Karmy typu Energy - POMOC!

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

smoczokwik
Posty:11
Rejestracja:27 października 2007, 00:06

16 listopada 2007, 15:35

Witajcie,

Licze na wasza pomoc.
Mianowicie jestem w trakcie poszukiwan karm typu energy dla swoich psow.
Czemu energy? trenujemy agility, pozatym sa to psy typu bul wiec nie dosc ze sa adhd nawet domu to zalezy mi rowniez na masie psow, w szczegolnosci ze jeden z nich jest psem wystawowym.Wazy ok 18 kg
Jego karmilam obecnie Nutra Nuggets Professionalem, obecnie konczy mi sie ta karma i chialabym wyprobowac cos nowego/innego. Niestety planowalam kupno PRISM gdyz jestem w klubie EAGLE PACKa jednak obecnie brak jest tej karmy u dystrybutora
Drugi pies, a wlasciwie suka tez cwiczy agility jest bardziej atletyczna, ale moim problemem jest jej uczulenie na kurczaka. Wazy obecnie ok 25 kg
Chcialabym wyprobowac dla nich cos nowego, co nawet im by lepeij posluzylo niz karmy dotychczas.
Polecono mi Pro Plana athletic L&R tylko martwi mnie to ze jest to dla psow +25.
Ciezko jest dostac karme energy dla alegika.

Wiec ak...moje pytanie brzmi jaka karme byscie polecili...cena jest wazna ale w fazie testowej obecne az takiej roli nie gra, ale bez przesady. Wiekszosc i tak kupuje w hurtowni.

Czy myslicie ze Pro Plan jest godny polecenia? Nie wiem czemu ale mam jakies troche bory do karm Pro Plan i Eukanuba moze za duzo historyjek sie nasluchalam....
Wiem ze kazdy pies przyswaja inaczej karme, mialam zreszta okazje przetestowac pare dla alergika, ktore nie dokonca mi odpowiadaly.

Wiec jakie jest wasze zdanie...ktora dla was karma typu energy jest najlepsza badz godna polecenia?

pozdr.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

16 listopada 2007, 16:05

Osoby które trenują psy do sportów siłowych i ogólnie, takich jak wp, hj, cp itd, często polecają acana extreme.
smoczokwik
Posty:11
Rejestracja:27 października 2007, 00:06

16 listopada 2007, 16:22

Dzieki za opinie, myslalam rowniez o tej karmie.
Zastanawiam sie jeszcze nad Bento kronen oraz best choice.
Juz sama sie powoli gubie...tyle tego jest :roll:
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

16 listopada 2007, 16:30

No Bento Kronen napewno jest dużo lepsze jakościowo od Acany. Myślę ze jest to bardzo dobry wybor.
Best Choica nie znam...
smoczokwik
Posty:11
Rejestracja:27 października 2007, 00:06

16 listopada 2007, 16:35

Goska myslisz ze bento bedzie tez lepsze od pro planu? nie mialam z ta druga karma do czynienia, ale tak jak pisalam ostatnio mam takie sobie zdanie o eukanubie, royalu itp mam wrazenie ze jakosc zoraz gorsza :roll:
Awatar użytkownika
GIZIU
Posty:350
Rejestracja:21 sierpnia 2007, 12:17

16 listopada 2007, 17:59

Co do psa bez alergii z cała odpowiedzialnością polecam Ci:
Bozita Robur Performance
BEST CHOICE High Energy
Acana Extreme
jeżeli chodzi o drugiego to problem z karma energetyczną dla niego jest i to nie lada. Nie lubię mówić o czymś czego nigdy w ręku nie miałem ale zainteresuj sie karmami kobers. Są to karmy wołowe. Problemem jest dostępność oraz cena która nie jest mała. Wklejam krótkie info o karmie energetycznej kobersa:
Energie Hochleistung
Pełnowartościowa karma dla wszystkich ras psów

Najbardziej odpowiednia karma dla psów aktywnych o dużym stopniu obciążenia (np. psy sportowe, zaprzęgowe, trenowane do wystaw) jak również dla psów zabiedzonych o zbyt małej masie ciała. Bez płatków do karmienia na sucho.

Wysoka zawartość świeżego mięsa wołowego (50%) oraz wysokowartościowego tłuszczu z nerek zapewnia dużą akceptacje i trawienie.

Ta bogata w białko, zdrowa karma ze względu na swe właściwości smakowe i niewielkie dawki nadaję się wspaniale również dla wybrednych czworonogów o słabym apetycie.

Sprawdzona w kombinacji z karmami płatkowymi dla szybkiego ponownego uzyskania lśniącego włosa u psów, które włos zmieniają (szczególnie psy wystawowe).
30,00 % surowa proteina
20,90 % tłuszcz
9,90 % popiół
8,00 % woda
4,00 % włóknina
2,90% wapń
1,50 % fosfor
0,40 % sód
Dodatkowo na 1 kg karmy
14,400 i.E. witamina A
1.800 i.E. witamina D3
10 mg witamina E
10 mg siarczan miedzi (II)
Kwas pantotenowy
smoczokwik
Posty:11
Rejestracja:27 października 2007, 00:06

16 listopada 2007, 18:07

Giziu, dziekuje za wiadmomosc.
Czy mozesz mi wkleic jakiegos dystrybutora Bozity, w mojej hurt sa jedynie przysmaki owej firmy

No wlasnie alergia jest dosc duza przeszkoda dlatego mnie fakt pro planu zainteresowal, gdyz jest athletic L&R tyle ze dla duzych psow, a moja suka wazy normalnie ok 22kg

pozdr.
Awatar użytkownika
GIZIU
Posty:350
Rejestracja:21 sierpnia 2007, 12:17

16 listopada 2007, 18:23

wpisz w google bozita i pierwszy link to generalny dystrybutor.
o pro planie Ci nic nie powiem bo nigdy nie miałem, a opinie jak to opinie są różne.
Kobersem się kiedyś wirtualnie bardzo interesowałem, dzwoniłem do dystrybutora ale nie kupiłem choć skład bardzo mi sie podoba, głównie ta wołowinka której jest dosyć sporo.
Wpisz sobie kobers to googli i poczytaj, jest tam również spis dystrybutorów jeżeli masz któregoś blisko to może warto spróbować.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

16 listopada 2007, 18:55

smoczokwik pisze:Giziu, dziekuje za wiadmomosc.
Czy mozesz mi wkleic jakiegos dystrybutora Bozity, w mojej hurt sa jedynie przysmaki owej firmy

No wlasnie alergia jest dosc duza przeszkoda dlatego mnie fakt pro planu zainteresowal, gdyz jest athletic L&R tyle ze dla duzych psow, a moja suka wazy normalnie ok 22kg

pozdr.
Jeżeli chodzi o alergikow, to ja mam ten sam problem, moja tez wielu karm nie może, a na sezon treningów potrzebne będzie duzo duzo białka, wiec albo stosujesz karmę ktora jej pasuje i dorzucasz mięcho i warzywa, albo sprobuje Orijena - prawie 40% to białko pochodzenia zwierzęcego. Jest też juz Orijen na samych rybach. Mysle ze ta karma daje alternatywe dla alergików potrzebujących wiecej mocy :)
Awatar użytkownika
GIZIU
Posty:350
Rejestracja:21 sierpnia 2007, 12:17

16 listopada 2007, 20:13

w 100% zgadzam sie z goską - orijen i biomill to absolutny top.
Mnie orijen "zabija" składem nie ma w nim żadnych "śmieci", zbóż i innych tego typu wynalazków. Mięcho i warzywa, to jest prawdziwa psia dieta. Biomill to również najwyższy poziom. Gdybym nie liczył się z kosztami i stosował suche jako podstawę to orijen jest dla mnie na pierwszym miejscu. Brakuje tylko wersji energetycznej z większą ilością tłuszczyku. Dla alergików pojawiły sie rybki nic tylko próbować.
pozdrawiam
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

16 listopada 2007, 21:00

GIZIU pisze: Brakuje tylko wersji energetycznej z większą ilością tłuszczyku.
zawsze można dołozyc troche tłuszczyku ;)
Ja własnie przedyskutowałam tą karmę ostatnio ze znajomą wetką, która pracuję zresztą w zoologicznym i do tego hoduje psiaki mojej rasy, i własnie tez doszłysmy do wniosku ze jezeli moją faktycznie uczula gluten- co jak narazie jest najbardziej prawdopodobne, to Orijen byłby dobrym wyjściem, a teraz jest do tego rybny wiec juz wogole extra. Ale trzeba pamietac ze tą karmę, mimo ze jest wersja puppy, powinno się podawać raczej dorosłym psom, które mają bardzo dużo aktywności...
Awatar użytkownika
GIZIU
Posty:350
Rejestracja:21 sierpnia 2007, 12:17

16 listopada 2007, 21:20

goskaaa pisze: zawsze można dołozyc troche tłuszczyku ;)
no ja to samo myślę, tyle że nie pisze tego głośno bo zaraz ktoś napisze, że "bilans" rozwalony.
:wink:
co do dużej ilości białka. Jego nadmiar tak jak nadmiar węgli czy tłuszczu może zamienić się w tłuszcz. Każdy pies tak jak człowiek ma inny metabolizm, inny poziom i jakość ruchu. Nie można psa z kanapy który idzie siusiu trzy razy dziennie porównywać z psem tej samej rasy który tyra przez pół dnia i mieszka na dworze. Dawki na opakowaniach są tylko orientacyjne, bez kontroli wagi ciężko ustalić ilość pożywienia. z człowiekiem jest podobnie - nie można ustalić dawkowania np. wszyscy którzy ważą 80 kg mają dziennie spożyć 2500 kcal. Jednemu to starczy, drugi wysuszy się na wiór a trzeci obrośnie tłuszczem.
smoczokwik
Posty:11
Rejestracja:27 października 2007, 00:06

17 listopada 2007, 00:04

Dzieki wielkie bardzo pouczajace wypowiedzi :!: :!: :!:
Moze i ja tez troche bilans "psuje" bo u mnie karma rano miecho z wrzywami wieczorem ale psom i mi odpowiada to zywienie wiec mysle Orijen bylby OK w dodatku mam go troszke taniej bo dostepny jest w mojej hurt, ale rybnego nie widze :(

Czyli polecacie rybny i jaki jeszcze?

pozdr.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

17 listopada 2007, 12:15

smoczokwik pisze:Dzieki wielkie bardzo pouczajace wypowiedzi :!: :!: :!:
Moze i ja tez troche bilans "psuje" bo u mnie karma rano miecho z wrzywami wieczorem ale psom i mi odpowiada to zywienie wiec mysle Orijen bylby OK w dodatku mam go troszke taniej bo dostepny jest w mojej hurt, ale rybnego nie widze :(

Czyli polecacie rybny i jaki jeszcze?

pozdr.
Ja narazie nie wiem który najlepszy bo nie stosowałam, zalezy na co twój pies jest uczulony. A orijen jest tylko albo ryby albo standard czyli kurak. Rybki nie masz w swojej hurtowni bo to nowośc i jeszcze w niewielu punktach sprzedaży jest ;)
smoczokwik
Posty:11
Rejestracja:27 października 2007, 00:06

17 listopada 2007, 13:50

Dziekuje Gosiu.

Dostalam dzis wiadomosc e-mail, iz Kobers nie jest juz sprowadzany do Polski :roll:

pozdr.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości