JAKIE PREMIUM JAKIE HIGH PREMIUM!!??

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

29 sierpnia 2007, 13:39

Ludzie, na jakiej podstawie stwierdzacie, ze Royal jest gorszy od Best Choice?
Czytalem wasze wypowiedzi i dziwi mnie wasze porowywanie karm "Premium" a ta "super PRemium" a kur...a ta "high premium" KOSMOM!
Nie ma zadnej granicy nad karmami , ktora wyznaczala by klase premium, super premium i high premium, rownie dobrze moga na frolicu i pedigree napisac karme High Premium i bylo by gites ! I wszyscy kupowali by Frolica i Pedigree bo to SUPER PREMIUM!! Jakie super premium?! Gdzie jakis ogranicznik do high premium i super premium?!
GATUSO

29 sierpnia 2007, 14:03

A Ty z Białorusi przyjechałeś,ze piszesz takie bzdury?
natasza
Posty:7
Rejestracja:19 lipca 2006, 19:55
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

29 sierpnia 2007, 14:05

GATUSO pisze:A Ty z Białorusi przyjechałeś,ze piszesz takie bzdury?
Gatuso, czy ty jesteś dorosły?I ile osób z Białorusi znasz zeby tak ochoczo rzucać tego typu tekstami?
GATUSO

29 sierpnia 2007, 14:08

Znam tylko jedna i to z telewizji,to łukaszenka,i to wlasnie On karmi karma FROLIC z hipermarketu.
Gość

29 sierpnia 2007, 14:10

To nie sa bzduty. Gdzie jest jakas granica pomiedzy premium , super premium i high premium. Co slysze, ze ktos mowi, ze karma jest high premioum to zal dupe sciska ;/
zrozumcie, ze to pic na wode ;/ nie ma ze best choice jest najlepszy a royal eukanuba, hills i inne karmy sa do dupy jak to pisze owczarz, kazdy pies reaguje inaczej i ten best choice jak i royal moga mu nie pasowac i moze jej nie tolerowac wiec zastanowcei sie zanim napiszecie, ze jakas karma jest zla a ta jest cacy, nie ma najlepszej karmy, to jest tak samo jak z markami samochodow ;/ jeden ma to dobre, drugi to i jednemu bardziej pasuje to drugiemu o, tak samo jest z psem, jeden toleruje to drugi toleruje to ;/
Gość

29 sierpnia 2007, 14:12

Nie napisałem, ze Frolic jest dobry czy pedigree ale jakby kosztowal troche drozej i napisaliby super premium to tabuny ludzi rzucily by sie na to po to karma super premium za tanioche !!
Nie czajcie tego, ze to wszystko to są"chłyty małketingowe"?
natasza
Posty:7
Rejestracja:19 lipca 2006, 19:55
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

29 sierpnia 2007, 14:14

A wracając do sedna -najpierw się zbulwersowałam,że przecież są wyrażne normy oddzielające Super Premium od Premium.Potem zastanowiłam czy je znam.Jakoś tak nei bardzo szło..Coś o zawartości mięsa mi świtało wiec uznałam,ze poszukam dowodów ...i kurcze nic nie ma.
Na kilku oficjalnych stronach o żywieniu przyznano,ze nie ma definicji karmy Premium ani Super premium ustalonej przez AAFCO więc w zasadzie nie wiadomo co to oznacza i jest dowolność interpretacji np.
Food and Drug Administration
http://www.fda.gov/cvm/petlabel.htm
Cytat" Many pet foods are labeled as "premium," and some now are "super premium" and even "ultra premium." Other products are touted as "gourmet" items. Products labeled as premium or gourmet are not required to contain any different or higher quality ingredients, nor are they held up to any higher nutritional standards than are any other complete and balanced products"
"Od produktów na których widnieje napis Premium czy Gourmet nie wymaga się ani innej zawartości składników ani ich wyższej jakości, ani też nie muszą spełniać żadnych szczególnych norm żywienia niż inne kompletne i zbilansowane produkty."
Czy ja źle szukam?
Ostatnio zmieniony 29 sierpnia 2007, 14:19 przez natasza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

29 sierpnia 2007, 14:18

Owczarzem to sobie twarzy nie wycieraj,co Ty jestes w stanie doradzic innym?
Szkoda tylko,ze konczą Ci sie wakacje-znawco tematu.Pomóz innym i odpowiedz na pytania,to zobaczymy co soba reprezentujesz?Anonimowy kolesiu.
Gość

29 sierpnia 2007, 14:20

w takim ukladzie co powiesz na temat karm premium i super premium. Jaka jest roznica pomiedzy ta a ta? Gdzie sa normy zywieniowe odnoszace sie do Karm super premium i premium? Nie ma. A ty Robercie i Alka to jestes bardzo skumplowany z owczarem i bedziesz broinil jego racji chyba do konca swojego zycia...
Gość

29 sierpnia 2007, 14:26

zreszta owczarz ma takie samo zdanie co do karm super premium high premium itp.
prawda jest taka, ze mozna walic do niej co sie proiducentom podoba
a uregulowania prawne sa tylko do premium....
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

29 sierpnia 2007, 14:42

Widzę,że podpierasz się artykułem,z Dogomanii i cytujesz słowa Pana JANOWSKIEGO udając mądrego,ale Mi nie zaimponujesz,przykro.
Zmien ton bo Cię będe zmuszony zignorować!
Gość

29 sierpnia 2007, 15:46

a ignoruj mnie, ty wiesz swoje bzdety to sobie w je wierz ...
takim ludziom mozna lopata do glowy nakladac a i tak maja swoje zdanie na ten temat
agnieszkaa

29 sierpnia 2007, 16:04

GOSC nie masz racji- fakt nie istnieją żadne normy dla karm segmentu Super Premium dlatego nawet Pedigree moze sobie walnac na opakowaniu taki slogan jesli bedzie chcialo.

Natomiast jesli chodzi o segment Premium aby uzywac tej nazwy trzeba spelnic szreg restrykcyjnych norm odnosnie składników, procesu produkcji itd...

Codo Twojego sporu z Robertem. Nie podałeś zadnych sensownych merytorycznych argumentow na poparcie tego co mowisz.....a zwracajac się do Roberta z ten sposob trochę się błaźnisz gdyż Robert ma dużą wiedzę, aż zdziwiłbyś sie jak dużą.
Racje w tym sporze jest po jego stronie.
natasza
Posty:7
Rejestracja:19 lipca 2006, 19:55
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

29 sierpnia 2007, 16:08

agnieszkaa pisze:
Natomiast jesli chodzi o segment Premium aby uzywac tej nazwy trzeba spelnic szreg restrykcyjnych norm odnosnie składników, procesu produkcji itd...
Agnieszka a możesz podać co to za normy i kto je ustala?Wydawało mi się,że normy dl karm wyznacza AAFCO a na jej stronie nie znalazłam nic o karmach Premium...
agnieszkaa

29 sierpnia 2007, 16:18

spytaj osób najkompetentniejszych tu na tym forum do wypowiadania się odnośnie takich rzeczy czyli roberta alki bądź owczarza, to Ci podadzą więcej szczegółow na ten temat.
Bo ja mogę coś przekręcic a nie chcę cie wprowadzic w błąd.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości