Uciążliwa opuszka.

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

12 października 2004, 17:06

Witam.
Od jakiegoś czasu zauważyłam, że moja sunie liże swoją opuszkę a potem odgryza z niej skóre :/
Oczywiście jej na to nie pozwalam i nakładam skarpetke oraz smaruje jej łapke kremem, żeby nie oblizywała...
Prosze o odpowiedż pana lekarza co to może znaczyć ? Dlaczego tak robi ? I jak postępować w takim przypadku? W sumie nie ma czasu by się nudzić...

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
*_Aisa_*
Posty:3
Rejestracja:12 października 2004, 16:29
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

12 października 2004, 20:06

Powyzszy post napisałam ja lecz zapomniałam się zalogować :(
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 października 2004, 09:05

szczerze powiedziawszy nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na ten problem. Przyczyn takowego zachowania może być wiele. Od schorzenia łapy tj: zapalenia przetrzeni międzpalcowej , zapalenie samej opuszki, zwyrodnienia stawów palcowych, zwyrodnienia ostatniego członu palca, schorzeń pazura po tzw. zachowania maniaklne. Pies może też lizać łape z nudów, ale należy pamietać, że część zwierząt przejawia w ten sposób swoje zachowania depresyjne. W niektórych takich przypadkach bardzo skutecznie działają środki przeciw depresyjne stosowane u ludzi. Może też lizać łape z powodu otyłości. Otyłość prowadzi do wielu schorzeń dłoni jak i stopy, a co za tym idzie pies mniej się porusza nudzi się i wylizuje "obolałe" miejsce. Szczerze powiedziawszy najlepiej gdyby tą łape obejrzał lekarz, może problem zawęziłby się do mninimum.
Awatar użytkownika
*_Aisa_*
Posty:3
Rejestracja:12 października 2004, 16:29
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

14 października 2004, 14:15

Dziękuje za odpowiedz :)

Byliśmy na 'oględzinach' tej łapy i weterynarz powiedział, że to najprawdopodobniej z nudów bo problemów z nadwagą nie ma i opuszki też są zdrowe :) Robi tak najczęściej gdy zostaje na godzinke sama w domu...więc jest to z pewnością z nudów :) Ale mamy już na to sposób :) I narazie 'odstawiła' zajmowanie się swoją łapką :)

A co do nadwagi to ważyłam ją dziś i waży 38 kg z czego jestem bardzo zadowolona :) Bo po diecie podanej przez lekarza przytyła 5 kg i ważyła 45 kg a to stanowczo za dużo. Przeszłam na inną diete przy jeszcze większej ilości ruchu i wreszcie schudła :D

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje :)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

19 października 2004, 00:08

:D
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości