Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Olga300

17 lutego 2017, 13:07

ja od jakiś 2 miesięcy przerzuciłam się na karmę sancani i powiem Wam, że widzę po moim psie że jest bardzo zadowolony. Ma mnóstwo energii i przede wszystkim nie ma żadnych rewolucji żołądkowych... wszystkim zwolennikom naturalnych karm polecam właśnie tę karmę
Junior71
Posty:1
Rejestracja:17 lutego 2017, 17:31

17 lutego 2017, 17:37

Jaką karmę polecacie dla seniora -12 lat. Do tej pory daję senior bosh, albo fitmin senior (około 100 zł za 15 kg) i jest w porządku, ale chciałem zapytać o Wasze doświadczenia
pawelczajka144
Posty:18
Rejestracja:25 stycznia 2017, 19:41

18 lutego 2017, 18:13

Junior71 pisze:Jaką karmę polecacie dla seniora -12 lat. Do tej pory daję senior bosh, albo fitmin senior (około 100 zł za 15 kg) i jest w porządku, ale chciałem zapytać o Wasze doświadczenia
Proponuje coś z nieco wyższej półki : np Brit Care dla seniorów Lamb & Rice, Fitmin Medium Senior, Nutra Gold Senior.
olamiranow
Posty:1
Rejestracja:20 lutego 2017, 23:39

20 lutego 2017, 23:48

Mój spaniel był karmiony Acaną z jagnięciną , byliśmy bardzo zadowolenia . Karma ta nie uczula.
karat
Posty:20
Rejestracja:06 września 2016, 20:47

24 lutego 2017, 08:44

Po ponad tygodniu jedzenia przez mojego psiaka Mery mogę napisać , ze karma wygląda fajnie , ładnie pachnie, chyba mu smakuje - choć mój pies zje wszystko co mu się da, żadnych rewolucji na początku nie było. ale chyba jak skończymy worek musze szukać czegoś innego bo Mera dla nas ma mały minus a mianowicie małe granulki jak na dużego psa(labradora)i mój je łyka :?
może ktoś miał do czynienia z karma
-Concept for Life Labrador Retriever Adult

moze polecicie dobra karme ale z dużymi granulkami
pawelczajka144
Posty:18
Rejestracja:25 stycznia 2017, 19:41

24 lutego 2017, 14:42

karat pisze:Po ponad tygodniu jedzenia przez mojego psiaka Mery mogę napisać , ze karma wygląda fajnie , ładnie pachnie, chyba mu smakuje - choć mój pies zje wszystko co mu się da, żadnych rewolucji na początku nie było. ale chyba jak skończymy worek musze szukać czegoś innego bo Mera dla nas ma mały minus a mianowicie małe granulki jak na dużego psa(labradora)i mój je łyka :?
może ktoś miał do czynienia z karma
-Concept for Life Labrador Retriever Adult

moze polecicie dobra karme ale z dużymi granulkami

Na forum m...sy jest temat sucha karma w obiektywie, są tam przyrównane krokiety do monet.. Pomyśl o karmie 1st Choice dla seniorów.. Ja za jakiś czas pewnie na nią przejdę z Brianem..
karat
Posty:20
Rejestracja:06 września 2016, 20:47

24 lutego 2017, 14:47

dzięki za odpowedz ale na karme dla seniorów u nas chyba za wcześnie mój pies ma dopiero 3 i 5 roku :shock:
pawelczajka144
Posty:18
Rejestracja:25 stycznia 2017, 19:41

24 lutego 2017, 17:28

Myślałem , że masz seniora co do wielkości chrupek , możesz kupić miskę z bolcami wtedy pies je mniej łapczywie.. Powiedz ile max ma mieć karma białka i tłuszczu bo znalazłem kilka karm, które mają np 20-22 % białka i 10-12 tłuszczu.. Podaj górną granice. Ewentualnie karmy tłoczone na zimno mają duże chrupki np. Lukullus , Markus Muhle, Lupo ...

P.S. Rzeczywiście masz psa 3,5 prześledziłem nasze posty , sorki ...
karat
Posty:20
Rejestracja:06 września 2016, 20:47

24 lutego 2017, 17:56

z tym białkiem to ja już sama nie wiem wyniki ma w sumie ok nic złego się nie dzieje wiec karme może mieć o normalnym poziomie białka , mysle ze tak do 26% będzie ok
silviad
Posty:1
Rejestracja:28 lutego 2017, 10:21

28 lutego 2017, 10:36

Słyszałam dobre opinie o karmie Bosch..
sigmasig
Posty:4
Rejestracja:22 marca 2017, 08:48

22 marca 2017, 08:50

zmagam się z tym samym problemem jaka karmę wybrać.
ew_cis
Posty:1
Rejestracja:10 kwietnia 2017, 12:09

05 maja 2017, 15:31

Kochani pomóżcie, bo ja już nie wiem....
Mam problem z doborem suchej karmy dla mojego prawie dwuletniego berneńczyka. Przerobilismy ich już trochę i żadna nie była ok. Historia jest taka:
najpierw jako szczenie wzięte z hodowli dostawał Royal Canin dla psów olbrzymich - rzadkie kupy
Bosch Large z kurą - rzadkie kupy i łupież.
Brit Care Large Breed Lamb&Rice - wszystko ok, oprócz tego, że juz mu się znudziła i nie chce jej jeśc. Nawet dosmaczanej.
Essentiale Food lamb&rice - nie bardzo chciał + rzadkie kupy.
Carnilove (różne smaki)- smakowała, najpierw super, ale przy drugim worku zaczęły się rzadkie kupy.
1st Choice lamb - nie chce, nie smakuje, ciągle muszę dosmaczać. Kupy idealne. Ale co jak nie chce jej jeść.
Kupiłam próbki Platinum - oszalał, ale karma bardzo droga, nie wiem nawet czy warta swojej ceny. Mało opini jest o niej w necie.

Wiem, że najlepsza będzie karma półwilgotna tzn. żeby te chrupki były miękkie. Taka, która będzie miała w składzie dużo mięsa, ryż, ale bez pszenicy, kukurydzy czy jęczmienia. I niekoniecznie z kurczakiem. No i idealnie gdyby była dla psów ras olbrzymich czyli miała składniki na stawy. Chociaż nie jest to wymóg konieczny bo daje mu mączkę z małży zielonych.
Nie jest łatwo znaleźć mi taka karmę dla mojego wybrednisia :/ help.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 maja 2017, 15:03

Poczytaj o Kobersie,a na dodatki na stawy nie zwracaj uwagi tylko znikomą część jest w stanie pies przyswoić z suchej karmy (pod warunkiem że jest to karma najwyższej jakości), dlatego zawsze radzę aby dodatkowo wspomagać psy preparatami na stawy nie patrząc na chwyt marketingowy producenta tej czy innej karmy.
Na co dzień żyją wokoło mnie molosy i wiem doskonale jakie mają znaczenie dodatki na stawy.
areks90
Posty:2
Rejestracja:09 maja 2017, 15:18

09 maja 2017, 15:30

Witam. Znajdę lepszą karme od brita premium/fitmina for life w podobnej cenie?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 maja 2017, 07:37

W porównaniu z karmą z hipermarketu na pewno tak .
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości