karma dla psa z chorymi stawami

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

31 lipca 2011, 11:26

Witam.
Jestem nowym forumowiczem i mam nadzieję znaleźć tu wiele potrzebnych informacji dotyczących problemów mojego psa.
Mam 11-letnią suczkę rasy dalmatyńczyk i od niedawna zaczęły dokuczać jej bolące stawy. Jest to spowodowane wiekiem i pewnie jej aktywnym trybem życia. Problem nie jest jeszcze duży, bóle zdarzają się od czasu do czasu np. po dłuższym spacerze, czasem przy dotyku. Siostra kupiła jej 25 kg karmy Eukanuba Sensitive Joints na wrażliwe stawy i odkąd ją je jest żywsza, bóle praktycznie przestały występować. Tylko jest jeden poważny problem. Pies zjada karmę bardzo niechętnie, nie wiem czy jej nie smakuje, czy może karma jest za twarda. Potrafi cały dzień chodzić bez jedzenia i dopiero wieczorem, gdy poczuje się solidnie głodna postanawia ją zjeść. Siostra nie wzieła pod uwagę, że jest to karma dla psów między 1 a 8 rokiem życia, a nasz pies jest starszy i być może karma jest dla niej za twarda? Zamierzamy zacząć ją leczyć tabletkami zapobiegawczo by w późniejszym wieku problem ze stawami nie był większy. Wiem też, że będziemy musieli zrezygnować z obecnej karmy i poszukać czegoś odpowiedniego do wieku psa. Zależało nam na karmie z dużą zawartością glukozaminy i siarczanu chondroityny, ale weterynarz zasugerował by wybierać karmy na bazie drobiu dla seniorów i jak pies będzie dostawał leki nie będzie potrzebował w pokarmie tak dużo tych glukozaminy i chondroityny. Po skończeniu karmy zamierzamy kupić karmę Eukanuby daily senior plus, bo cenowo jest jeszcze dla nas przystępna. Ale czytałem różne opinie, że eukanuba ma często dla psów niedobry smak. Polecicie jeszcze inne karmy dla starszego psa z chorymi stawami? Podobno bardzo dobre mają też Hill's i Royal Canin, a także Eukanuba joint mobility, ale cenowo są mało przystępne.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

31 lipca 2011, 11:37

Kup psu np,Fitmin senior(karma dostosowana swoim kształtem do łatwego rozgryzania) karma jak najbardziej odpowiednia w niczym nie ustępująca Hilsowi i Eukanubie oprócz ceny(dobre dodatki na stawy i smak) ale,najważniejsze jest abyś pomyslał o wsparciu preparatu ruchu suplementami np Dolfos Arthro Ha, w takim połaćzeniu Fitmin senior + Arthro Ha będzie pies miał smaczną dobrą karmę i ochronę stawów także na dobrym poziomie.
To moja rada,ale decyzja należy zawsze do właściciela psa.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

31 lipca 2011, 13:23

Faktycznie, nie zwróciłem wcześniej uwagi na fitmin, z tego co o niej czytam może to być dobra karma. We wtorek będę u weterynarza w sprawie tabletek. Macie jakieś sprawdzone sztuczki, żeby pies z większą chęcią jadł karmę, może czymś ją polewać?
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

31 lipca 2011, 14:46

Znalazłem kilka karm które mogą odpowiadać mojemu psu, bodajże wszystkie zawierają w składzie glutozaminę i chondroitynę.
FITMIN MAXI SENIOR
EUKANUBA DAILY CARE SENIOR PLUS
PURINA PRO PLAN SENIOR
HILL'S CANINE SENIOR LARGE BREED
ROYAL CANIN MAXI MATURE
BRIT CARE SENIOR LAMB&RICE
ACANA SENIOR

Z całej tej listy najbardziej interesują mnie fitmin i brit - cenowo są przystępne i chyba są lepsze od tych bardziej rozreklamowanych? Miał ktoś z was doświadczenia z tymi karmami?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

31 lipca 2011, 15:03

Chciałeś karmę smaczną dla psa to wybór jest jeden Fitmin(z tej grupy karm jest najchętniej jedzony przez psy)oczywiście nie znam Twojego psa i nie wiem jakim jest niejadkiem?
Można karmę suchą namoczyć w letniej wodzie.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

31 lipca 2011, 15:24

Najśmieszniejsze jest, że mojemu psu najbardziej smakowały karmy pedigree i czappi, ale od długiego czasu unikam marketowych karm. Wcześniej jadła royala, ale jadła go tylko gdy mieszałem jej z karmą mokrą. Suchego nie chciała. Teraz eukanubę je, ale niestety na raty. Pech chciał, że siostra od razu kupiła jej 2 wielkie worki, no i jakoś musi je zjeść.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

31 lipca 2011, 15:30

Chciałbym jeszcze wiedzieć czy preparaty na stawy typu Dolfos Artho Ha mam podawać psu cały czas czy powinienem robić co jakiś czas przerwę?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

01 sierpnia 2011, 10:09

Po 3 miesiącach trzeba zrobić przerwę,na miesiąc czasu(jesli dalej masz zamiar podawać ten preparat)jesli inny to przerwa może być ,mniejsza ok 1 tygodnia(plus minus) chyba,ze skłądniki następnego preparatu nie pokrywają się ze składnikami 1 preparatu(o to jest trudno w przypadku preparatów na stawy)Wyjątkiem jest diabelski szpon można(nawet trzeba)podawać go przez 3-6 miesięcy non stop dopiero wtedy osiągniemy pełen efekt kuracji.
backett
Posty:1
Rejestracja:16 lutego 2017, 12:11

16 lutego 2017, 12:30

Idealną karmą dla psów seniorów, które mają tego typu przypadłości dobra jest karma holistyczna Uniq Nordic Gold [url]XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX . Taka karma zawiera tylko i wyłącznie naturalne składniki, odpowiednie proporcje wartości odżywczych. Mój pies za nią bardzo przepada, czuje się dobrze, nie ma żadnych problemów z układem kostnym czy trawiennym, a ja wiem, że podaje mu jedzenie, które jest najwyższej jakości.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

16 lutego 2017, 16:40

Dopiero życie i długi czas karmienia zweryfikuje jaką karmą tak naprawdę karmisz .
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości