Opinie o karmie PETVITA

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

ms_xyz
Posty:2
Rejestracja:18 stycznia 2017, 19:29

17 marca 2017, 11:28

Smakowitość- daję 10, pies bardzo chętnie ją zjada. Rano biegnie na śniadanko i wyjada do ostatniego okruszka. W trakcie przestawiania pies wybierał nowa karmę z miski, stara pozostawiał na później
Wydajność- 7 dawkowanie jest takie same jak przy innych karmach. chociaż pies wciąga wszystko i nic nie zostaje w misce, a więc kończy się szybciej :)
Zapach-10 dla psa bardzo wyraźny i apetyczny dla człowieka łatwy do zniesienia.
FunkcjonalnośćSierść ładna, błyszcząca, bez zmian po poprzedniej karmie. Kupy zwarte. Ja przestawiałam mieszając bieżąca karmę i petvitę także obeszło się bez problemów żołądkowych.

W zasadzie jedyny mankament tez karmy to cena dla mnie niestety zaporowa.

Tutaj można zobaczyć naszego małego testera w raz z karmą.
https://www.instagram.com/nornicze_sprawy/
Monika Bary
Posty:1
Rejestracja:17 marca 2017, 21:19

17 marca 2017, 21:21

Witam serdecznie.
Jestem właścicielką Owczarka Niemieckiego. Wabi się Bary,ma prawie 2 lata. Otrzymaliśmy karmę PETVITA do testowania. Bary szaleje z radości na sam głos otwierania nowej paczki:) Szybko wcisnął w nią swój wielki nos. SMAKOWAŁA BARDZO.
Smakowitość oceniamy zdecydowanie na max 10 pkt, , wydajność także na 10. Zaskoczył mnie zapach- karmy nie pachną pięknie, ale ta wyjątkowo - jest prawie bezwonna. Oczywiście przeprowadziłam test i pochowałam Baremu kawałki karmy - znalazł wszystkie i schrupał w mig, ale można woń określić jako zapach miły dla "człowiekowatego" nosa:) Funkcjonalność- super,nie może być inaczej - 10 pkt - paczka jak paczka, jednak uważam, że miło byłoby, gdyby ktoś wynalazł coś, co można otworzyć i zamknąć ...ale to taki pomysł "na kiedyś":)
Muszę jednak dodać coś ważnego od siebie: Bary biega po ogrodzie, czasem zdarzy mu się nie czekać z toaletą aż pójdzie na spacerek, a co za tym idzie - trzeba sprzątać. Po karmie PETVITA sprzątało się łatwiej:) Dla mnie to bardzo istotna sprawa.
Jesteśmy zadowoleni.
kasiakejti1
Posty:1
Rejestracja:18 marca 2017, 12:16

18 marca 2017, 12:19

Kiara już pochłonęła całą 2.5-kilogramową paczkę karmy Petvita. Zjadała ją bardzo chętnie, za każdym razem opróżniając miskę do czysta. Zapach karmy był zdecydowanie mniej intensywny niż wcześniejszych stosowanych przez nas karm. Niestety jej wydajność nie jest najlepsza, staraliśmy się podawać proponowaną dawkę, ale pies zdecydowanie był jeszcze głodny, może dlatego że nasza sunia jest naprawdę ogromna :) Paczka 2.5 kg wystarczyła na około 6 dni, więc nie jestem w stanie powiedzieć jak wpływa na sierść, natomiast problemów w wypróżnianiu pieska nie zauważyłam. W związku z tym, że Kiara bardzo karmę polubiła, chcieliśmy kupić od razu większą paczkę, jednak cena trochę nas odstraszyła.
Podsumowując, przyznałam karmie Petvita następujące punkty:
smakowitość - 10
wydajność - 6
zapach - 9
funkcjonalność - 9 - byłoby świetnie, gdyby paczka była ponownie "zamykalna"
Whitetigress
Posty:1
Rejestracja:19 marca 2017, 21:11

19 marca 2017, 21:13

Moja Gina na co dzień ma karmę w misce, gdy jest głodna to po prostu idzie i je. Ale tak nie może być z karmą Petvita, bo mój psiak zjadłby na raz pełną miskę!
Oceniając karmę
smakowitość: 10/10 smakuje chyba aż za dobrze :D
wydajność: 7/10 Karma starcza na długo przy "wydzielaniu" odpowiednich porcji, bo gdyby to Gina miała decydować, karma dla niej nie byłaby zbyt wydajna ;)
zapach: 10/10 wydaje mi się, że zapach jest odpowiedni, tzn. kusi psiaka, ale też nie przeszkadza ludziom, co bywa różne przy innych karmach.
funkcjonalność: 9/10 karma jest zdecydowanie smaczna dla mojego pieska, wiem, że podaję jej to co najlepsze, choć jedynym minusem jest cena, która nie jest niska. Karmę oceniam zdecydowanie pozytywnie! :)
madzioffa
Posty:1
Rejestracja:18 marca 2017, 12:38

20 marca 2017, 13:37

Witam,
razem z Emi (10mies, siberian husky) testujemy od jakiegoś czasu karmę Petvita Junior Large With Duck, dla szczeniąt dużych ras. Jako ocenę ogólną dam 8/10.
Po otrzymaniu karmy w pierwszym dniu jadła bardzo chętnie, w kolejnych dniach już gorzej. Karma znikała z miski ale już nie tak szybko jak w pierwszym dniu testowania.
Dlatego smakowitość ocenię na 8/10, może po kilku dniach znowu się poprawi i będzie jadła szybciutko z mlaskaniem.
Zapach ocenie bardzo pozytywnie 10/10 bo naprawdę porównując ta karmę do innych to zapach o dziwo ma przyjemny.
Wydajność na 8/10 tylko dlatego że cena naprawdę wysoka.
Funkcjonalność hmm 9/10 wszytko ok bo w sumie nie ma się do czego przyczepić karma ogólnie w porządku, nie sucha, nie kruszy się, lekko tłusta w dotyku, minusik za to że nie ma zamknięcia w paczce (takiego suwaka brakuje), wysypała mi się gdy kot na nią wskoczył. Za to starsza sunia (9lat, siberian husky) też chciała spróbować i ona w ogóle nie gryzie tych kulek tylko połyka, nie miałam tej karmy dla psów dorosłych czy dla seniorów więc nie wiem czy są większe kawałki. Co do kup czy baków to nie zauważyłam jakiś zmian u żadnej :)
Ogólnie jesteśmy zadowolone :)
Prawdaboli
Posty:1
Rejestracja:20 marca 2017, 13:59

20 marca 2017, 14:04

Testowalismy karmę PETVITA
Ogólnie oceniam karmę 8/10
smakowitość-10,
wydajność- 10,
zapach- 10,
funkcjonalność- ?
Roksi jadła karmę PETVITA przez 10 dni
Byłam miło zaskoczona zapachem mimo iż testowalismy rybę :)
Sunia jadła ja ze smakiem że względu na to iż testy trwały tylko 10 dni nie jestem w stanie powiedzieć jak wpływa na sierść... Dlatego tylko 8/10
Polecam wszystkim my napewno zakupimy kokejne worki tej karmy :)
Ostatnio zmieniony 22 marca 2017, 09:19 przez Prawdaboli, łącznie zmieniany 1 raz.
Magdalenkaaa
Posty:1
Rejestracja:20 marca 2017, 15:41

20 marca 2017, 15:45

Hugo 3 letni labrador testował karmę PetVita już od jakiegoś czasu.Gdy tylko paczka do nas dotarła bardzo się cieszył,z radości chciał rozerwać opakowanie by czym prędzej jej spróbować.Karma bardzo zasmakowała psiakowi ,ciągle siedzi przy misce i prosi o więcej gdyby mógł to z pewnością zjadłby całe opakowanie na raz taki z niego łakomczuch.Karmę oceniam bardzo dobrze,jestem nią pozytywnie zaskoczona,smakowitość 10/10-ciągle mu mało,wydajność 9/10,zapach 10/10,funkcjonalność 8/10 karma mogłaby być ponownie zamykana to jedyny jej minus.
bogdan_70
Posty:1
Rejestracja:21 marca 2017, 12:13

21 marca 2017, 12:16

Moja ocena karmy Petvita jest pozytywna. Oto moje oceny: smakowitość- 8, wydajność- 9, zapach- 10, funkcjonalność- 8. Niestety jak na kieszeń przeciętnego Polaka jest stanowczo za droga :(
Ostatnio zmieniony 21 marca 2017, 12:18 przez bogdan_70, łącznie zmieniany 1 raz.
beatah84
Posty:2
Rejestracja:19 stycznia 2017, 11:23

21 marca 2017, 12:17

Właśnie skończyliśmy testować karmę Petvita Adult Large Lambe. Testerem był 8 letni Kumpel - prawie owczarek niemiecki.
Kumpel nie zawsze wszystko zjada ze smakiem (oczywiście poza ludzkim jedzeniem, którego nie wolno jeść) a tu niespodzianka. Ponieważ na co dzień je inną suchą karmę, pierwsza porcja Petvity została zmieszana z dotychczasową karmą, zwierzeł postanowił zjeść nową karmę a starą zostawić :shock: , czyli smakuje a to bardzo cieszy szczególnie, że karma do tanich nie należy.
Jeżeli chodzi o inne aspekty karmy to nie będę się tu rozpisywać na temat składu bo ani ja, ani Kumpel w tym temacie przeszkoleni nie jesteśmy, wiedzę czerpiemy z internetów i samopoczucia psa. Po latach wspólnego bytowania wiem, że jeżeli karma mu służy to wygląda normalnie i nawet wcięcie w tali ma a jeżeli nie służy to wygląda jak dzik, taki jakiś napompowany, tutaj takiego efektu nie było. Ciężko jest stwierdzić wpływ na sierść o tej porze roku, nie czarujmy się każdy kto posiada sierściucha w domu wie o wiele szybciej, że idzie wiosna niż Krajowy Instytut Meteorologii. Gołych placków nie zauważyłam :D , wyziewy nie zabiły mnie przez ten czas, czyli w normie. Efekt końcowy jak najbardziej ok - znaczy psi brzuch zadowolony.
Zapach karmy mnie nie odrzucił, nie zabił i nie spowodował innych problemów to jako przyszła matka, której aktualnie wszystko śmierdzi, mogę stwierdzić - jest dobrze.
Brakuje mi tylko tego zamknięcia, przy 2,5 kg paczce i potrzebach Kumpla nie był to problem, nim karma zwietrzała była dawno zjedzona. Na przykładzie innych karm wiem, że im dłużej karma stoi i wietrzeje tym Kumpel mniej chętnie ją zjada.
Cieszę się bardzo, że miałam możliwość testowania tej karmy, mój pies co jakiś czas nudzi się każdą karmą i wtedy jest problem bo trzeba szukać czegoś nowego. A tak problem z głowy, jak zacznie obecna karma kłuć w ząbki to wiem co zamówić. Dlatego z czystym sumieniem polecam Petvite :)
Dama_2015
Posty:1
Rejestracja:22 marca 2017, 12:56

22 marca 2017, 13:11

Karma PETVITA Junior Medium Duck
smakowitość: 10/10 Nasza Dama zakochała się w tej karmie na całego.
wydajność: 6/10 Karma stosunkowo droga, Dla naszego Labradora opakowanie 2.5 kg było raczej przekąską, a nie posiłkiem.
zapach: 10/10 Zapach intensywny psu to odpowiada natomiast mi on nie przeszkadza (nie śmierdzi :))
funkcjonalność: 8/10
Jeśli chodzi o skład to 10/10 bardzo duży plus.

Karma bardzo spodobała się naszej psince - jednak nie ukrywam, że cena jest dość wysoka.
berrtylka77
Posty:1
Rejestracja:21 marca 2017, 16:11

22 marca 2017, 19:55

Witam.Jesteśmy właśnie po testach karmy Petvita.Testowała Pegi buldog angielski 2 letnia panna a nadzorowała Beata.Jak na pierwszy test w życiu Pegi zachowała się profesjonalnie.Kontakt z nowa karma i możliwość wyboru miedzy stara a testowaną skończył się wyborem testowanej.Zjedzona z apetytem do ostatniego okruszka.Moim zdaniem smakowała.Odpowiednia wielkość granulek.Dość przyjemny zapach jak na psią karmę.Nie było żadnych odruchów negatywnych tj.inna kupka czy wymioty.Jestem zadowolona z testu.Wmojej ocenie karma zasługuje na solidną 9 w każdym z odenianych walorów.Zczystym sumieniem polecam karmę i na pewno po nią sięgniemy ponownie.Testowanie było bardzo przyjemne :D
mała79
Posty:2
Rejestracja:19 stycznia 2017, 10:12

24 marca 2017, 13:45

Tester: biały owczarek szwajcarski, 7 lat
Karma Petvita: lamb, 25 kg, 1-8 lat

Opinia:
Smakowitość: 9
Wydajność: 5 - nie odbiega od innych karm
Zapach: 5 - nie zauważyłam większej intensywności zapachowej
Funkcjonalność - żadnych negatywnych zmian nie zauważyłam, kupy zwarte, dość częste. Pies aktywny i zadowolony.
iwa1988
Posty:1
Rejestracja:25 marca 2017, 18:41

25 marca 2017, 18:43

Testuję z pieskiem obecnie karmę Petvita Junior Medium Duck. Karma bardzo przyjemnie pachnie i lekko tłusta. Mój kundelek bardzo smacznie ją zajada - uwielbia ją chrupać. Piesek ma sierść błyszczącą jak słoneczko i bardzo dużo energii. Psiak zjada ze smakiem i z merdającym ogonkiem. Wydajność - 10/10, Smak 10/10, zapach 10/10 i funkcjonalność 10/10. Bardzo polecam dla psiaka juniorka.
spyker34
Posty:2
Rejestracja:18 stycznia 2017, 19:36

26 marca 2017, 16:38

Gdy moja Psotka dostała wpierw małą porcję popatrzyła na mnie ze zdziwieniem co to jest, ale później zaczęła chrupać:). Jeżeli chodzi o zapach po otwarciu paczki, nie jest taki odrzucający jak w innych karmach. Nie jest za sucha, także z łatwością Psotka ją zjadła. Ogólnie rzecz biorąc karma którą dostaliśmy jest to Light czyli taka jaką Psotka potrzebuje. Nie zauważyłem nic niepokojącego u mojego psa po zjedzeniu tej karmy. Jeżeli chodzi o wydajność paczki 2.5 kg. mojemu pieskowi starczy to na miesiąc mimo iż ona ją zjada codziennie. Także polecam gorąco tą karmę :)
mily976
Posty:2
Rejestracja:18 stycznia 2017, 20:07

26 marca 2017, 18:46

Karma PETVITA Light Turkey

smakowość: 8/10
wydajność: 6/10
zapach: 10/10
funkcjonalność: 9/10

Nasz piesek mało którą karme zjada z takim entuzjazmem. Kształt granulek trafia w punkt jego upodobań, gdyż nie jest on fanem długiego gryzienia posiłku. Zapach jest przyjemny i nie zraża ani nas ani psiaka, jedyne zastrzeżenie jest takie, że dość szybko staję się głodny po posiłku. Jedyną rzeczą którą zmieniłbym, jest cena karmy :? , ale mimo to gorąco polecam :D
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości