Opinie o karmie PETVITA

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

EYLANDT
Posty:2
Rejestracja:18 stycznia 2017, 19:45

26 marca 2017, 19:19

Testowana karma to Petvita junior large Duck.
Czas testów trwał 2.5tyg.Testowana karma była tylko dodatkiem w 30% całego posiłku z racji małego opakowania 2,5kg.a pies testujący to Owczarek Niemiecki.
Smakowitość 10/10
Wydajność 9/10
Zapach 10/10
Funkcjonalność 8/10
Suka zjadała karmę z apetytem,nie dostała żadnych zaburzeń skórnych ,oraz zmian negatywnych w okrywie włosowej.
Z czystym sumieniem mogę ten produkt polecić.
Pozdrawiam hodowla ON-EYLANDT
92barbarka92
Posty:1
Rejestracja:26 marca 2017, 19:23

26 marca 2017, 19:24

Mój Stasiu testował karmę Petvita Medium Junior Duck, która z pewnością bardzo mu smakowała. Karmę oceniamy jako bardzo dobrą. Oceniają ją w skali od 1 do 10 (w czym 10 oznacza ocenę najwyższą) oceniamy ją następująco:
- smakowitość: 10, Stasiu z chęcią zajadał się karmą, podstawiając mu pod nos starą karmę firmy X i nową karmę Petvita, wybierał tą drugą,
- wydajność: 10, Stasiu uwielbia jeść i jada w małych dawkach, karma w worku 2,5 kg, jeszcze nam się nie skończyła, a testujemy już ją długi czas,
- zapach: 8, zapach nie jest tak uciążliwy jak poprzednich karm, które stosowaliśmy, choć jest wyczuwalny po chwili rozchylenia worka,
- funkcjonalność, psiak zadowolony, bez problemów żołądkowych czy z wypróżnianiem się, sierść ładna, wielkość chrupek idealna, Stasiu nie lubi dużych kulek, więc Petvita mu bardzo odpowiada.
Dodatkowy plus za skład, lekki minus niestety za cenę, mogłaby być nieco niższa.
Ogólnie karmę oceniamy bardzo pozytywnie i polecamy każdemu psiakowi. :)
mama.tomka
Posty:2
Rejestracja:18 stycznia 2017, 22:44

26 marca 2017, 19:43

Otrzymaliśmy do testowania karmę Petvita light z indykiem 2,5 kg.
Mój pies, wiecznie głodny golden, lat 9, był bardzo zainteresowany przesyłką. Nie odchodził od paczki. Cała karma została już zjedzona. Karmę zajadał aż mu się uszy trzęsły, po zjedzeniu wylizywał miskę. Za każdym razem czekał na dokładkę. Trudno stwierdzić jak karma wpłynęła na jego sierść po tak krótkim okresie testowania. Zauważyłam też, że pies podczas testowania karmy pił więcej wody niż dotychczas. Moje spostrzeżenia są następujące:
Na plus:
neutralny zapach
smak ciężko mi osobiście ocenić, jednak patrząc na zachowanie psa sądzę, że mu bardzo smakowało
bardzo dobry skład
brak zbóż
brak problemów z wypróżnianiem
Na minus:
brak informacji o składzie, przynajmniej na opakowaniach testowych
wysoka cena

smakowitość 10/10
zapach 10/10
wydajność 10/10
funkcjonalność 9/10

W skali 1/10 wystawiam ocenę 9.
Jesteśmy bardzo zadowoleni, dziękujemy za możliwość przetestowania karmy.
ania52
Posty:1
Rejestracja:28 czerwca 2015, 23:12

26 marca 2017, 22:46

Moja ocena karmy Petvita: pozytywna. Wg kryteriów: smakowitość- 10, wydajność- 10, zapach- 10, funkcjonalność- 8.Troszkę za droga. :)
tamer
Posty:2
Rejestracja:18 stycznia 2017, 20:19

27 marca 2017, 10:34

Moja suczka testowała karmę Petvita Adult Medium Fish w opakowaniu 2,5 kg. Podana ilość wystarczyła nam na 3 tygodnie, biorąc poprawkę na to, że na początku karma była mieszana z dotychczasową, żeby uniknąć sensacji żołądkowych.

Nasza ocena:
Smakowitość 10/10
Wydajność 9/10
Zapach 10/10
Funkcjonalność 9/10

Piesio bardzo zadowolony z nowej karmy, zdecydowanie przypadła mu do gustu, więc musi być smaczna. Wielkość granulek odpowiednia, zmusza do dokładnego gryzienia. Zapach (karma rybna!) o dziwo bardzo przyjemny, nie żaden smród ;) Karma lekko tłusta, przyjemna w dawkowaniu. Odchody prawidłowe, zwarte. Sierść nie uległa pogorszeniu (była zadbana wcześniej, więc ciężko by było o dalszą poprawę). Jedyny minus to cena, ale za dobrą karmę jestem w stanie zapłacić więcej. Poza tym może będą jakieś promocje. Bardzo dziękujemy za umożliwienie nam przetestowania karmy Petvita. Fajna jest! :)
W.Magdalena
Posty:1
Rejestracja:27 marca 2017, 14:14

27 marca 2017, 18:02

Karma zjedona czas na opinię.
Petvita Large Adult Chicken

Zapach 10/10 przyjemny nieintensywny bardzo atrakcyjny dla psa

Smakowitość 10/10 odrazu zainteresowała Delgado i w szybkim tępie znikała z miski

Wydajność 10/10 30-40kg (286-355g) Delgado ma 38kg 330g w zupełności mu starczało

Funkcjonalność 9/10 ochrona chrząstki stawów,piękna sierść,brak rewolucji żołądkowych,Jeden minus brak zamknięcia strunowego

Podsumowując warto kupić wydając więcej na karme .Tu można poczytać recenzje https://www.instagram.com/p/BSCBE55hTte/
dewuska
Posty:2
Rejestracja:31 maja 2007, 07:48

27 marca 2017, 21:36

Rodzaj karmy: PETVITA SENIOR TURKEY
Tester: Gringo, labrador retriever, 10,5 roku

Obrazek

Gringo bardzo się ucieszył, kiedy otrzymaliśmy przesyłkę, od razu miał paszczę gotową do konsumpcji ;)
Obrazek

smakowitość 10/10
karma bardzo smakowała psu, jednak to nie jest egzemplarz, który ma problem z apetytem, więc nie wiem na ile jest wiarygodnym źródłem informacji ;)

wydajność 10/10
przesłane 2,5 kg wystarczyło nam na 8 dni... ponieważ nie znam tej karmy z obawy o sylwetkę psa, troszeczkę obniżyłam dawkowanie, w stosunku do tego, co sugeruje producent

zapach 10/10
zapach przyjemny

funkcjonalność 8/10
karma jest dobra gatunkowo, jednak stosunkowo droga... na rynku jest wiele karm o dobrym składzie, które są tańsze... drugą wadą są duże granulki... karma przeznaczona jest dla seniorów, niektóre z nich mogą mieć problemy z uzębieniem... teoretycznie można namaczać, ale to już pewien dyskomfort...
Obrazek
Największe plusy
- bezzbożowa receptura
- brak rewolucji żołądkowych przy zmianie karmy

Ogólnie karmę oceniam bardzo dobrze. Jednak jej cena jest moim zdaniem wygórowana. Jak wcześniej wspominałam na rynku jest wiele karm dobrych gatunkowo za mniejsze pieniądze. Przy dwóch psach, cena to dosyć istotny czynnik ;)

Obrazek
rudoszorstkie
Posty:2
Rejestracja:23 stycznia 2017, 18:09

29 marca 2017, 18:20

Dostaliśmy do testów opakowanie karmy Petvita Adult. Psom bardzo zasmakowała, wcinały aż im się uszy trzęsły! :) Na pewno zakupimy tą karmę jeszcze nie raz!

SMAKOWITOŚĆ 9/10 - To chyba powinny oceniać psiaki... :P Po zjedzonej całej 2,5 kilowej paczki karmy zdecydowanie 9! 9 dlatego, że psiakom nie odpowiadał rozmiar granulek i dlatego mały minus. Granulki zdecydowanie za małe dla 12-kilogramowego psiaka.

WYDAJNOŚĆ 10/10 - Karma starczyła nam na bardzo długo (Jadły ją dwa około 12-kilowe psy). Duży plus!

ZAPACH 10/10 - Nie śmierdzi, pachnie mięsem. :)

FUNKCJONALNOŚĆ 5/10 - Dodałabym taki "zameczek" do zamykania karmy aby nie uschła oraz miarkę do dawkowania karmy.

Polecamy wszystkim tą karmę! :)
Ogólna ocena 8/10
M&L
Posty:1
Rejestracja:29 marca 2017, 19:53

29 marca 2017, 21:35

Luna, 7 letni owczarek niemiecki testowała Petvita Light z indykiem.

Powiedziała mi, że całkiem jej smakuje więc za SMAKOWITOŚĆ daje 8/10, duży plus za to, że jest to karma bezzbożowa
WYDAJNOŚĆ też całkiem nieźle 8/10, wystarczyło na około 9 dni
ZAPACH 10/10- nie ma intensywnego zapachu
FUNKCJONALNOŚĆ 7/10- poręczna 2,5 kg torba nie zajmuje miejsca, może warto by było zastosować zamknięcie strunowe i niższą cenę

Psiak zadowolony, większych problemów żołądkowych nie było więc karmę polecamy.
Evik7
Posty:4
Rejestracja:19 maja 2010, 18:00

30 marca 2017, 16:11

Umieszczałam już wstępną ocenę karmy. Teraz podaję link do bloga

http://moj-zwierzyniec.blogspot.com/201 ... karmy.html

Karma jest super, barierą jest cena. Z drugiej strony rozumiem, że jakość musi iść w parze z ceną.
Mam jeszcze trochę tej karmy, obecnie mieszam ją z karmą Taste of The Wild.
Kropka je obie karmy, ale najpierw wybiera karmę Petvita.
Dagata83
Posty:2
Rejestracja:27 listopada 2016, 21:26

30 marca 2017, 20:51

Witam, otrzymałam do testów karmę 2,5 kg indyk, dla seniorów. Ogólna ocena karmy 8/10.

Tak jak ktoś już napisał, pierwszy konktakt z karmą WOW. Bójka przy misce. Dalej już gorzej, ale karma ładnie schodzi. Muszę dodać, że psy nie jedzą jej dużo i odchodzą syte, więc może duża ilość mięsa deklarowana na opakowaniu to nie mit. Przyjemne, chrupiące kuleczki. Dla mnie największy plus to, że nie śmierdzi, jak inne karmy. Można nawet otwartą w kuchni trzymać. Solidne opakowanie, ale nie otworzyło się funkcjonalnie z dziubkiem. Na pewno karma z wyższej półki.

Ogólnie gotuję dla moich podopiecznych, ale na pewno ta karma będzie dla nich przysmakiem na przegryski. Dla mnie, szczerze bariera to cena. Gdyby miały apetyt tylko na to ok, ale plus dodatkowe gotowanie to się nie kalkuluje. Na pewno warto spóbować.


smakowitość 7/10
wydajność 10/10
zapach 10/10
funkcjonalność 8/10
Psi Świat
Posty:3
Rejestracja:27 stycznia 2017, 18:28

01 kwietnia 2017, 19:52

3 marca otrzymaliśmy calutki 2,5 kg worek karmy Petvita.Następnego dnia zaczęliśmy testy.Granulki są w sam raz,aczkolwiek jedyny minus to,to że są tłuste i brudzą ręce.Zapraszamy na bloga tam cała recenzja-https://psyzcharakterem.blogspot.com/20 ... -lupa.html https:/
Krzysiekewa
Posty:233
Rejestracja:16 października 2016, 15:58

01 kwietnia 2017, 20:57

[quote="Anna Dawidowska"]Co sądzicie o tej karmie? Na ile oceniacie ją w skali od 1 do 10 (w czym 10 oznacza najlepiej) pod względem: smakowitości, wydajności, zapachu oraz funkcjonalności i dlaczego? Jaka jest Wasza ogólna opinia na temat tej karmy i jak Wasze pupile na nią zareagowały? :)[/quote
Smakowitość -9
Wydajność - 9
Zapach -9
Funkcjonalność - 9
Ogólna opinia : pozytywna tak jak i pozytywna reakcja Sary na testowaną karmę.
Zapach przyjemny, wydajność, smakowitość i funkcjonalność wysoka. Jedzona ze smakiem w mniejszej ilości zaspokaja dobowe zapotrzebowanie Sary w stosunku do karmy stosowanej na codzień i w związku z tym karma w pełni użyteczna . Polecam
OlaiWolt
Posty:1
Rejestracja:03 kwietnia 2017, 20:46

03 kwietnia 2017, 20:50

Dzień dobry, dostałam do testów karmę Petvita Medium Adult Lamb, ogólna ocena 9/10.
Na początku zrobiłam test: dwie miski w jednej dotychczasowa karma (Fitmin), w drugiej nowa (Petvita), mój pies wybrał nową, którą zjadł w całości. Po paru dniach zaczął zostawiać część karmy w misce jak ma to w zwyczaju. Zapach jak najbardziej w porządku. Kulki są optymalnej wielkości dla mojego psa. Kupa psa zwarta, lecz bardziej śmierdząca niż w przypadku stosowania poprzedniej karmy. Nie zauważyłam zmiany w wyglądzie sierści (uważam, że jest w dobrej kondycji ;)). Fajny skład, co odbija się na dość wysokiej cenie za opakowanie.

Smakowitość 9/10
Zapach 9/10
Wydajność 9/10
Funkcjonalność 9/10
MollyiJa
Posty:1
Rejestracja:19 stycznia 2017, 13:28

06 kwietnia 2017, 22:00

Smakowitość -9
Wydajność - 10
Zapach -10
Funkcjonalność - 9
Ogólna opinia: zakonczylismy testowanie karmy , pies na poczatku jadł bardzo chetnie jednak z kazdym razem juz mniej, karma ma wrazenie suchej i tłustej, przyjemny smakowity zapach odrazu zainteresował psa. Kupki normalne, zachowanie tak samo bez zmian :) Nie zauważyłam minusów karmy moze dlatego ze opakowania starczyło nam na stosunkowo niedługo. Ogolnie na tle wielu karm które mielismy juz w jego psim życiu ta wypada na tle innch dobrze , smiało bedziemy ją polecać :) jedynie moze minus za cene :) ale karma jest super Polecam :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości