Opinie o karmie PETVITA

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Anna Dawidowska
Posty:5
Rejestracja:21 września 2016, 10:42

15 lutego 2017, 11:21

Co sądzicie o tej karmie? Na ile oceniacie ją w skali od 1 do 10 (w czym 10 oznacza najlepiej) pod względem: smakowitości, wydajności, zapachu oraz funkcjonalności i dlaczego? Jaka jest Wasza ogólna opinia na temat tej karmy i jak Wasze pupile na nią zareagowały? :)
Asia0022

15 lutego 2017, 14:26

Zapraszam na moją recenzję. Tam wszystko jest opisane :) https://meggi-mix.blogspot.com/2016/10/ ... dukty.html
Evik7
Posty:4
Rejestracja:19 maja 2010, 18:00

03 marca 2017, 23:32

Dzisiaj dostałam 2,5 kg karmy Petvita. Karma na razie jest w fazie testów, testy potrwają około 2 tygodnie - na tyle powinna starczyć karma. Kropka była bardzo zainteresowana paczką.
Pierwsze wrażenia są najbardziej pozytywne. Dałam Kropce trzy rodzaje karmy (Royal, Taste of Wild i Petita). Kropka zjadła najpierw karmę Petvita.
Karma Petvita jest średniej wielkości - największa spośród testowanych, ale wdziałam większe. Ma to swoje zalety - uczę Kropkę sztuczek, np łapania jedzenia w powietrzu i taką karmę łatwiej jest złapać.
Jeśli idzie o zapach - psie karmy perfumami nie pachną, ale karma Petvita mają zapach stonowany.
Kilka kulek karmy zjadł mój siedmiomiesięczny kotek Dyzio. Jemu również karma smakowała.
Poczęstowałam kilkoma chrupkami koleżankę Kropki Mikę - zjadła.
Karma Petvita ma jedną wadę - jest chyba najdroższą karmą w sklepie Krakvet. Oprócz psa Kropki mam również 8 kotów, więc staram się wypośrodkować cenowo.
To jest moja pierwsza opinia napiszę jeszcze po zakończeniu testowania. W trakcie testów będę robić zdjęcia, kilka już zrobiłam. Zrzucę je na dysk po zakończeniu testowania.
ignacy0m
Posty:3
Rejestracja:03 marca 2017, 18:31

06 marca 2017, 13:30

No to dobrze jak najpierw testujesz
Milagros83
Posty:1
Rejestracja:06 marca 2017, 19:29

06 marca 2017, 19:33

Dziś dostaliśmy Karmę Petvita 2,5 kg . Mój pies trochę był zaciekawiony zjadł z Ręki . Narazie daję mi po mału bo on nie jest przyzwyczajony do tylko samej Karmy Suchej on zawsze jadł Darling z Dodatkiem czegoś smacznego dlatego ta karma jest dla niego nowością mam nadzieje że ją polubi . Kiedy przyszła odrazu wiedział że dla niego skakał z radości bardzo dziękujemy z pieskiem .
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

07 marca 2017, 07:49

Evik7 , nie radzę praktykowania i uczenia łapania jedzenia ( granulki suchej ) w powietrzu .Taka zabawa bywa niebezpieczna.
Kinia969798
Posty:1
Rejestracja:07 marca 2017, 17:15

07 marca 2017, 17:23

Dziś dostałam do testów karmę Petvita w pierwszej chwili psy wąchały co im pańcia przyniosła, Ale gdy już posmakowały chciały więcej. Karma dosyć przyjemna w zapachu i dotego psiaki jeszcze lubią smak kurczaka. Także karmę oceniam na dobrą. Niedługo na naszej stronce na fb pojawi się recenzja https://web.facebook.com/Psiakinacalezycie/
literkaxp
Posty:1
Rejestracja:08 marca 2017, 11:20

08 marca 2017, 11:34

Karma PETVITA Junior Medium Duck
smakowitość: 9/10 Nasz "królewicz" Blue zjadł karmę bez wydziwiania i domieszek
wydajność: 6/10 Karma stosunkowo droga, przy wieku 12 miesięcy i wadze 22 dawkowanie ponad 300g dziennie. W innych karmach wypada nam troszkę mniej.
zapach: 10/10 Zapach intensywny psu to odpowiada natomiast mi on nie przeszkadza (nie śmierdzi :))
funkcjonalność: 8/10
Troszkę zmieniła bym wielkość granulek, dla naszego Bordera są one za małe i czasem łyka je w całości.
Skład jak dla mnie jest okej aczkolwiek cena za worek 2,5 kg dość droga. Brak zbóż na ogromy +. Pies wcina jeśli będzie tak przez cały worek to może skusimy się aby zamówić kolejny :)
BabaOla
Posty:1
Rejestracja:09 marca 2017, 19:13

09 marca 2017, 19:40

Kilka dni temu dostałyśmy do testów karmę Petvita Junior Medium Lamb Turkey. Baba- 4 miesięczny szczeniak, 12kg żywej wagi ;) już od początku była nią mocno zainteresowana. Zjada miski w całości, co wcześniej przy suchej karmie się rzadko zdarzało. Tak więc smakowitość możemy ocenić na 10/10. Zapach przyjemny i dla właściciela i dla psia- leci za miską jak wściekła ;) więc też możemy dać 10/10
Granulki jak na takiego szczeniaka są zbyt małe. Nie gryzie je ale chłonie... Na nagrody niestety się nie nadają- są za małe więc nie ma z nich żadnej frajdy. Dodatkowo zauważyłam , że kupy stały się "gorsze"- śmierdzą straszliwie, pojawiły się problemy z wydalaniem, kupa jest mniej "zbita" niż wcześniej. Za funkcjonalność dajemy 5/10.
Jeżeli chodzi o wydajność, oceniamy neutralnie. Karma jest dość droga i patrząc na kupy i zapach myślę, że nie wrócimy już do niej.
Mimo że Suni bardzo smakuje musimy jeszcze poszukać karmy idealnej :)
Dziękujemy za możliwość sprawdzenia :)
Evik7
Posty:4
Rejestracja:19 maja 2010, 18:00

09 marca 2017, 22:58

literkaxp pisze: Troszkę zmieniła bym wielkość granulek, dla naszego Bordera są one za małe i czasem łyka je w całości.
Skład jak dla mnie jest okej aczkolwiek cena za worek 2,5 kg dość droga. Brak zbóż na ogromy +. Pies wcina jeśli będzie tak przez cały worek to może skusimy się aby zamówić kolejny :)
Dla mnie granulki są ok, obawiam się, że większych Kropka nie zgryzłaby. To największe granulki z 3 testowanych równocześnie.
Chociaż też zdarzało się jej łykać w całości.
margol666
Posty:1
Rejestracja:12 marca 2017, 16:02

12 marca 2017, 16:12

Tales zjadł już darmową próbkę 2,5 kg karmy Petvita. Smakowała mu bardzo , nie grymasił.
Smak i zapach jak najbardziej Ok. 10/10 sam najpierw próbuje zanim cokolwiek mu dam ;-)
Dawka dzienna ok. 10/10 jeśli miałbym go karmić tą karma to najadał by się na pewno 10/10
Kupki zbite twarde łatwo posprzątać.10/10
cena hmyy trochę za wysoka ale znośna 7/10
monikaimati
Posty:1
Rejestracja:06 marca 2017, 19:23

13 marca 2017, 21:14

Witam jakiś czas temu dostałam karmę do testowania dla mojej suczki Ivi.Nie ukrywam że Ivi dostawała zazwyczaj mokrą karmę albo coś ugotowanego ponieważ nie interesowała ją sucha karma.Parę razy kupowałam jej na wagę suchą karmę różnych firm ale leżała w miseczce parę dni.Ale gdy nasypałam jej karmy petvita do miseczki nie zdążyłam zamknąć opakowania a Ivi miała już zjedzoną karmę i wylizaną miskę więc daję duże 10/10 za smak,wydajność 10/10 , zapach 10/10 ,funkcjonalność 10/10.Granulki są w odpowiedniej wielkości dla mojego psa.Gdy sięgam po opakowanie Ivi już stoi przy misce.Jestem bardzo zadowolona ze składu karmy,cena jest jedynym minusem tej karmy.Patrząc się jak Ivi polubiła tą karmę będę ją kupować bo wiem że to dobry wybór.Polecam gorąco karmę petvita.
Koziolka84
Posty:1
Rejestracja:13 marca 2017, 21:48

13 marca 2017, 21:52

Wlasnie skończyliśmy testować karmę Petvita adult large breed.
Co powiem o karmie...po otwarciu worka dalo sie wyczuć ładny zapach, w dotyku karma lekko tłusta, zwarta. Mojego owczarka nie trzeba bylo namawiac do jedzenia. Bardzo chetnie zjadal swoja porcje. Po 1.5 tygodnia jedzenia karmy Petvita Nero ma ładną sierść, koopki ładne i zwarte nie za częste. Pies pełen energii.
Karme mieliśmy również jako smaczki przy szkoleniu i bardzo dobrze się sprawdzała.
Wydajność 10/10
Smak 10/10
Zapach 10/10
Polecam, naprawde bardzo dobra karma
ewciq
Posty:1
Rejestracja:10 marca 2017, 19:05

15 marca 2017, 11:40

Karma w 100% spełniła oczekiwania mojego psa - niejadka, który zwykle nie przepada za suchymi karmami. w skali od 1 do 10 daje jej mocne 9.
Smakowitość - 10/10 w 100% trafiła w kubki smakowe mojego pupila.
Wydajność - 8/10 2,5 kg starczy nam na jakieś 3,5-4 tygodnie. Barierą jest cena za opakowania.
Zapach - 10/10 - pachnie niezbyt intensywnie, nie czuć zapachu karmy w całym mieszkaniu.
więcej http://ewciqtestuje.blog.pl/2017/03/15/karma-petvita/
polasambor
Posty:2
Rejestracja:18 stycznia 2017, 19:17

15 marca 2017, 18:02

Anna Dawidowska pisze:Co sądzicie o tej karmie? Na ile oceniacie ją w skali od 1 do 10 (w czym 10 oznacza najlepiej) pod względem: smakowitości, wydajności, zapachu oraz funkcjonalności i dlaczego? Jaka jest Wasza ogólna opinia na temat tej karmy i jak Wasze pupile na nią zareagowały? :)


Tester: Owczarek podhalański- prawie 6 miesięcy.-karma dla szczeniąt dużych ras-Kaczka

Ocena 8/10

Gdy karma do nas dotarła i została podana pieskowi pierwszy raz- zareagował bardzo pozytywnie. Tzn. zjadł natychmiast, aż trzeszczała miska. Jak na mój nos -smakowity zapach. Karma nie jest sucha jak wiór, mam wrażenie że jest tłusta, tzn.zostawia tłusty film na dłoniach (ale minimalnie).
Tak jak wspomniałam, pierwsze podanie karmy było bardzo obiecujące. Jednak drugi raz i kolejne były gorsze- pies przez ponad tydzień raczej niechętnie ja jadł. Tzn karmy ubywało ,ale bez szału. W tym czasie zauważyłam luźne kupki i "świszczące" gazy (aczkolwiek nie jakieś cuchnące :D ). Nie zauważyła przy tym zmiany nastroju na gorsze itp.
Po ok. 2 tygodniach nastąpiła zmiana na lepsze. Zaczął ją jeść regularnie, kupki sie unormowały, nie ma gazów :wink: .

Niestety nie jestem w stanie określić wpływu na sierść itp.(za krótki czas) Samopoczucie pieska również bez zmian.

Odejmuję więc trochę punktów w ocenie za te luźne kupki i tez za cenę.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 57 gości