Zapalenie jelit

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Elfi
Posty:7
Rejestracja:13 października 2004, 20:05
Lokalizacja:Szczecin

22 marca 2005, 19:40

Moj piesek ma prawdopodobnie bakteryjne zapalenie jelit.

W niedziele na spacerze pies zrobił bardzo smierdząca kupę. Potem bardzo zaczął sie interesować tym co pod ogonkiem. Wczoraj poszłam do weta, gdzyż myslałam, że ma zapchane gruczoły przyodbytowe. Pies zachowywał sie normalnie i do dzisiaj rana kał był prawidłowy. Jednak piesek nie chcial juz rano jeść, za to duzo pił.
Chciał isc na drugi spacer...i zrobił rzadką kupe, potem w domu wymiotował jasnym przeżroczysto-mlecznym sluzem. Przy kolejnym oddaniu stolca pojawiła sie krew ze słuzem. Każde wypicie wody kończyło sie wymiotami śluzem.
U weteerynarza pies dostał kroplowke, kilka zastrzykow.

Co Pan sądzi Panie doktorze o tych objawach??
Czy zapalkenie jesli to poważna choroba??
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

22 marca 2005, 22:49

przy podawaniu kroplówek i ogólnej antybiotykoterapii ( pod warunkiem, że zwierze było szczepione i choroba dotyczy tylko jelit a nie narządów wewnętrznych) na święta będzie zdrów. Jest dosyć częsta przypadłość u psów zwłaszcza liżących ziemię na spacerach o tej porze roku.
Awatar użytkownika
Elfi
Posty:7
Rejestracja:13 października 2004, 20:05
Lokalizacja:Szczecin

24 marca 2005, 21:39

Piesek ma sie lepiej. Wczoraj wieczorem dostała pierwszy mały posiłek, dzisiaj nastepne.
czuje sie duzo lepiej, ale niepokoi mnie to,że strasznie smierdzące ma gazy i bardzo czeste. Smod jest przeraxliwy.
Czy to normalne przy tego typu schorzeniach?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

24 marca 2005, 21:54

w jakim wieku jest pies i czym go pani karmi?
Gość

24 marca 2005, 22:07

pies ma 2 i pół roku. karmie go jedzonkiem gotowanym , z reguły kurczak z ryzem i warzywami.
Awatar użytkownika
Elfi
Posty:7
Rejestracja:13 października 2004, 20:05
Lokalizacja:Szczecin

24 marca 2005, 22:11

Przeprasza, zapomniałam sie zalogować. Ten post wyżej jest oczywiściwe moj.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości