Karma lamb & rice

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

RoYs
Posty:3
Rejestracja:02 stycznia 2008, 10:13
Lokalizacja:Toruń

20 lutego 2008, 14:41

potrzebuje porady. Mianowicie, mój pies, 8 letni dalmatyńczyk jest strasznym niejadkiem. Zastanawiam sie nad karma z jagnięciną bo słyszałem , ze zdarza sie, ze wybredne psiaki chętniej zajadają karmy właśnie z takim mięsem. Obecnie pies "je" Acanę dla dorosłych, ale niestety w ogóle mu nie smakuje, poza tym zaczął sie drapać i gryźć:/ Myślę nad Britem Lamb & Rice , bo wcześniej karmiony był przez pewien czas karma tej marki, ale w wersji Adult. Czy myślicie, ze karma z jagnięciną pobudzi jego apetyt? Czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia z przechodzeniem na tego typu karmę? Wiem tez, ze pies jest wiekowy i powinien zajadać karmę dla seniorów, ale sa one mniej kaloryczne, a psiak ze względu na wybredność jest raczej szczupły i obawiam sie, ze taka karma mogłaby stan jego wagi jeszcze obniżyć. Trzeba sie ratować poprzez dodawanie preparatów witaminowych i ochraniających stawy. Byłbym wdzięczny za odpowiedz. Z góry dziękuję:)
Talia
Posty:108
Rejestracja:13 lipca 2007, 08:24
Lokalizacja:Toruń
Kontakt:

20 lutego 2008, 20:05

Mój pies również jest niejadkiem i od jakiegoś czasu karmię go karmą energetyczną, zobaczymy co z tego będzie. Rzeczywiście karma dla seniorków nie byłaby najlepsza. Może spróbuj karmę energetyczną :lol:
RoYs
Posty:3
Rejestracja:02 stycznia 2008, 10:13
Lokalizacja:Toruń

20 lutego 2008, 20:48

a na jaka karme sie zdecydowalas?
Talia
Posty:108
Rejestracja:13 lipca 2007, 08:24
Lokalizacja:Toruń
Kontakt:

21 lutego 2008, 15:21

Teraz je Nutre Nuggets. Nie jest nią zachwycony ale jak trochę ja namoczę to zje :) Zastanawiam sie nad zmianą na ChS lub Bento, tylko szkoda, że nie mogę nigdzie dostać próbek :(
Snack
Posty:11
Rejestracja:18 lutego 2008, 13:36
Lokalizacja:Warszawa
Kontakt:

21 lutego 2008, 17:25

Nie wiem co ci poradzić ale lepiej zaopatrz się w lepszą karmę niż brit. Chyba że masz mały stan twojej kieszeni(Szacuneczek) Ja proponuje żebyś tą Acane polała jogurtem lub miodem. Na innym forum wyczytałam, że psy wymagające dobrego jedzoka z chęcią wybierają tę specjalność z miodem albo z jogurtem. Jeśli twojemu psiakowi zasmakuje to SMACZNEGO :D(mam nadzieje że w temaciw wiesz o co mi chodziło)
Talia
Posty:108
Rejestracja:13 lipca 2007, 08:24
Lokalizacja:Toruń
Kontakt:

21 lutego 2008, 19:47

Z moim psem jest taki problem, że wylizuje jogurt, a karmę zostawia 8)
Snack
Posty:11
Rejestracja:18 lutego 2008, 13:36
Lokalizacja:Warszawa
Kontakt:

21 lutego 2008, 20:51

A ja nie próbowałam bo psiaki KOCHAJĄ Brita!!!
Awatar użytkownika
nekko
Posty:44
Rejestracja:11 grudnia 2006, 19:01

22 lutego 2008, 08:10

Brit wcale nie jest taki zły - chociaż lamba "zjedliśmy" tylko kilogram, bo ze względu na stawy wolałam "large". Po acanie mam złe wspomnienia - po pewnym czasie psina zaczęła kuleć (trzeba był wejść z arthroflexem) a sierść przedstawiała żałosny widok. Jeżeli - jak w przypadku mojego psa - Twój źle znosi tą karmę, to sobie ją po prostu daruj.
Od pewnego czasu zajadamy się Arionem Premium "large" a w ramach urozmaicenia diety kupiłam "lamb'n'rice" tej firmy. I naprawdę polecam. Moja psina, chociaż wszystkożerna, średnio przepada za dużymi granulkami. Te są małe, więc wygodne w jedzeniu, karma jest smaczna (przynajmniej wg psa, bo ja nie próbowałam) a piesek wygląda bardzo ładnie i nawet się nie leni, co przy acanie było problemem nagminnym.
Kup po kilogramie 2-3 karm różnych firm tego gatunku i zobaczysz, która pieskowi podejdzie.
elza
Posty:135
Rejestracja:06 listopada 2007, 13:51
Lokalizacja:Kraków

22 lutego 2008, 16:40

Polecam ariona lamb and rice. MOj pies je na zmiane z purina tez z jagnięcina. Z brzuchem problemów nie ma, skóra wreszcie nie swedzi, kupy małe.
Obie karmy psinie służa.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości