Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kinga369
Posty:1
Rejestracja:30 października 2015, 10:44

30 października 2015, 11:17

Mam 2miesiecznego szczeniaka nie rasowy bedzie raczej psem srednim jaka mam dobrac karme mokra i sucha ??? ile razy karmic ??
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

03 listopada 2015, 10:53

Napisz jakie masz możliwości finansowe , ile jesteś w stanie miesięcznie przeznaczyć na dietę psa ?
Będzie łatwiej zaproponować konkretne karmy w konkretnym przedziale cenowym.
rokio
Posty:37
Rejestracja:05 maja 2012, 11:50

07 listopada 2015, 19:38

Od niedawna mam psa - owczarek niemiecki,szczeniak. jaką karmę mu wybrać? Powiedzmy że pieniądze nie maja znaczenia. Chcę żeby pies rósł zdrowy i dobrze go odżywiać. Ktoś(znajomy który ma kilka psów) mi poleciał karmy Naturea. Co możecie o nich napisać?
atomx

08 listopada 2015, 10:05

Witam, mam pytanie do fachowców od żywienia psów. Mam 16-letniego kundelka średniej wielkości (11 kg). Do tej pory suczka jadła suchą karmę dietetyczną (miała tendencje do tycia) wzbogaconą drobnymi dodatkami smakowymi. Ale teraz ma już kłopoty z gryzieniem suchej karmy. Jaki rodzaj karmy można (należy) zastosować dla takiego starszego psa?
Liczę na życzliwą podpowiedź. Pozdrawiam, A.
kideal
Posty:1
Rejestracja:09 listopada 2015, 15:22
Lokalizacja:Warszawa

09 listopada 2015, 15:27

Przyłączam się do pytania @Anka82 również słyaszałem wiele opinii purina pro ale jak wypada z purina pro plan duo delice?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

09 listopada 2015, 19:22

Rokio- karma o którą pytasz to kopia karmy Orien natomiast nie karmiłem tą karmą swoich psów więc dobrze by było aby wypowiedział się ktoś kto ma do czynienia z tym pokarmem .
Sam skład z opisu jest ok.
NaszaPsinka

10 listopada 2015, 11:59

Witam serdecznie

Prośba o polecenie dobrej karmy suchej dla małej (4 kg) suczki, od kiedy do nas trafiła ze schroniska karmiliśmy ją jedzeniem gotowanym (głównie indyk,cielecina,wołowina,jagnięcina oraz rzadziej kurczak(rzadko ze względu na możliwosc uczulenia oraz stosowane antybiotyki przy hodowli kurcząt - ciężko dostać obecnie dobre mięso) plus gotowane lub tarte surowe warzywa oraz owoce a jako wypełniacz ryż brązowy lub rzadziej biały a czasami płatki owsiane, makaron lub kasza jaglana). Niestety z apetytem bywało róznie od małego do ogromnego żarłoctwa, okazalo sie pożniej że problemy związane są z przyswajalnością pokarmów (wykonane badania laboratoryjne trzustki pod kątem enzymów oraz wątroby) problemy objawiały się jak zazwyczaj : biegunki ,wymioty, burczenie w brzuchu i ogolne słabe poczucie psinki). Według weterynarza gotowane jedzenie odpada i sunia powinna zostać na suchym weterynaryjnym lub suchym low fat. Obecnie nie ma potrzeby dostarczania dodatkowych enzymów przed posiłkiem typu Amyladol (badania wykazały ze enzymy są w normie tzn. spełniają minimum). Weterynarz zalecił karmę Hill's - Hill's Prescription Diet Canine Gastrointestinal Health na której sunia obecnie się znajduje z mniejszym lub większym smakiem. Dokupiony Royal Canin Intenstinal Low Fat niestety jej całkowicie nie smakuje - za żadne skarby nie che tego zjeść.
Ogólnie z wytycznych weterynarza możemy podawać jej suchą karmę o zmniejszonej zawartości tłuszczów czyli low fat i nie musi to być już weterynaryjna.
Stąd moja gorąca prośba o polecenie dobrej karmy pod kątem składu (odpowiednia ilość mięsa , pewnie najlepiej bezzbożowa itd) dla wrażliwych przewodów pokarmowych, cena nie ma znaczenia i mogą to być karmy droższe jeśli oczywiście spełniają założone warunki składu, jakości itd.
Najchetniej podawalibyści jej gotowane lub podgotowaną żywność(polowiczny barf) ze względu na negatywne informacje o producentach karm (głównie USA i KAnada - afery związane z jakościa karm) jednak z doświadczeń wiemy że po podawaniu gotowanego jedzonka problemy żoładkowe co jakiś czas wracają u małej a potem zostaje wizyta u weterynarza i zastrzyki w celu przywrócenia rozregulowanego trawienia.
Dodatkowe pytanie : pomimo że wątek dotyczy suchych karm - czy jest jakaś dobra mokra karma wysokiej jakosci jako dodatek do suchej ? (Hillsa Intenstinal znamy i czasami jej kupujemy jako zamiennik)
Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziekujemy i pozdrawiamy:)
Agnieszka.G

11 listopada 2015, 16:55

Suczka bokserka wiek 7 lat. Ostatnio nie chce za bardzo jeść. Wcześniej jadła jako szczeniak Royal , później Acana (- nie pasowała jej zupełnie), Purina Pro plan, Bosch a obecnie od 2 lat Brit. Ale jest problem. Weterynaryjnie ok ale zdarzają się dni gdy psiak nie chce jeść, wymiotuje wtedy żółcią (wet stwierdził refluks) no i sierść strasznie wypada. Szukam dobrej karmy do max 140-150 zł za 15 kg. Najlepiej max dobrej jakości. Ktoś pomoże ? Czy BOSCH Sensitive Lamb & Rice jest ok dla niej ??
Anna13AKucharska

12 listopada 2015, 11:46

Witam
Mam 10-letnią bernardynkę (60 kg), która ma wrażliwy żołądek oraz ma problemy z pęcherzem. Lekarz weterynarii polecił nam karmę na pęcherz - hill's c/d. Ta karma się sprawdza, lecz jest dość droga. Chciałabym mieszać hillsa z inną karmą. Czy mogłabym prosić o podanie karm dobrej jakości (oraz w rozsądnej cenie) dla seniorów olbrzymich/dużych ras ?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 listopada 2015, 17:01

Anna13AKucharska pisze:Witam
Mam 10-letnią bernardynkę (60 kg), która ma wrażliwy żołądek oraz ma problemy z pęcherzem. Lekarz weterynarii polecił nam karmę na pęcherz - hill's c/d. Ta karma się sprawdza, lecz jest dość droga. Chciałabym mieszać hillsa z inną karmą. Czy mogłabym prosić o podanie karm dobrej jakości (oraz w rozsądnej cenie) dla seniorów olbrzymich/dużych ras ?
Mieszanie karmy weterynaryjnej z inną karmą nie ma sensu gdyż karma wet będzie wtedy miała mniejsze działanie pro zdrowotne a chyba nie o to Ci chodzi.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 listopada 2015, 17:03

atomx pisze:Witam, mam pytanie do fachowców od żywienia psów. Mam 16-letniego kundelka średniej wielkości (11 kg). Do tej pory suczka jadła suchą karmę dietetyczną (miała tendencje do tycia) wzbogaconą drobnymi dodatkami smakowymi. Ale teraz ma już kłopoty z gryzieniem suchej karmy. Jaki rodzaj karmy można (należy) zastosować dla takiego starszego psa?
Liczę na życzliwą podpowiedź. Pozdrawiam, A.
Psu seniorowi mającemu problem z gryzieniem karmy można moczyć karmę w letniej wodzie.
elcia513

24 listopada 2015, 22:57

Jestem szczęśliwą właścicielką psa rasy labrador. Odi nie jest moim pierwszym psem. Wiem jak ważne jest żywienie by szczeniak dobrze się rozwijał i żył w dobrej kondycji do późnej starości. Od pierwszego dnia kiedy szczeniak pojawił się w naszym domu postanowiłam podawać mu dobrze dobraną karmę do jego rasy, wielkości temperamentu. Wcześniej kupowałam dla pupila karmę innych firm. Będąc w markecie zauważyłam na półce karmę Pedigree dla juniora dużych ras(wcześniej nawet nie wiedziałam że taka jest), zapoznałam się z oposem na opakowaniu i zakupiłam na spróbowanie. Karma Pedigree Junior Vital Protection bardzo posmakowała mojemu pupilowi. Wielkość karmy jest idealna. Pies je łapczywie i się nie dławi. Nie sprawia mu problemu gryzienie jej szczególnie w tym okresie kiedy zmienia zęby. Najważniejsze że jestem spokojna o to że mój piesek będzie dobrze się rozwijał, bo dostarczam mu pełnowartościową karmę.
Claudunia
Posty:47
Rejestracja:28 stycznia 2015, 09:46

26 listopada 2015, 12:30

A jaka jest najlepsza karma light dla 2 letniej suni po sterylizacji? Chodzi mi o to aby miała jak najlepszy skład i była też dobra w smaku.. sunia ogólnie je mięsko ale ostatnio jak zrobiło się zimno zaczęła podjadać ''na przegryzkę'' suche, które wcześniej potrafiło stać w misce miesiąc i go nie tknęła. Weterynarz kiedyś polecił mi Royal Canin i kupiłam ten dla dużych psów.. ale wiem że to nie jest najlepszej jakości karma a jak ma już podjadać to wolałabym żeby to było coś lepszego i light żeby mi się nie roztyła..
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

27 listopada 2015, 08:44

Rynek jest "zawalony" karmami jest w czym wybierać, możesz poczytać o Biomilu, TOTW,
marian19l
Posty:1
Rejestracja:02 grudnia 2015, 19:29

02 grudnia 2015, 19:32

Psu seniorowi mającemu problem z gryzieniem karmy można moczyć karmę w letniej wodzie
Można również wymieszać z makaronem. Makaron ugotować i do miski dodać z suchą karmą.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości