Weganska karma

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

ela1223
Posty:1
Rejestracja:20 stycznia 2016, 12:33

20 stycznia 2016, 13:00

Dzien dobry, jestem nowym uzytkownikiem i jestem weganka od pol roku. Kupowanie miesnej karmy dla psa kloci sie z moimi przekonaniami. Pies moj podchodzi do weganskiej karmy, ktora kupilam, bez entuzjazmu. Tylko, ze on i tak nigdy ne lubil zadnej suchej karmy. Najbardziej lubi nasze "ludzkie" jedzenie, takze weganskie kotlety sojowe itp. Czy ktos ma podobne doswiadczenia? JAk zapatrujecie sie na sprawe takiego zywienia psa? PS. kiedy zanioslam ta karme do schroniska na probe, schroniskowe psiaki jadla ja z wielka wdziecznoscia, wiec kwestia, ze pies nie lubi bo to karma niewartosciowa odpada. Sklad tez jest zadowlajacy.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

20 stycznia 2016, 13:19

Odpowiem brutalnie ale szczerze powinnaś adoptować królika nie psa. pies musi dostać pełnowartościowe białko czyli mięso.
Przekonania to jedno a zrozumienie podstawowych potrzeb zwierzęcia to inna sprawa. Są w ofercie wegańskie karmy dla zwierząt jak dla mnie wielka pomyłka, na takim jedzeniu pies przeżyje nawet nie wiem ile, a potem rozpakuje mu wątrobę od takiej ilości węglowodanów.
Jesteś w pełni odpowiedzialna za to co będzie się działo z psem i nie masz wyjścia pies ma dostać mięso w jakiej postaci Twój wybór, sucha czy mięso. Znam wegetarian i nie mają jakiegoś szczególnego problemu z podawaniem psu mięsa, a napisałaś, że na takiej diecie jesteś tylko pół roku, więc .......... .
Wpisz proszę skład karmy którą podajesz :(
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

20 stycznia 2016, 21:39

a gdzie jest logika w Twoim postępowaniu...? nie jadasz mięsa, bo to wiąże się z zabijaniem zwierząt, dobrze rozumiem? Szanujesz ich życie, bardzo dobrze. Ale powinnaś też uszanować naturę psa, który NIGDY nie odżywiałby się w ten sposób. Pies nie ma prawa wyboru, Ty decydujesz za niego. Jeśli chcesz go skazać na przykre powikłania karmienia niepełnowartościowym jedzeniem, to coś chyba jest nie tak, nie uważasz? O inne zwierzęta się troszczysz, a swojego psa chcesz powoli zabijać...?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

21 stycznia 2016, 07:31

W kwestii karmy wegańskiej dla psów, jestem dokładnie tego samego zdania co dziewczyny.
Dominika i Binek
Posty:1
Rejestracja:16 lutego 2016, 14:09

16 lutego 2016, 14:20

Ja też jestem weganką, ale mój pies je karmę z mięsem, bo taka jego natura, jest mięsożercą. Karmy wegańskie na dłuższą metę mogę być niepełnowartościowe. Jeśli nie chcesz skrzywdzić psa, to musisz bardzo dokładnie sprawdzić skład takiej wegańskiej karmy i wziąć pod uwagę przyswajalność składników przez organizm psa, bo ta, różni się od przyswajalności ludzkiej.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 lutego 2016, 09:23

Ela 1223 Naprawdę nie wiem w jakim celu zmieniać naturę żywieniową psa tylko i wyłącznie dla zasady?
toszczypiorek
Posty:1
Rejestracja:17 lutego 2016, 11:18

17 lutego 2016, 11:25

Zgadzam się z Dominika i Binek, uważam,że w wyborze karmy przede wszystkim powinniśmy kierować się dobrem psa, jego zdrowiem i naturą, szanuję przekonania wegan, ale pies niestety nie jest stworzony do takiej diety.
xaporos
Posty:1
Rejestracja:22 lutego 2016, 20:32

22 lutego 2016, 20:35

Dokładnie zwierze to nie zabawka i jakich przekonań byś nie miała to psa w królika nie zamienisz.
szames
Posty:238
Rejestracja:10 września 2008, 13:15
Kontakt:

13 kwietnia 2016, 17:05

Ludzi naprawdę już pogięło. Psu trawe. Kup koze, wtedy nie będzie problemu, będzięsz mogła jeść razem z nią :D :D :D
jotans
Posty:3
Rejestracja:26 kwietnia 2016, 00:20

27 kwietnia 2016, 16:30

kazdy moze miec swoje przekonania ale ja tam bym tak nie przesadzal :)
Gość

09 maja 2016, 11:06

Ja zdaję sobie sprawę z tego, że teraz "wege" jest w modzie, no ale bez przesady... Nie można popadać w skrajności i w celu wyznawania swoich wartości szkodzić zwierzętom! A tym właśnie jest karmienie psa produktami bezmięsnymi. Wszystko ma swoje granice,a tutaj są one zdecydowanie przekroczone. Jak dobrze napisał przedmówca-ktoś chce pomagać zwierzętom i ich nie je, a nie myśli o swoim zwierzęciu, któremu w ten sposób szkodzi...
Sylwiia
Posty:9
Rejestracja:24 sierpnia 2016, 11:17

24 sierpnia 2016, 11:27

Zgadzam się pies to nie królik. Ja też nie jem mięsa, ale mój pies tak. Taka jego natura i zamierzam tego zmieniać
Bolek11
Posty:3
Rejestracja:06 września 2016, 13:36

11 września 2016, 23:16

Bez przesady... To, że się jest weganem nie oznacza, że mamy robić ze zwierząt wegan. Pozwólmy żyć im tak jak żyją od wieków.
luki4ever
Posty:21
Rejestracja:19 czerwca 2008, 08:45
Lokalizacja:Kraków

28 października 2016, 20:52

Nie spotkałem się jeszcze z żadną szanującą się firmą która miałaby w ofercie karmę wege dla kotów czy psów. Nie chcę nikogo obrażać, ale to tak jakby tygrysowi zaproponować wcinanie roślinek, chore.
Lukass
Posty:3
Rejestracja:07 listopada 2016, 12:16

07 listopada 2016, 12:24

Pies musi dostawać produkty pochodzenia zwierzęcego. Bez tego jego dieta nie będzie prawidłowo zbilansowana i nie dostanie bardzo ważnych dla jego zdrowia składników. Nie oszukujmy się, że pies może zostać weganinem bez szkody dla jego zdrowia. Uważam, że robienie z psa weganina jest bardzo grubą przesadą.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości