Psi pazur

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Meggy
Posty:9
Rejestracja:10 października 2004, 17:40
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

10 października 2004, 18:36

Witam serdecznie.Mam na imię Monika i mam 12 miesięczną sunię sznaucera czarnego mini.Dziś po południu zauważyłam,że Arika liże sobie przednią łapkę...Zaczęłam ją oglądać i okazało się,że jej chodzi o dodatkowy pazur(ten piąty).Otóż przy nasadzie zauważyłam,że jest tak jakby pęknięty i rozdwojony.CZy jest na to jakaś rada,czy jedynym wyjściem jest wizyta u lekarza?Jak nic się nie zmieni,to wybieramy się na konsultację,bo w niewielkim stopniu,a jednak mnie to zaniepokoiło.Widać,że troszkę ją to boli,bo nie daje sobie koło pazura ruszać....Czy to może być coś poważnego?? :(

Właśnie wróciłam od P.dr.Orła i muszę powiedzieć,że jestem BARDZO mile zaskoczona...OKazało się,że Arika ma złamanego pazurka,przez co lała jej się krewka i cały czas lizała...P.dr.wziął szczypczyki i sunia zdąrzyła "zamiałczeć" i było po wszystkim!!Nie zdąrzyła nawet łapki cofnąć,a nie było śladu po pazurku!!Drugiego też się przycięło i jestem szczęśliwa,że jest już OK!!Za to cena "zabiegu"była powalająca.......0zł....... :lol: :lol:
Dziękuję bardzo za szybką i fachową pomoc mojemu psiakowi!! :)

Mam tylko pytanie czy ten pazur został wyrwany,czy ucięty,bo zauważyłam,że jeszcze jakieś pozostałości tam są.Czy czymś suni tą "rankę" zalać?
Gość

11 października 2004, 22:52

PAZUR ZOSTAŁ USUNIETY W MIEJSCU ZŁAMANIA odrośnie nowy, aby usunąć całkowicie pazura trzeba byłoby ją znieczulić, rany po tym proszę nie ruszać za 2-3 dni tworzywo pazurka bedzie dużo mniej wrazliwe na dotknięcia niz teraz. Przez to,że to tworzywo jest bardzo tkliwe unikac dotyania kikuta tego pazura. J.Orzeł
Awatar użytkownika
Meggy
Posty:9
Rejestracja:10 października 2004, 17:40
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

12 października 2004, 08:08

Świetnie!!Jeszcze raz dziękuję za fachową pomoc!Teraz już wiem wszystko i cieszę się,że po strachu,bo myślałam,że to coś poważniejszego! :D
myszka
Posty:4
Rejestracja:30 września 2004, 19:04
Lokalizacja:Kraków

12 października 2004, 09:04

Meggy, to Ty, ze zwierzaków? :)
Gość

12 października 2004, 11:39

Tak myszko,to ja.Cieszę się,że znalazłam to forum,bo fachowo wielu rzeczy można się dowiedzieć :) .Byłam troszkę Ariką zaniepokojona,ale już jest OK!Sama wiesz,że z psem to jak z dzieckiem....Najmniejszy problem,a gryzie :lol:
Awatar użytkownika
barbik
Posty:3
Rejestracja:12 października 2004, 15:00
Lokalizacja:Stalowa Wola

12 października 2004, 15:05

Witajcie. Mam na imię Basia i jestem włascicielką 4 miesięcznego sznaucerka miniaturki czarno srebrnego Boryska. Mam nadzieję, że to forum pomoże nieraz w rozwianiu watpliwości dotyczących pielegnacji i zdrowia mojego pieska :) Meggy dziękuję za informację o tym forum :D
Pozdrawiam tez Martusię, która jak widzę też się tu gdzieś kręci :P
Awatar użytkownika
Marta&Reks&Dzik
Posty:6
Rejestracja:12 października 2004, 13:38
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

12 października 2004, 15:16

To moze ja też się przedstawię :) Nazywam się Marta i mam sznaucerka miniaturowego pis Reksia :) Oblężenie sznaucerków :D Forum jest naprawdę swietną sprawą, mam nadzieję ze spelni rolę wirtualnego weta na 6 :)
Awatar użytkownika
*_Aisa_*
Posty:3
Rejestracja:12 października 2004, 16:29
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

12 października 2004, 16:35

Witajcie :D

Jak wszyscy to wszyscy ;)
Nazywam się Asia i mam kochaną Sznucerkę Olbrzymkę Doris, które ma 8 lat :) Myśle, że na tym forum dowiem się wiele ciekawych rzeczy dzięki, którym Doris będzie zdrowsza i szczęśliwsza ;)
To zbiór sznauceromaniaków się tu zrobił :D Super !!

Meggy dzięki za poinformowanie :wink:
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 października 2004, 07:57

sznaucerki suą super , ale wszystkie zierzaki są też super
Awatar użytkownika
Marta&Reks&Dzik
Posty:6
Rejestracja:12 października 2004, 13:38
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

13 października 2004, 16:10

No pewnie że wszystkie są super :D A Ty Jarku masz jakieś zwierzaki??

Chciałam się dowiedzieć czy w przyszłości bedzie możliwość umieszczenia emblematu??
Awatar użytkownika
Marek
www.krakvet.pl
Posty:78
Rejestracja:29 września 2004, 13:48

13 października 2004, 17:05

witam,

Ja jestem tutaj od czuwania nad forum od strony informatycznej - opiekuje sie serwerkiem na ktorym forum stoi itp. wiec pytania/propozycje techniczne prosze kierować do mnie :) (najlepiej w dziale sklepowym)

Jesli chodzi o emblematy - włączone :)

pozdrawiam,
marek
Awatar użytkownika
Elfi
Posty:7
Rejestracja:13 października 2004, 20:05
Lokalizacja:Szczecin

13 października 2004, 20:08

Witam!!

Cześć dziewczyny!!

Na imie ma Ewa i mam 2-letniego sznaucerka miniaturowego p&s.

Fajnie,że powstało takie forum, gdzie bedzie mozna pisac o problemach zdrowotnych naszych piesków (oby ich bylo jak najmniej!!)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 października 2004, 22:53

odpowiadam na pytanie Marty: mam i to nawet bardzo dużozwierzaków nikt mnie nie pobije ponad 1500 zwierzaków codziennie sie nimi zajmuje to są pucki, saby , reksie, itd. Do rana brakłoby mi czasu aby wymieniać.
Awatar użytkownika
Marta&Reks&Dzik
Posty:6
Rejestracja:12 października 2004, 13:38
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

14 października 2004, 09:24

To rzeczywiście sporo tych zwierzaków :wink: A takie prywatne też masz??
Awatar użytkownika
Meggy
Posty:9
Rejestracja:10 października 2004, 17:40
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

14 października 2004, 12:20

Martusiu!Jarek to P.dr. u którego w poniedziałek byłam z Ariką i nawet nie wiedziała kiedy,a już było po "operacji" :D

Dziękuję jeszcze raz!!
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości