karmienie psa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Ania__32
Posty:32
Rejestracja:09 maja 2007, 09:32
Lokalizacja:Niemcy

23 czerwca 2007, 20:01

Witam serdecznie:)Od tygodnia zmieniam mojemu pieskowi karme z Bosch na Eukanube i zauwazylam ze moj piesek robi bardzo czesto kupke 4 do 5 razy dziennie.Czy to jest normalna reakcja przy zmianie karmy?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

23 czerwca 2007, 23:09

normalna reakcja to nie jest ale trzeba jeszcze poobserwować co dalej będzie się działo
Ania__32
Posty:32
Rejestracja:09 maja 2007, 09:32
Lokalizacja:Niemcy

28 czerwca 2007, 17:36

Niestety piesek nadal bardzo czesto oddaje kal.Do tego czasami bardzo luzny.Nie wiem czy to od zmiany karmy czy tez od tego ze dawno nie byl odrobaczany.4 czerwca mial 2 szczepienie ale nie byl odrobaczany, z tego co wyczytalam pies powinien byc odrobaczony 2 czy 4 tygodnie przed szczepieniem.6 czerwca wet stwierdzil izospora infekcion kokzidiose,ale po lekach jakie otrzymal piesek bylo wszystko dobrze.Nastepne szczepienie wypada na 4 lipiec,ale niestety lekarz ma urlop i przesunal szczepienie na 16 lipca,a mnie dziwi to, ze nie otrzymalam zadnych lekow na odrobaczanie.Poprostu wet kazal zglosic sie dopiero 16 lipca.Nie wiem co mam robic,czy wczesniej isc do innego lekarza? czy to normalne ze nie otrzymalam lekow na odrobaczanie?
Ania__32
Posty:32
Rejestracja:09 maja 2007, 09:32
Lokalizacja:Niemcy

30 czerwca 2007, 12:50

Widze ze raczej sie nie doczekam odpowiedzi,wiec nie zaczynam z nastepnymi pytaniami a mam jeszcze problem z pieskiem.No coz gdzie indziej poszukam informacji.Naprawde nie moge uwierzyc,ze zostalam bez odpowiedzi,bo myslalam ze mozna na Was liczyc.Pozdrawiam.
NOVA_62
Posty:143
Rejestracja:27 marca 2007, 20:07
Lokalizacja:KRAKOW
Kontakt:

30 czerwca 2007, 13:47

ANI PRZY MOIM PIERWSZYM PSIE / PRZEZ 13 LAT/, ani obecnie juz w innej lecznicy, nie otrzymywalam lekow na odrobaczenie ,przed szczepieniem . po prostu tydzien przed termine ide do lecznicy znajac wage psa i kupuje leki na odrobaczenie,pan doktor oblicza dawke do wagi i mowi kiedy podac ,ile dni przed szczepieniem i ze na czczo.ot i cala filozofia. a jesli chodzi o samo odrobaczanie to duzo jest o tym na forum , ale przypomne . raz na pol roku, jesli sa male dzieci raz na kwartal , nie czesciej zeby nie szkodzic psu. mozna zadziej, albo wcale, tylko trzeba sprawdzac kal na pasozyty. A co do karmy ,to moze za luzne stolce nie trzeba winic karmy, ale to co pije/ np. mleko/ , lub to co zjada dodatkowo ser, jogurt.ja nie martwilabym sie iloscia kup ,lecz jakoscia , czy nie ma tam krwi na przyklad.zapach tez wiele mowi np. przy parwo odur jest okropny.
NOVA_62
Posty:143
Rejestracja:27 marca 2007, 20:07
Lokalizacja:KRAKOW
Kontakt:

30 czerwca 2007, 13:48

odor nie odur, przepraszam
NOVA_62
Posty:143
Rejestracja:27 marca 2007, 20:07
Lokalizacja:KRAKOW
Kontakt:

30 czerwca 2007, 13:54

od moich lekarzy wet. wie ze zawsze w takich wypadkach moge kupic w aptece smecte i wegiel i podac , jak nie ma poprawy to ide do lecznicy
Ania__32
Posty:32
Rejestracja:09 maja 2007, 09:32
Lokalizacja:Niemcy

30 czerwca 2007, 16:12

Niestety w moim przypadku jest to wina karmy,ze piesek robi czesto kupke do tego przybrala ona kolor zielonkawy.Wiem to dlatego ze do czasu wprowadzenia nowej karmy bylo wszystko dobrze.Nadmieniam ze karmilam go Boschem,a na obiadki dostawal ryz z gotowana karma firmy winston i bylo wszystko ok.Zastanawiam sie czy dalej mam obserwowac kupki odczekac moze przyswoi ta karme,albo mam wyprobowac inna?czy tez powrocic do starej karmy czego bym nie chciala.Zaobserwowalam,ze moj piesek ma ladniejszy wlos,bardziej lsniacy i do tego mniej lzawi(jest to maltanczyk).Poza tymi zlymi kupkami jest dobrze.Moge liczyc na to ze bed´zie mu sluzyla ta karma albo lepiej zmienic?
Gość

01 lipca 2007, 14:47

witam. niedawno zmienialam sposob karmienia z gotowanego , na sucha karme. w zwiazku z upalami. moja sunia jest kaprysna 10 razy podchodz do miski zanim zje , a tu muchy zlatuja ze wszystkich stron z ogrodu. postanowilam ze bedzie suche i koniec z kaprysami zglodnieje to zje. wczesniej jadala sucha , ale tylko na spacerach w formie nagrody i na szkoleniu . zawsze wszystko bylo ok. kupilam pewna ilosc royala ,jadla i nadal ok., dostalam od znajomych 10 kg. euro premium, bardzo jej smakowala. dostawala najpierw na spacerach , potem dodatkowo dosypywalam do miski z gotowanym , pozniej gotowane mieso a karma zamiast ryzu , w koncu sama karma.przez dwa tygodnie kupy byly zadkie, nieraz za bardzo, nie przejmowalam sie bo pies ogolnie forma swietna, zywy, wesoly, bez goraczki i wymiotow, chwilami za zywy , jak to doberman,teraz kupy sa normalne kolor tez, nieraz nawet ma zatwardzenie ,gdy polaczy sucha karma + kosc cieleca. daje wtedy jogort i po sprawie, ach zapomnialan, jak jadla premium przez pierwsze trz.y dni i puscila baka , to trzeba bylo uciekac daleko N.-62.
Ania__32
Posty:32
Rejestracja:09 maja 2007, 09:32
Lokalizacja:Niemcy

01 lipca 2007, 18:19

Do tej pory moczylam mojemu pieskowi sucha karme woda,a dzisiaj sprobowalam dac mu nie moczona(piesek ma 3,5 miesiaca)Czy dobrze postapilam czy powinnam dalej moczyc?Po zmianie karmy kupki ma nadal zielone i puszcza czasami baki ale poza tym jest wszystko ok,jest zywy,jak juz pisalam zmniejszyly mu sie zacieki.Tak ze nie wiem czy musze wrocic do starej karmy czy odczekac jeszcze pare dni,moze kupki nabiora normalny kolor?Czy poprostu ten zielonkawy kolor to objaw choroby?A jakbym miala wykluczyc ta karme to musze wrocic do starej czy moge wyprobowac od razu inna?bo nie chce karmic go Boschem wole cos z wyzszej polki.
Gość

04 lipca 2007, 00:12

jesli nie ma zadnych objawow choroby , jest zywy i wesoly , poczekaj jeszcze ze zmiana karmy, a ten zielony kolor , nie jest czasem od trawy? wszystkie psy lubia skubac trawke, maja , gdy zje ciut wiecej / wcale nie duzo/ zawsze robi zielone kupy, to normalka. co do moczenia karmy nie moge ci nic doradzic, wiem ,ze nie zawsze mozna moczyc, czytalam ze psa rasy FILA ,nie wolno namaczac karmy. moze wroci niebawem dr.jarek i sie wypowie.N._62
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości