pytanie o karme

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

annorl
Posty:8
Rejestracja:22 sierpnia 2007, 13:41

23 sierpnia 2007, 10:00

Mój pies ma obecnie prawie 3 lata.
przez pierwsze trzy miesiące był karmiony eukanubą, ale mu nie służyła w żaden sposób.Później był royal.przez tydzień jako osoba nie doświadczona i nie mająca pojęcia że karma karmie nie równa karmiłam go pedigree, bo kolega mi z francji przywiózł.Tym go załatwiłam na dobtre bo pies jest alergikiem.Później długo jadł acanę,ale rok temu z "naszego " sklepu zoologicznego została wycofana,bo nie opłacało się im wozić jej tylko dla mnie.Psa przeżuciłam na happy doga,przez rok był tylko na tym.niby wszystko w porządku...
W końcu stwierdziłąm,że przez internet jednak jest taniej kupować i kupiłam dla psa na probę brita.szczerze,bardzo się bałam czy pies dobrze zareaguje i czy nie będzie nietolerancji żołądkowych.a tu niespodzianka:psu poprawiłą się sierść,jej wygląd.pies ma dużo więcej energii,chociaż jeszcze nie daję mu karmy dla psów aktywnych,jest wesoły i szczęśliwy.żadnych nietolerancji nie ma.
Mam jednak pytanie,czy to jest dobra karma.chodzi o to, czy powinnam do niej dodawać jakieś witaminy? bo to że psu służy to widzę,ale niue wiem jak z zapotrzebowaniem na witaminki.proszę o odpowiedź Pana weterynarza.
Awatar użytkownika
GIZIU
Posty:350
Rejestracja:21 sierpnia 2007, 12:17

23 sierpnia 2007, 10:15

no to masz karmę - skoro psu służy. Nie znajdziesz takiej po której "pies dostanie skrzydeł". Ilość witamin i minerałów jest uzależniona od aktywności, także sam powinieneś wiedzieć jak to jest u ciebie.
annorl
Posty:8
Rejestracja:22 sierpnia 2007, 13:41

23 sierpnia 2007, 13:48

dzięki.
jestem kobietą , a nie facetem :(
wiem, że pies po żadnej karmie nie dostanie skrzydeł, ale przecież obserwując go widze co mu służy,niestety nie wiem jak jest z zapotrzebowaniem na witaminy,czy ta karma dostarcza mu ich odpowiednią ilość czy raczej dobrze by było żeby pies dostawał jakieś prepoaraty witaminowe do karmy.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

23 sierpnia 2007, 14:11

A jaki to piesek jaka rasa,lub jaki mieszaniec-wielkość itd?
Awatar użytkownika
maxymi
Posty:202
Rejestracja:01 listopada 2006, 10:21
Lokalizacja:Kamień k. Chełma Lubelskiego
Kontakt:

23 sierpnia 2007, 14:29

Doktor Jarek wypowiadał się na temat tej karmy wielokrotnie i za każdym razem zalecał do niej pełną dawkę witamin.
Awatar użytkownika
GIZIU
Posty:350
Rejestracja:21 sierpnia 2007, 12:17

23 sierpnia 2007, 17:03

Ja też wcinam ludzką karmę, wypije litr wódy, zapodaje za wózkiem 20 km po lesie, rąbie drzewo, zbudowałem sam dom i nie łykam dodatkowych witamin. Z tymi witaminami to też ludzi (sorry) lekko grzeje. Jeżeli pies jest dorosły, leży pół dnia na kanapie, a następne pół drapie się po jajkach - to po jakiego grzyba mu dodatkowe witaminy, chyba że chce się dawać zarobić np. wetom. Ja owszem daje witaminy i minerały ( w postaci chelatowej czy jak to się nazywa - czyli szybko wchłanialne), ale tylko w sezonie kiedy psy mają ogromne potrzeby. W lecie jak psy lizą jajka w kojcach - to sorry ale wole za tą kasę browara trzepnąć, bo to co w karmie i kościach wystarczy, a na pewno psy nie dostaną a-witaminozy.
pozdro
Awatar użytkownika
maxymi
Posty:202
Rejestracja:01 listopada 2006, 10:21
Lokalizacja:Kamień k. Chełma Lubelskiego
Kontakt:

23 sierpnia 2007, 21:24

"GIZIU" opanuj się człowieku i wypowiadaj się trochę kulturalniej, a nie jak wieśniak z jakiejś głuszy :!: To forum nie Twój folwark :!:
Awatar użytkownika
GIZIU
Posty:350
Rejestracja:21 sierpnia 2007, 12:17

23 sierpnia 2007, 21:28

pozwól kochany maxsiu, że pozostawie to bez komentarza.
Musi chyba ci ktoś pokazać jak wygląda niekulturalny język
Awatar użytkownika
maxymi
Posty:202
Rejestracja:01 listopada 2006, 10:21
Lokalizacja:Kamień k. Chełma Lubelskiego
Kontakt:

23 sierpnia 2007, 21:36

Niczego innego się nie spodziewałem, więc komentować nie musisz. Brak kultury to nie zawsze używanie wulgaryzmów :D
Awatar użytkownika
GIZIU
Posty:350
Rejestracja:21 sierpnia 2007, 12:17

23 sierpnia 2007, 21:39

zacytuj mi w tym temacie wg. ciebie niekulturalne stwierdzenia
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

23 sierpnia 2007, 21:50

Nie przejmuj sie Giziu...zauwazylem ze jak tylko dosadniej cos sie powie to odrazu maxymi się wtraca i poucza, jakby byl jakims autorytetem moralnym czy co?????
Mnie tez sie kiedys dostało bo potrafilem dosadnie powiedziec co sadze o tej czy innej karmie, a nie wiem czemu on odrazu wszystkich krytyukuje, skoro nie uzyles nic nie kulturalnego.

maxymi ani nie Twoj folwark, wiec nie zachowuj sie czasem jak panienka tak "ęż ależ d...w talerz", bo faceci tu tez piszą i nie zauwazylem u Giziu braku kultury lub czegoś co mozesz mu zarzucac jesli chodzi o forme odpowiedzi.Zbyt serio wszystko traktujesz.Oczywiscie zaraz zaczniesz swoja slynna polemike ze mna, no ale ja sie z Toba juz nie wdaje w dyskusje bo nie ma sensu bo do niczego to nie prowadzi.
Awatar użytkownika
GIZIU
Posty:350
Rejestracja:21 sierpnia 2007, 12:17

23 sierpnia 2007, 21:53

owczarz chyba na pewno pójdę z tobą na browara. O przepraszam na napój z dodatkiem chmielu. 8)
Liwia
Posty:482
Rejestracja:07 października 2005, 09:39
Lokalizacja:Kraków

23 sierpnia 2007, 21:55

maxymi pisze:"GIZIU" opanuj się człowieku i wypowiadaj się trochę kulturalniej, a nie jak wieśniak z jakiejś głuszy :!: To forum nie Twój folwark :!:
Absolutne VETO :twisted:
Awatar użytkownika
GIZIU
Posty:350
Rejestracja:21 sierpnia 2007, 12:17

23 sierpnia 2007, 21:56

ja naprawdę nie chcę nikogo obrażać - po prostu dosadnie stwierdzam oczywiste dla mnie fakty.
Z tobą maxsiu też pójdę :D
Awatar użytkownika
GIZIU
Posty:350
Rejestracja:21 sierpnia 2007, 12:17

23 sierpnia 2007, 21:58

jak już kobieta sie za mną wstawia :lol: . niedługo zabraknie mi browarków
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 92 gości