Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

28 lipca 2016, 09:56

Jak psina czym teraz karmisz?
Awatar użytkownika
SebaA
Posty:4
Rejestracja:27 lipca 2016, 17:39

02 sierpnia 2016, 12:53

No też jestem ciekawy. Czym teraz karmisz?
Berta44
Posty:1
Rejestracja:09 sierpnia 2016, 12:19
Lokalizacja:Grudziądź

10 sierpnia 2016, 08:59

Najlepsza karma sucha mojego psiaka to Pedigree Adult Wołowina i Drób. Mojej suni najbardziej smakuje. :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 sierpnia 2016, 15:15

Próbowałaś kiedykolwiek podać psu coś zdrowszego bez konserwantów chemicznych?
Ankaaaax

11 sierpnia 2016, 16:38

Cześć,
czy możecie mi polecić dobrą karmę o niskiej zawartości tłuszczu? Wczoraj weterynarz (okulista) poinformował mnie, że mój pies (shih tzu) ma początki keratopatii lipidowej. Stwierdził, że jest to najprawdopodobniej spowodowane zbyt dużą zawartością tłuszczu w karmie. Figo ma problemy z niewydolnością nerek (więc wszystkie karmy z rybą raczej odpadają), dodatkowo najprawdopodobniej nie toleruje kurczaka w karmie (po karmach z kurczakiem codziennie rano wymiotował pianą i żółcią). Teraz je karmę Pronature Holistic z indykiem i żurawiną (14% tłuszczu), ale ponoć to właśnie ona jest odpowiedzialna za odkładanie się cholesterolu... Długo szukałam karmy, która będzie właściwa dla psa, który ma problemy z nerkami (ponoć dodatek żurawiny jest bardzo dobry) i jednocześnie nie będzie na bazie kurczaka. A tu taki klops - ma za dużo tłuszczu i jest odpowiedzialna za za keratopatię... Dodam, że Figo był wykastrowany jakiś rok temu (miał problemy z prostatą), ale pomimo tego nie przytył - waży jakieś 6,5 kg.
Pomóżcie, bo mi już ręcę opadają.
Z góry dziękuję :-)
Ankaaax
genowiczka_34

18 sierpnia 2016, 11:46

Marka OBT oferuje znakomite karmy zarówno suche jak i mokre. Karmy godne polecenia.
Ankaaaax

29 sierpnia 2016, 16:45

Cześć,
bardzo proszę o pomoc w wyborze karmy dla mojego 8-letniego shih tzu.
Lekarz stwierdził u niego keratopatię lipidową i zalecił zmianę karmy na taką, o mniejszej zawartości tłuszczu. To ma spowodować spadek poziomu cholesterolu.
Niestety wybór nie jest prosty ponieważ Figo nie toleruje karm na bazie kurczaka (drapie się i rano wymiotuje żółcią). Dodatkowo ma problemy z nerkami... Do tej pory jadł karmę Pronature Holistic z indykiem i żurawiną (to jedyna karma jaką znalazłam rekomendowana dla nerkowców bez kurczaka). Ale ma ona 14% tłuszczu i lekarz stwierdził, że jest to zbyt dużo. Dodam, że pomimo kastracji Figo nie ma problemów z wagą, ale keratopatia lipidowa wymusza zmianę karmy na taką o zawartości tłuszczu poniżej 10%.
Pomóżcie proszę - nie mam pomysłu jaką karmę kupić.
Pozdrawiam serdecznie,
Ania
aniab_82

30 sierpnia 2016, 22:14

Witam,

Bardzo proszę o poradę. Mój 7 miesięczny piesek -terier walijski na początku dostawał suchą karmę Brit Care Salomon & Rice, niestety jadł ją niezbyt chętnie. Kupiłam mu karmę Royal Canin Urban Life. Jadł ją dużo chętniej, ale zaczął się mocno drapać. Dlatego postanowiłam wrócić do karmy Brit Care, ale postanowiłam zmienić smak na BRIT Care Grain-free Puppy Salmon & Potato. Psiak prawie w ogóle nie chce jej zjeść - pół dziennej porcji zjada dopiero po całym dniu głodówki. Poszukuję karmy bez kurczaka i zbóż - bardzo proszę o jakieś wskazówki, w przedziale cenowym zbliżonym do BRIT.
Gość

08 września 2016, 16:05

Ja zanim nabyłam psiaka zrobiłam obchód po sklepach aby sobie porównać ceny oraz składy karm.Najbardziej zmartwił mnie fakt,że większość tych reklamowych karm miała około 4% mięsa co czyni je jak dla mnie całkowicie niewartościowymi.W ten oto sposób u mnie padł wybór na karmę Iams i jest ta karma z nami do dzisiaj.Czasami coś tam mu sama ugotuję jak na to czas pozwoli a teraz staram się zastąpić takie sklepowe smakołyki domowymi psimi ciasteczkami.
ruleta3333

12 września 2016, 15:19

Dziwne teraz takie czasy, że psy i koty karmi się tymi paszami sztucznymi...czasy kiedy kundel dostał miskę kaszy czy to co zostało z obiadu jakoś przeszły do lamusa...
Pamietam kiedy babcia podawała kotom ciepłe mleko prosto od krowy...koty nie miały zadnych dolegliwości...psy też cieszyły się zdrowiem...
hmmmm Wy tak na powaznie z tymi karmami, czy tu glównie chodzi o lokowanie jakiegoś płaconego produktu?
mati43243
Posty:1
Rejestracja:19 września 2016, 17:39

19 września 2016, 17:42

Cześć :)
patzar
Posty:3
Rejestracja:20 września 2016, 20:21
Lokalizacja:Sandomierz

23 września 2016, 19:35

Kiedyś byłem przeciwnikiem Pedigree, a teraz polecam - jest to najlepsza karma, najmniej problemów pieski mają po jej zjedzeniu - tzn. żadnych :D nie tak jak po innych karmach się zdarzało.
dabor
Posty:1
Rejestracja:21 września 2016, 08:42

24 września 2016, 08:16

Którą karmę kupować dla psa z padaczką nabytą?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

25 września 2016, 22:05

nie ma specjalnej karmy stosowanej przy epilepsji. Badania ogólne i narządowe są u psa ok?
vaaanessa
Posty:1
Rejestracja:28 września 2016, 19:41

28 września 2016, 19:48

Serdecznie polecam karmę Sheba Selection w sosie.Produkty firmy Sheba są bez sztucznych aromatów i konserwantów.Jest szeroki wybór smaków,dla każdego znajdzie się coś dobrego.Moje kocurki są bardzo zadowolone.Karma ma wyjątkowy smak oraz jest dobrze zbilansowana dla kotów.Moje koty są dość wybredne ale gdy zaczęłam podawać im różne karmy od firmy Sheba to tak jakby podmienili mi koty - zjadają wszystko.Jestem bardzo zadowolona z karmy i serdecznie polecam.;)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości