Jaka karma dla psa?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Przemo

28 lutego 2005, 09:09

Witam

Mam psa rasy bernardyn długowłosy (wiek około 1,5 roku). Chciałbym zapytac jaką należałoby wybrac karmę suchą dla mojego psa. Jestem zdecydowany na zakup tylko nie wiem czy stosowac dalej obecną karmę BOSCH Adult maxi. Chodzi mi o karme suchą, która byłaby jedynym posiłkiem dla mojego psa. Proszę również o informację czy takie dożywanie psa jest dla niego właściwe. Czy nienależało by karmy tej uzupełniac jakims dodatkowym gotowanym pożywieniem.
Awatar użytkownika
Marek
www.krakvet.pl
Posty:78
Rejestracja:29 września 2004, 13:48

01 marca 2005, 08:46

Jest szereg różnych karm dla psów ras ciężkich. Wszystko zależy jaką wybierzesz od zasobności twojego portfela jak i od sposobu żywienia twojego psa. Trzeba pamiętac, że karmy z niższych i srodkowych półek trzeba uzupełniac preparatami witaminowo-mineralnymi. Karm z najwyższych półek nie musisz niczym uzupełniac. Do najwyszszych jakościowo należą hills:
http://www.krakvet.pl/product_info.php? ... cts_id=178

Royal Canin maxi adult lub giant:
http://www.krakvet.pl/product_info.php? ... ucts_id=70

Eucanuba:
http://www.krakvet.pl/product_info.php? ... ucts_id=37

Inne karmy to wspomniany bosch, nutra profesional, purina adult. Jednak te 3 pierwsze mogę Ci gorąco polecic bo są na prawdę dobre, ale za jakoś trzeba troche dopłacic. Niektóre z firm zalecają karmic ciężkie psy do 1,5 - 2 lat karmami dla szczeniat, ale tutaj dokładnie prześledź opisy, bo to zależy od marki jaką wybierzesz Pozdrawiam Ciebie i "Berdzia".
karla
Posty:2
Rejestracja:10 kwietnia 2005, 23:52
Lokalizacja:Warszawa

11 kwietnia 2005, 00:08

moge polecić Ci karmę firmy Acana jest bardzo dobra moim zdaniem lepsza niż Eukanuba a do tego tańsza tu możesz poczytać troszkę o tej karmie i sprawdzić ceny :arrow: http://www.acana.com.pl/ ja stosuje głównie suchą karmę raz na tydzień daje kurczaka albo wołowe z ryżem i warzywkami, raz na tydzień daje też serek biały i jajko.
Awatar użytkownika
Meggy
Posty:9
Rejestracja:10 października 2004, 17:40
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

11 kwietnia 2005, 09:34

Ja równiez polecam Royala.Mój wspólnik ma roczną bernardynkę i rośnie pięknie i zdrowo!!
Nie jest to tania karma,ale rewelacyjna.Jest też tańszy odpowiednik Chiccopie,jak będziesz chciał,to podam Ci namiar na dystrybutora,który rozprowadza karmy bez żadnych dopłat w ciągu 48 godzin.

O Acanie słyszałam niedobre wieści,że ma dużo karotenu i białe psy rudzieją,a czarne brązowieją(sierść).Moi znajomi szybko skończyli podawać Acanę... :roll:
karla
Posty:2
Rejestracja:10 kwietnia 2005, 23:52
Lokalizacja:Warszawa

14 kwietnia 2005, 17:28

:shock: mam białego psa i jakoś się rudy po Acanie nie zrobił a podaje ją już dość długo
Awatar użytkownika
Meggy
Posty:9
Rejestracja:10 października 2004, 17:40
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

15 kwietnia 2005, 07:12

No to super,może na niego taka ilośc karotenu wpływa dobrze,ale moi znajomi,którzy karmili nią za względu głównie na cenę szybko zrezygnowali,bo czarny pies zaczął rudzieć.... :roll:
Biały brązowieć..... :roll:

JA nigdy nie podawałam i nie będę,to wiem z opowieści ludzi na psich forach... :)

Wiem,że psom niewystawowym,gdzie nie ma z tym problemów ludzie dają,bo to raczej tania karma,ale nikt,komu zależy na kolorze z tych ludzi nie podaje :)
Lilka_303
Posty:1
Rejestracja:22 listopada 2012, 10:10

22 listopada 2012, 10:18

Myślę, że Royal Canin ma dobre karmy dla rasowych :) albo eukanuba
Gość

22 listopada 2012, 10:29

Lilka_303 widać , że bardzo mało wiesz na temat dobrych karm !
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

22 listopada 2012, 11:51

Muszę Ci powiedzieć,że RC nie cieszy się od pewnego czasu dobrą opinią,a ma wysoka cenę. Na rynku sklepów internetowych jest masę doskonałych karm,czasami droższych od RC, czasami nawet tańszych wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "karmy dla psów".
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

22 listopada 2012, 20:43

Lilka_303 pisze:Myślę, że Royal Canin ma dobre karmy dla rasowych :) albo eukanuba
Pewnie chodziło Ci o jeden głos do głosowania,bo to co napisałaś nie ma wiekszego sensu.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości