Wypełniacze

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

aniolek64
Posty:2
Rejestracja:08 lutego 2018, 13:57

27 marca 2018, 14:04

Witajcie,
mam pytanko o wypełniacze, które zaleca się dodawać do posiłku. Moje pytanie brzmi: po co? Nie umiem sobie tego w głowie ułożyć - wypełniacze (czyli ryż, makaron, kasza lub inne podobne) są zupełnie niepotrzebne i nic dobrego do psiego organizmu nie wnoszą. Po co je dodawać? Rozumiem podawanie warzyw i owoców. O mięsie nawet nie wspominam.
Czy wypełniacze są zalecane wszystkim pieskom, czy tylko tym z ogromnym apetytem?
Mój piesek jest wybrednym niejadkiem. Wystarczy mu pierś z warzywami i łyżką oleju np. żeby zaspokoić głód. Dlaczego najlepsze jest stosowanie się do zasady: mięso, ryż + warzywa (w stosunku 1/3, 1/3, 1/3 lub 2/4, 1/4, 1/4)?

Będę wdzięczna za wyjaśnienia. Próbowałam zadać pytanie na tysiąc sposobów, jednak zawsze znajduje tylko informacje że dobrze karmić właśnie tak.
Ostatnio zmieniony 28 marca 2018, 15:30 przez aniolek64, łącznie zmieniany 1 raz.
Lukasz Malin324

27 marca 2018, 14:58

Mi mówi moja weterynarz ze duża podaż białka ( mięsa) zaskutkuje chorobami wątroby i nerek dlatego mięso ma stanowić 1/5 posiłku. Wystraszyłem się bardzo i od tego czasu tak robię a że piesek potrafi wszamać sporo to i sporo wypełniaczy muszę ładować. U mnie na polecenie lekarki wygląda to tak mieso 1/5 posiłku, 3/5 ryż lub makaron ewntr kasza gryczana reszta to dodatek warzyw ( zbędnych wg mojej doktor). Skarmianie dużą iloscią mięsa obciąza wątrobę i nerki
witek_
Posty:1
Rejestracja:17 maja 2018, 10:37

17 maja 2018, 11:20

z tego co wiem, to najlepszym wypełniaczem dla psa są warzywa i ryż,
makaronu i kasz powinno się unikać
janka97
Posty:23
Rejestracja:19 marca 2017, 19:04

21 maja 2018, 16:41

Cześć,

Podawanie wypełniaczy nie jest konieczne, ale jest wygodne i tanie. Osobiście w diecie moich psów nigdy nie było miejsca dla ryżu, makaronów i kasz. Można z nich zrezygnować.

Pozdrawiam,
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości