Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

sue
Posty:10
Rejestracja:21 maja 2015, 15:59

10 października 2015, 18:06

Co do Vitalin. To dokładnie jaką karmą karmisz. Bo znalazłam taki ranking tej karmy
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Nigdy nie słyszałam o tej karmie. Ale rating 1.6 na 5 i 3,5 na 5 to dla mnie tak sobie. Ale ja aż tak się nie znam.
labrador_maks
Posty:3
Rejestracja:01 października 2015, 15:38

12 października 2015, 13:13

Co do Vitalina, to karma chyba niedawno pojawiła się w Polsce i ten dystrybutor, od którego kupuję ma tylko tą holistyczną właśnie. Te co są w rankingach to chyba są z innej linii. I kupuję Lamb&Rice. Teraz na fb dużo ich widać i mają 20% zniżki nawet. Nie chwaliłabym tak tej karmy, gdybyśmy nie próbowali już wielu innych, które nie dawały rady. A teraz widzę, że "labek" nareszcie przestał się męczyć :)
sue
Posty:10
Rejestracja:21 maja 2015, 15:59

12 października 2015, 19:29

http:XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
to cały opis tej karmy. Nie wiem czemu nie wkleiło mi linka.
Ja nie mieszkam w Pl. Nie jestem żadnym autorytetem w kwestii żywienia psa. Dla mnie najważniejsze jest to aby właściciel wybrał jak najlepszą karmę na którą go stać i oczywiście służy psu. Jeżeli twojemu psu ona pasuje to dobrze. Wydaje mi się ze to najważniejsze.
Tutaj jest test tej karmy na polskiej stronie.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
labrador_maks
Posty:3
Rejestracja:01 października 2015, 15:38

14 października 2015, 00:16

Masz rację :) Najważniejsze, żeby psiak był zadowolony i zdrowy :) Też nie jestem specjalistką. Zaczęłam więcej czytać i szukać, w związku z tym, że potrzebowałam czegoś, co nie będzie uczulać. Ten opis dotyczy innej linii, chyba nieholistycznej. Ja w każdym razie bardzo polecam :)
tungar26
Posty:2
Rejestracja:14 października 2015, 08:40

14 października 2015, 09:37

Ja staram się kupować karmy różnych firm żeby możliwie modyfikować ich zawartość pod kątem różnorodności, niby każdy w reklamie mówi, że jego karma najlepsza, ale ja tam nie wierzę w to :P

________________
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
jotem
Posty:7
Rejestracja:12 stycznia 2015, 20:08

17 października 2015, 22:45

A ja po dobrych kilku miesiącach karmienia Barking Heads w wersji dla szczeniąt,
podaję teraz Barking Heads Fish and Delish - Grain Free - dla psów dorosłych.
Pies wcina aż mu się uszy trzęsą, w sumie granulki podaję też jako nagrody-smaczki:) Sierść błyszcząca i miękka, a pies czarny więc zero ściemy. Wydalanie perfekcyjne, zero zapachu z pyska, ani gazów czy innych niepożądanych zjawisk.
Następny worek może kupię z indykiem, bez zbóż. Ta karma jest też fajna z tego powodu, że wydaje się, iż można zamiennie stosować różne jej wersje, bo choć bazowe składniki różne, to proporcje zachowane. Gdzie jest haczyk? Owszem jest - cena nie należy do niskich... :evil:
Moim zdaniem im krótsza lista składników, tym lepiej.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 października 2015, 10:10

Też jestem zwolennikiem krótkich przejrzystych składów karm ,tym bardziej ,że wiele użytych "cudownych" dodatków w karmach suchych nie ma prawa wspomóc psa z racji znikomych ilości użytych w poszczególnych karmach (mam na myśli przede wszystkim dodatki w postaci ziół) a jest dodawane tylko w celach marketingowych.
szames
Posty:238
Rejestracja:10 września 2008, 13:15
Kontakt:

19 października 2015, 21:22

Robercie,
przepraszam, że będę nudny, bo w innym wątku pytałem o to, o co chcę znów spytać. A dlaczego? Ano dlatego, że jotem mówi o swoim psie, że "sierść miękka, błyszcząca, zero zapachów z pyska, gazów". Chcę wrócić do pytania o karmę Atletic Dog. Znalazłem info krytykujące te karmę, ale rodzice mojego psa mieli również "sierść miękką i błyszczącą", tudzież brak w/w, a hodowca może poszczycić się tym, że jego psy mają klasę A, jeśli chodzi o dysplazję. Mój szczeniak to potomek po mistrzach świata. Co mam o tym myśleć?
Czy mógłbyś definitywnie powiedzieć coś o tej karmie? Bo sam już nie wiem, czy karmić mojego ON-ka tym samym, czym karmił go hodowca.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

19 października 2015, 23:35

To włoska karma ogólnie mało info na jej temat , ja nie karmiłem swoich psów ta karmą mogę tylko oceniać po składzie podanym w necie.
robertmiechowi
Posty:1
Rejestracja:17 października 2015, 00:48

20 października 2015, 09:45

Witam

Adoptowaliśmy ostatnio psiaka z fundacji jest to mieszanka kaukaza z ... ?. Psiak ma aktualnie od roku do dwóch, i ma ogromny apetyt(aktualnie waży ok 45 kg). W fundacji był karmionych karma arion digestive sensibility czy jest potrzeba żeby nadal karmić go karma dla delikatniejszych piesków czy można spróbować przerzucić go na jakąś zwykłą karmę ?
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

20 października 2015, 12:43

Witam. Jak nie ma konieczności stosowania karm tego typu to dawaj normalne. Masz psa który cały czas rośnie i się rozwija wiec dawaj mu coś konkretniejszego, pożywnego. Jak widziałem dawkowanie, to dla Twojego pies wg. producenta, to jakieś 400-450 gram na dzień, a to delikatnie mówiąc, trochę za mało...Pytanie też czemu w schronie/fundacji akurat tą karmę dawano? Chyba temu że dostali od sponsora/darczyńcy paletę tej karmy i tak poszło. Nie pytałem czemu akurat taką podają piesowi?
nyelle
Posty:3
Rejestracja:21 września 2015, 12:32

28 października 2015, 11:17

Robert A., dzięki, zniechęciłeś mnie do Canvitu, wywalam, zostaje tylko Orling ;) Tym bardziej, że dziewczynka ma duuużo spontanicznego i żywiołowego ruchu, więc kolagen nie zaszkodzi ;)
Poza tym nie wiem, czy tak mnie nastawiłeś, ale nagle strasznie mi ten Canvit zaczął śmierdzieć :lol:

Przestawienie na Brit Premium Sport zakończone pomyślnie. Psina musiała się przestawić, jadła na początku o wiele mniej chętnie nawet niż najgorsze sieciowe śmieci typu Pedigree, które zdarzało mi się je kupić raz na jakiś czas, a także np. Royale czy Puriny (mam teorię, że jedna i druga firma dodaje tam tyle sztucznych aromatów, że robi się "smakowite").

Teraz wsuwa Brita aż jej się uszy trzęsą. Oprócz tego gotowane, mięso i batony :)
20071107
Posty:1
Rejestracja:29 października 2015, 11:38

29 października 2015, 11:42

Czy karma JOSERA economy jest dobrą karmą?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

29 października 2015, 18:28

Ta karma jest z najniższej linii JOSERA (3 linie są produkowane) i jest to linia ekonomiczna patrząc z biegiem czasu to jest bardziej ekonomiczna niż wskazuje sama jej nazwa. Karma kupowana często do schronisk i wszędzie tam gdzie trzeba wykarmić psy w wersji dużo i tanio.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

30 października 2015, 10:15

Wszystkie wpisy typu "polecam taką lub taką karmę ' będą usuwane to nie jest głosowanie na najlepszą karmę.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości