UWAGA "GREENIE"

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

martus
Posty:13
Rejestracja:13 stycznia 2006, 12:59
Kontakt:

13 stycznia 2006, 14:53

Napisze tutaj o "wspanialych" szczoteczkach do zucia dla psow.

Niestety na innym forum o psach wyczytalam bardzo niepokojace informacje o tych produktach. Zamiast kopiowac wszytskiego - to moze podam link :) :

ZAKAZ REKLAMY KAŻDEMU ZAINTERESOWANEMU NA MAILA - rozumiem, wiec wkleje fragmenty dyskusji:

1) "Cytat:
Składniki:
Przetworzony gluten pszenicy:
jest to czysty gluten pozbawiony skrobi podczas obróbki termicznej, bez użycia środków chemicznych

Gliceryna:
naturalny składnik występujący w tłuszczach i olejach; używana do formowania glutenu w kształt smakołyku; dzięki niej smakołyk jest sprężysty i nie kruszy się, jest przeżuwany przez psa (nie rozgryzany), a ta czynność pozytywnie działa na zęby i dziąsła psa; gliceryna używana do produkcji Greenies® jest wyłącznie pochodzenia roślinnego

Sproszkowana celuloza:
pozytywny wpływ na formowanie stolca

Aromat naturalny:
jego skład jest zastrzeżony, jednak nie zawiera on białek pochodzenia wołowego; używa się go w śladowych ilościach

Monoglicerydy jadalnych kwasów tłuszczowych:
pochodzenia roślinnego

Stearynian magnezu:
służy tu jako środek nawilżający smakołyki; jest używany również przy produkcji środków odżywczych i farmaceutycznych

Chlorofil:
odświeża oddech Greenies® i sprawia, że Greenies® są zielone

Produkt nie zawiera dodatku sztucznych barwników ani żadnych konserwantów syntetycznych, żadnych tworzyw sztucznych lub innych składników nieaktywnych. Dopuszczalne są różnice w wyglądzie i barwie produktu, ze względu na zastosowanie składników naturalnych.


pogrubilam pare rzeczy - te ktorych wiem, ze pies WOGÓLE nie trawi, podejrzewam, ze podobnie jest z cała resztą składników - z prostego powodu - rosliny. Pies jako drapieżnik, nie posiada odpowiedniej flory bakrteryjnej, która umozliwialaby trawienie skladnikow roslinnych - ba!nawet krowa musi wszystko DOKŁADNIE przezuć, żeby to strawić..."

2) "Arima to sa takie przysmaki dla psow ktore wedlug producenta powinny miedzy innymi czyscic zeby .
Greenies juz spowodowaly smierc u wielu psow u nas w USA .
Pies ich absolutnie nie trawi wiec blokuja jelita , odbytnice , przelyk .
Bardzo ostrzegam przed tym swinstwem , w tej chwili zaczynaja wplywac do sadu sprawy oskarzajace od wlascicieli ktorych psy pozdychaly od konsumpcji greenies .
Jesli mozecie ostrzec kazdego wlasciciela psa bardzo prosze to zrobcie jak najszybciej zanim nastapi nastepna tragedia w rodzinie"

3) "heh... na dogomanii tez oskarzono mnie ze to spam, a dlaczego uwazam ze nie jest? u nas weszło to stosunkowo niedawno - wiec nie bylo jeszcze smiertelnych akcji , jednak w usa jest nie od dzis - a tam tocza sie juz procesy. Dodatkowo wystarczy wziac pod uwage, co sie mowi na temat zywienia psow - ze dajac warzywa, musza byc one starte BO INACZEJ PIES ICH NIE STRAWI - ten syf jest w calosci z roslin - czyli pokarmu dla psa nieprzyswajalnego, o ile nie jest proszkiem.


poza tym - na polskiej stronie tego g. sami napisali "Połknięcie smakołyku lub innego przedmiotu może być szkodliwe dla psa, a nawet może spowodować jego śmierć.""
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2006, 20:37 przez martus, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

16 stycznia 2006, 00:42

ciekawe- poznać opinie wetów w tej kwestii
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

16 stycznia 2006, 09:25

sprzedajemy te produkty od 9 lat lub podobne i nie mieliśmy na kilka milionów sprzedanych sztuk ani jednego powtarzam ani jednego przypadku choroby. Pamietajcie jednak, że tego typu produkty trzeba bardzo dokładnie dobierać do wielkości swojego psa. Produkty posiadaja legalizacje naszych służb sanitarnych, także z punktu widzenia prawideł lekarza jest ok. To tak jak z zabawkami dla dzieci one są bezpieczne ale sporadycznie zdarzaja się wypadki. Przegldałem kiedyś fotosy z zabiegu zwierzęcia , które połknęło większe kawałki takiego gryzaka. Jeśli macie zachłannego psa na takie smakołyki to kupujcie nawiet większe rozmiary takich gryzaków a jeśli mimo tego rozdrabnia je na zbyt duże kawałki to zrezygnujcie z ich podawania.
Gość

16 stycznia 2006, 11:03

czyli jednak to jest czarny pijar ?
Dorka
Posty:14
Rejestracja:25 grudnia 2005, 16:21
Lokalizacja:Zagłębie

16 stycznia 2006, 17:08

:shock:
Jeżeli te produkty są niegroźne dla zdrowia zwierząt, to dlaczego wycofano je ze sprzedaży w sklepach zoologicznych np. w Holandii?
Czy nasze czworonogi są gorsze? I jakoś dziwnym trafem wycofywanie tych "przysmaków" z Europy zachodniej zbiegło się z intensywną reklamą w Polsce...
:?
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

17 stycznia 2006, 13:24

Jak piesek nie będzie się z tym dobrze obchodził i połknie duży kawałek to się nie dziwię, że tak jest tego efekt. Jak małe dziecko połknie element zabawki to chyba też zdjęcia z jego operacji nie będą najmilsze- ale czy to znaczy, ze zabawki sa groźne????
Gość

17 stycznia 2006, 13:35

Jeżeli te produkty są niegroźne dla zdrowia zwierząt, to dlaczego wycofano je ze sprzedaży w sklepach zoologicznych np. w Holandii?
A mozesz podac jakies konkrety? Ktore sklepy, gdzie mozna o tym przeczytac itp. Bez dowodow to sa jedynie pomowienia.
Pies moze sobie zrobic krzywde kawalkiem marchewki, ktory polknie bez pogryzienia, wiec o co tyle krzyku? :roll:
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

17 stycznia 2006, 13:35

No i z tym gościem się zgadzam w 100%
boguś

17 stycznia 2006, 14:46

Sprawdziłem dzisiaj jeden sklep w Brugi i są dostępne więc gdzie te wycofywanie :?:
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

17 stycznia 2006, 23:24

jeśli dowiadujemy się że na zachodzie jest wycofywany jakiś produkt sami staramy sie o jego kontrolę lub zgłaszamy właściwym władzom co miało miejsce niedawno z niektórymi produktami nutry nugets. O wycofaniu w/w produktu w Holandii nic nie słyszałem.
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

18 stycznia 2006, 15:36

Znowu pewnie jakaś bzdurna sensacja, jeden psiak nie upilnowany przez właściciela połknął fragment Greenies i zaraz ktos pisze o wycofaniu tego prodkutu, dając linka do strony, z której mało co rozumie i kieruje się zdjęciami
Dorka
Posty:14
Rejestracja:25 grudnia 2005, 16:21
Lokalizacja:Zagłębie

18 stycznia 2006, 17:54

Podałam tylko to, co usłyszałam od osób mieszkających w Holandii, tam podobno było głośno o tych przysmakach a potem zniknęły ze sklepów.
Piszę "podobno" bo faktycznie są to wiadomości z 2-giej reki , jednak skoro jest to forum m.in. o produktach dla zwierząt, myślę ,że mogę wyrazić swoje wątpliwości szczególnie jesli chodzi o zdrowie naszych pupili. Oczywiście nikt nikomu nie może zabronić podawania tego "czegoś" swojemu psu... Jednak ja nigdy czegoś takiego już nie kupię...
Pozdrawiam
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

19 stycznia 2006, 16:51

No właśnie, a moze lepiej było by zachować te niepotwierdzone informacje dla siebie, niż wprowadzać wiele osób w w błąd i wątpliwości.
martus
Posty:13
Rejestracja:13 stycznia 2006, 12:59
Kontakt:

24 stycznia 2006, 10:59

A ja wroce do tematu - niestety nie mialam kilka dni net'u.

Dla wlasnego czystego sumienia wstawie tu jeszcze kilka informacji - m.in. pisemne oswiadczenie producenta (w ktorym sam sobie czasem zaprzecza), a potem jeszcze kilka informacji z for zagranicznych...a kazdy sam podejmie decyzje czy warto ryzykowac czy nie (z kazdym takim wynalazkiem do TYLKO zucia dla psow).
martus
Posty:13
Rejestracja:13 stycznia 2006, 12:59
Kontakt:

24 stycznia 2006, 11:05

Najpierw list dystrybutora:

Skrzeszewo Żukowskie, 20.01.2005

Szanowni Państwo,
W związku z pojawiającymi się ostatnio pytaniami dotyczącymi strawności i zastosowania produktów Greenies, chcielibyśmy odpowiedzieć na wszystkie Państwa wątpliwości:
• Nie było dotąd wycofywania Greenies® z rynku, ani w Stanach Zjednoczonych, ani gdziekolwiek na świecie. Faktem jest natomiast, że Greenies® zostały uznane niedawno w Stanach Zjednoczonych za Smakołyk Numer 1 dla psów, i to drugi rok z rzędu. W dodatku, Greenies® są pierwszymi smakołykami dla psów, które uzyskały bardzo ceniony atest Veterinary Oral Health Council (VOHC) za usuwanie płytki nazębnej i kamienia nazębnego. Na opakowaniach oznakowane jest to pieczęcią „VOHC Accepted”. (Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie internetowej www.vohc.org)
• Próby strawności, przeprowadzone zgodnie z protokołem AAFCO, wykazały, że Greenies® są strawne w 85%, jeśli są żute prawidłowo. Odpowiada to strawności wysokiej jakości karm dla psów. Żadne pożywienie lub smakołyki przeznaczone dla ludzi lub zwierząt nie są strawne w 100%. Przewody pokarmowe u przeciętnych psów funkcjonują sprawnie, ale nie do tego stopnia. Jeśli zostanie połknięty duży kawałek lub cały smakołyk, jest to oczywiste, że trawienie go będzie trwało dłużej. Podobnie byłoby po połknięciu dużego kawałka mięsa, warzywa lub owocu. Nawet te pokarmy mogą być przyczyną zaburzeń żołądkowo-jelitowych, jeśli zostaną połknięte w całości.
• Żucie: większość psów ma naturalny odruch gryzienia i żucia. Jednak są też psy, które połykają wszystko, co im się podaje: karmę, smakołyki, a czasem również zabawki. Jednak z całą pewnością właściciele takich psów wiedzą o tym, znają zwyczaje swego pupila, więc do nich właśnie kierujemy ostrzeżenie, że gryzaki nie powinny być podawane takim psom. Dla bezpieczeństwa naszych pupili wszyscy producenci smakołyków (gryzaków, przysmaków wędzonych) powinni o tym uprzedzać, jednak tak nie jest. Fakt ten świadczy o tym, że właśnie producent Greenies w istocie ma na celu dobro i zdrowie psów.
• Greenies są w 100% jadalne. Podstawowym składnikiem Greenies jest gluten pszenny, który ma wysoką strawność i jest zazwyczaj składnikiem zwykłego chleba. Nie zawierają plastiku, gumy ani żadnych innych niejadalnych składników. Żadne pożywienie, nawet dla ludzi, nie jest w 100% przyswajalne. Gdyby tak było, po spożyciu takich pokarmów nie pozostawałyby żadne odpady.
• Greenies nie pęcznieją pod wpływem wilgoci, co łatwo sprawdzić wsadzając je do szklanki z wodą. Nawet po 12 godzinach nie zwiększają znacząco swojej objętości, a jedynie miękną, stając się łatwiej przyswajalnymi.
• Każdego tygodnia sprzedawane są miliony Greenies®. Sporadycznie otrzymujemy informacje, że jakiś właściciel psa powiedział, iż jego pies miał problem z Greenies®. Kiedy otrzymujemy takie zgłoszenie, zawsze badamy ten przypadek bardzo dokładnie. Zwykle wyniki naszych dochodzeń ujawniają, że właściciel dał psu Greenies® nieodpowiedniej dla niego wielkości lub, że pies połknął nienormalnie duży kawałek Greenies® bez pogryzienia go.
W Stanach Zjednoczonych odnotowano dwa przypadki, w których pogorszenia stanu zdrowia psa jednoznacznie powiązano z podaniem smakołyku Greenies; jeden z nich faktycznie został zgłoszony do sądu przez pana Eastwood. Sprawa jest w toku.
• Dlatego zdecydowanie zalecamy Klientom kupowanie Greenies® o prawidłowej wielkości, odpowiedniej do wielkości i wagi ich psa. Ponadto, lekarze weterynarii również zalecają, aby wszyscy właściciele nadzorowali swoje psy podczas jedzenia. Nie dotyczy to tylko Greenies®, ale wszystkich przysmaków i gryzaków. Również sytuacji, gdy dadzą psu kość, inny smakołyk, gryzak z prasowanej skóry, a nawet zwykły posiłek.
Nasze zalecenia dla Greenies® różnej wielkości są następujące:
Teenies: dla psów o wadze 2-7 kg, w wieku powyżej 6 miesięcy, które dobrze żują pożywienie/smakołyki
Petite: dla psów o wadze 7-11 kg, w wieku powyżej 6 miesięcy, które dobrze żują pożywienie/smakołyki
Regular: dla psów o wadze 11-22 kg, w wieku powyżej 6 miesięcy, które dobrze żują pożywienie/smakołyki
Large: dla psów o wadze 22-45 kg, w wieku powyżej 6 miesięcy, które dobrze żują pożywienie/smakołyki
Jumbo: dla psów o wadze powyżej 45 kg, w wieku powyżej 6 miesięcy, które dobrze żują pożywienie/smakołyki
• To, co przede wszystkim odróżnia Greenies® od innych, podobnych wyglądem gryzaków, jest wiarygodność, którą nasze smakołyki o korzystnym działaniu na zęby uzyskały przechodząc badania wymagane przez Veterinary Oral Health Council (VOHC). Przepisy American Association of Feed Control Officials (AAFCO) dotyczące smakołyków o działaniu stomatologicznym są bardzo luźno sformułowane. Jedyną wiarygodną instytucją przyznającą atesty produktom o działaniu stomatologicznym jest VOHC. Greenies® to pierwsze smakołyki dla psów, które uzyskały atest VOHC jako produkt redukujący zarówno płytkę nazębną, jak i kamień nazębny. Oznacza to, że nasze produkty poddane zostały wymaganym przez VOHC bardzo rygorystycznym badaniom i próbom, przeprowadzonym przez niezależnych, bezstronnych ekspertów, i że uzyskały w nich doskonałe wyniki. Protokół z badań VOHC wskazuje, że nasze produkty zmniejszają ilość kamienia nazębnego o 62%, płytki nazębnej o 14% oraz zapalenie dziąseł o 33%, przy podawaniu psom jednego smakołyku Greenies® dziennie. Wyniki tych badań udostępniamy lekarzom weterynarii, a także właścicielom psów. Jesteśmy bardzo dumni, że nasze Greenies® mają tak korzystny wpływ na zdrowie zębów.
• Od 1998 roku sprzedano już ponad 600 milionów Greenies na całym świecie.
W razie jakichkolwiek dalszych pytań lub wątpliwości, bardzo prosimy o kontakt z naszą firmą
– z jej przedstawicielem handlowym, lub też telefonicznie: 058 681 88 97 albo mailem: stopa@stopa.com.pl
Żadne z Państwa pytań nie pozostanie bez odpowiedzi.
Z poważaniem,
Firma Stopa – wyłączny dystrybutor i importer smakołyków Greenies w Polsce
Lek. wet. Bradley Quest, Technical Services Veterinarian, S&M NuTec LLC
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości