Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 stycznia 2016, 17:59

Niestety w Krakvecie nie ma takich próbek,z tego co wiem to na "alledrogo" można kupić próbki Koebersa.
szafirka
Posty:236
Rejestracja:08 lutego 2013, 14:40

21 stycznia 2016, 09:46

Już sobie załatwiłam próbki gdzie indziej;-) Mam ważne pytanie - czy mogę karmić 2torowo - rano surowe mięso (indyk), po ok 11 godzinach sucha karma (np. Mera Dog z łososiem)? Taki sposób, gdyż muszę dziadkowi wprowadzić węglowodany.
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

21 stycznia 2016, 11:16

szafirka pisze:Już sobie załatwiłam próbki gdzie indziej;-) Mam ważne pytanie - czy mogę karmić 2torowo - rano surowe mięso (indyk), po ok 11 godzinach sucha karma (np. Mera Dog z łososiem)? Taki sposób, gdyż muszę dziadkowi wprowadzić węglowodany.
Spokojnie możesz tak karmić :) To częsty sposób karmienia. Ja nie wyobrażam sobie żeby moje psy jadły tylko suche bubki...To tak jakbym swoje dzieci codzień suchymi płatkami z wodą i batonikami karmił :(
Niektórzy nawet mieszają surowe mięso z sucha karmą i jest ok.
szafirka
Posty:236
Rejestracja:08 lutego 2013, 14:40

21 stycznia 2016, 11:26

To dobrze. Aczkolwiek mam wątpliwości co do mieszania surowego z suchą karmą. Gdzieś czytałam,że musi być przerwa ok 12 ha między jednym a drugim sposobem, gdyż tak różne pokarmy trawione są przez inne enzymy czy coś w tym stylu. Ale jak pu służy, to na zdrowie;-)
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

21 stycznia 2016, 11:42

Surowe mięso trawione jest przy poziomie kwasu solnego 1-2, sucha karma może być trawiona przy poziomie ph 3 - gotowane żarło również. Trudniej było by przestawić na surowiznę niż na suche.

Hipotetycznie jeżeli psiak karmiony jest surowizną to da radę z suchą karmą z zachowaniem długiego odstępu czasowego, mięso trawione jest w ciągu 4 godzin to nie powinno być po nim śladu na wieczorny posiłek.

Z mojego doświadczenia powiem, tak, że nie ma żadnych pewników jeżeli chodzi o karmienie i mieszanie różnych pokarmów u psa, u jednego przyjmie się każdy sposób i każdy pokarm, a drugiego tak namiesza, że hej :(

Szafirka, daj znać jak się karma przyjmie u psiula ciekawa jestem :)
szafirka
Posty:236
Rejestracja:08 lutego 2013, 14:40

21 stycznia 2016, 11:57

Zatem w naszym przypadku byłaby ta druga opcja,że namiesza że hej. Mam już próbki Mery (losoś, indyk, i z ryżem i z ziemniakami). Podam jutro lub pojutrze, jak całkiem wydobrzeje po ostatniej rewolucji.
mibart

21 stycznia 2016, 13:29

Witam
jaka najleprza sucha karma dla Yorka ???
zuzka230@gmail.com
Posty:1
Rejestracja:22 grudnia 2014, 10:15

21 stycznia 2016, 15:53

A jakie najlepiej surowe mięso podawać psom?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

21 stycznia 2016, 16:23

zuzka230@gmail.com pisze:A jakie najlepiej surowe mięso podawać psom?
Tutaj jest temat o suchych karmach proszę czytać dokładnie , temat surowego mięsa masz w innym miejscu w "Barfie"
Aqulek
Posty:1
Rejestracja:22 stycznia 2016, 22:12

22 stycznia 2016, 22:20

Ja szukam odpowiedzi na co zwracać uwagę przy zakupie suchej karmy? Mój pies ma dwa lata jest dość aktywny i ma ogromny apetyt. Jest wręcz łakoma.
okomiasta

24 stycznia 2016, 19:38

Mój pies jest uczulony na mięso drobiowe. Bardzo trudno dostać mokrą karmę bez dodatku drobiu.
Czy znacie takie?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

25 stycznia 2016, 09:26

okomiasta pisze:Mój pies jest uczulony na mięso drobiowe. Bardzo trudno dostać mokrą karmę bez dodatku drobiu.
Czy znacie takie?
Tutaj masz przykład takiej karmy http://www.krakvet.pl/rinti-sensible-ja ... 34349.html
M Ceregrzyn
Posty:15
Rejestracja:09 października 2015, 13:18

25 stycznia 2016, 14:16

Robert A. pisze:Opisałeś karmę mokrą a temat dotyczył karmy suchej.

Pisałeś w jednym z postów ,że już w składzie jest więcej mięsa itd...ok ale przez wiele lat produkowali karmę niskiej jakości ,z niską zawartością mięsa,z dodatkami chemicznymi (konserwanty,barwniki) ,w 2002 roku studenci z SGGW w Warszawie(znam osobiście to środowisko ludzi) odwiedzali w ramach praktyk fabrykę w Kożuszkach Parcel pod Warszawą i opisywali co widzieli na taśmie produkcyjnej więc nie dziw się ludziom ,że mają taką a nie inną opinię na temat Pedigree i trudno się przekonać do nowego produktu tym bardziej ,że na rynku karm jest w czym wybierać.
Sam prowadziłem podobne szkolenia w fabryce w Sochaczewie. Doskonale wiem, co widzieli studenci. Ja też znam to środowisko. Myślę, że jako absolwent i były wykładowca na SGGW znam je doskonale.
Po pierwsze, co znaczy wysoka jakość karmy? Parametry, jakości karmy to właściwa strawność, kompletność pokarmowa, smakowitość, bezpieczeństwo. Karma, która spełnia te parametry jest karmą wysokiej jakości. W przypadku Pedigree wszystkie te parametry zawsze były spełnianie w 100%. Więc trudno tu mówić o niskiej jakości. Jest to jedynie powielanie opinii wynikającej z nierealnych oczekiwań lub w oparciu o negatywne opinie, które są paradoksalnie efektem ogromnej popularności marki.
Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego są głównym źródłem białka w karmach gotowych, w tym także w Pedigree. Zawartość mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego w Pedigree jest i była zawsze zgodna z aktualnymi wytycznymi żywieniowymi. To wytyczne żywieniowe determinują zawartość mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. Psy potrzebują około 18 g białka w suchej masie pokarmu by spełnić swoje wymagania pokarmowe (norma FEDIAF), jednak bardziej uniwersalną normą jest zawartość białka w przeliczeniu na energię, która wynosi 45 g/1000 kcal. W Pedigree Adult znajduje się powyżej 56g białka na 1000 kcal. Oznacza to, że w Pedigree suchym znajduje się o 25% więcej niż zalecana wartość. W mokrym Pedigree zawarte jest powyżej 87 g/1000 kcal. Strawność użytego białka jest taka sama jak w przypadku mokrego i jest określana na powyżej 82%. Więc jeśli by studenci, którymi rozmawiałeś słuchali to by nie opowiadali rzeczy nieprawdziwych.
Barwniki w Pedigree są dodawane, ale trzeba podkreślić, że nie wszystkie warianty Pedigree mają dodawane barwniki. Ponadto wszystkie dodatki stosowane w karmach musza być dopuszczone do użytku, co oznacza muszą być bezpieczne. Nie ma żadnych podstaw by twierdzić, ze barwniki wpływają w jakikolwiek sposób negatywnie na zwierzęta. Oczywiście badania toksykologiczne wykazały, jakie stężenia są niebezpieczne, ale to samo zrobiono w odniesieniu do witaminy A i D, żelaza, selenu, miedzi itd. Jednak nikt rozsądny nie będzie twierdził, że karmy nie mogą zawierać witamin czy minerałów. Karmy są barwione, ponieważ zdecydowana większość kupujących je ludzi uważa kolorowe karmy za bardziej odżywcze. Alternatywą są resztki z obiadu, ponieważ nadal w misce statystycznego psa zaledwie 30% stanowią karmy gotowe, a 70% wszystko inne, co wpadnie do głowy właścicieli. Pedigree nie ma ambicji bycia awangardą żywienia psów. Choć jednocześnie dostarcza solidnej jakości w dobrej cenie. Czego dowodem jest istnienie tej marki od ponad 50 lat i jej niesłabnąca popularność.
W Pedigree nie ma konserwantów. W karmach suchych stosuje się przeciwutleniacze, które zabezpieczają karmy przed jełczeniem. Ponieważ większość przeciwutleniaczy nie ma określonych górnych limitów dawkowania, często nie znajdują się na liście dodatków. Tak jak w przypadku barwników wszystkie substancje stosowane w karmach są bezpieczne i nie wywołują niepożądanych reakcji.
Zgadzam się, że każdy ma prawo mieć swoją opinię, ale jeśli wyraża ją publicznie powinien mieć rzetelne jej uzasadnienie. Szczególnie w odniesieniu do kogoś, kto jest zaangażowany w dyskusje na forum sklepu internetowego gdzie kupujący oczkują rzetelnych porad a nie opinii cioci kloci, czy opinii z trzeciej ręki na podstawie opowieści studenta sprzed 14 lat.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

25 stycznia 2016, 16:23

Jakbyś tego nie opisywał z normami czy bez , Pedigree zawiera barwniki i przeciwutleniacze syntetyczne, a spora cześć producentów karm suchych potrafi (dbając o zdrowie psów) dodać je w formie naturalnej.

Czy Ty prywatnie masz psa i karmisz Pedigree czy tylko i wyłącznie bazujesz na cyfrach i normach a życie sobie?
mala5044
Posty:1
Rejestracja:25 stycznia 2016, 17:22

25 stycznia 2016, 17:27

Moim zdaniem Husse jest bardzo dobra
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości