Ile powinien jeśc pies?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Majenka
Posty:11
Rejestracja:27 listopada 2007, 12:49

08 kwietnia 2008, 14:39

Witam ponownie :D
Mam kolejne pytanie, moja piesa przekonała się chwilowo do Eukanuby z jagnięciną i zajada chętnie(no zobaczymy ile to potrwa) i chciałabym wiedziec ile powinna zjeśc, bo ja przez 11 lat miałam wielkiego psa,a teraz mam sznaucera mini, pies, jak to pies, zjadłby wszystko, ile się da, ale nie chciałabym jej obtłuścic i właśnie potrzebuję od Was podpowiedzi.Moja piesa ma prawie rok, je raz dziennie, podpowiedzcie ile mam jej tego dac.Dzięki za wszelaką pomoc :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

08 kwietnia 2008, 15:01

Masz tabelkę żywieniową na opakowaniu karmy.W większosci przypadków podaje się karmę zgodnie z zaleceniami producenta,natomiast Ja daje swoim okolo 10%więcej niż zaleca producent.

Dlaczego karmisz psa 1 dziennie? :)
Majenka
Posty:11
Rejestracja:27 listopada 2007, 12:49

08 kwietnia 2008, 21:20

Karmię psinę teoretycznie raz dziennie, bo ona i tak zawsze coś dostanie na lewo od członków rodziny, ale miskę dostaje raz i dzieli ją sobie, czasami zjada całą, a czasem je na dwa, trzy razy.Tabelka w moim przypadku to lipa, bo kupuję karmę na kg, w woreczku. :)
Karilka
Posty:6
Rejestracja:22 czerwca 2007, 12:02
Lokalizacja:Łódź
Kontakt:

29 kwietnia 2008, 21:29

Lepiej kupować kilka - kilkanaście kg . Bardziej sie opłaca. Kurier przywozi do domu i ma sie z łepca miesiąc czy dwa :lol: .

Sznaucerek miniaturowy powinien wcinać ok. 180g karmy dziennie.

Nie dobre jest zostawianie psu jedzenia w misce na cały dzień.
Najlepiej wyznacz porę (u nas jest to godzina 18 od zawsze ale mam już dawno dorosłe psy) a jeszcze lepiej dwie i podawaj psu żarełko np. o 6 (przed pracą) i o 18 (po pracy). Micha nie powinna być dostępna dla psa dłużej niż 10 minut.
Angelika&NANETTE

01 maja 2008, 11:59

Tak, zgadzam się z moją poprzedniczką :) Podawaj pieskowi karmę 2 razy dziennie, a resztki odkładaj w jeden pojemniczek i podaj je razem z karmą. Obserwuj psiaka ile je i jak wygląda. Jeśli jest za chudy, to podawaj więcej, a jeśli za gruby-to ogranicz w małym stopniu ilość!
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości