina E (alfa tokoferol) 250 mg, witamina C (monofosforan askrobylu, Ca-Na-Salz) 100 mg, witamina B1 (monoazotan tiaminy) 12 mg, witamina B2 (ryboflawina) 12 mg, witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny) 8 mg, witamina B12 (cyjanokobalamina) 180 mcg, niacyna 35 mg, kwas pantotenowy (preparat z D-pantotenianu wapnia ) 35 mg, kwas foliowy 1,2 mg, biotyna (D(+)-biotyna) 300 mcg, chlorek choliny 2.000 mg, miedź (jako siarczan miedzi(II), pentahydrat) 12,5 mg, cynk (jako siarczan cynku, monohydrat) 100 mg, cynk (jako glicyna-chelat cynku, hydrat) 60 mg, żelazo (jako siarczan żelaza(II), monohydrat) 200 mg, mangan (jako siarczan manganu(II), monohydrat) 25 mg, jod (jako jodan wapnia, bezwodny) 2,3 mg, selen (jako selenin sodu) 0,35 mg.

Dodatkowe składniki: przeciwutleniacze
sue
Posty:10
Rejestracja:21 maja 2015, 15:59

10 października 2015, 17:59

Coż mi neta wcieło i ucięło połowę posta. Obecnie karmie psa Canaganem free run chicken, jest to karma angielska również bezzbożowa. Ze względów finansowych skłaniam się do przejścia na tego wolf of wilderness (Green fields), karma niemiecka.
Mój wybredny psiak i tak ma tego Canagana dosmaczonego, bo inaczej nie je. Dosmaczam Rocco albo Lukullusem.
Wszystkie te karmy produkuje Matina Gmbh. Byłabym wdzięczna za opinie. Karma dosyć nowa i nie mogę nic konkretnego znaleźć o niej. Psiak dostaje również Luposan na stawy.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 35 gości