Jakie jedzenie domowe może dostać pies chory na cukrzyce?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

marcia77777
Posty:1
Rejestracja:08 maja 2008, 14:19
Lokalizacja:Bydgoszcz
Kontakt:

08 maja 2008, 14:36

Witam!Jakiś miesiąc temu zachorował mi piesek na cukrzycę.Piesek ma 12 lat.Dostaje insulinę.Chciałabym się dowiedzieć jaką dietę domową można stosować dla takiego pieska i ile razy dziennie powinien dostawać taki posiłek.Niestety nie stać mnie na karmę dla cukrzyków bo ona kosztuje ok 100zł.Bardzo proszę o pomoc :(
Stanisława
Posty:9
Rejestracja:10 maja 2008, 11:35

18 maja 2008, 09:49

Możesz podawać ryż z gotowaną marchewką i kurczakiem /chude mięso bez skóry/, ja daję 2 x dziennie - tuż przed podaniem insuliny i drugi raz po 7-u,8-u godz
Liwia
Posty:482
Rejestracja:07 października 2005, 09:39
Lokalizacja:Kraków

19 maja 2008, 09:07

Stanisława pisze:Możesz podawać ryż z gotowaną marchewką i kurczakiem /chude mięso bez skóry/, ja daję 2 x dziennie - tuż przed podaniem insuliny i drugi raz po 7-u,8-u godz
Nie wiem czy dobrze rozumiem ale z tego wynika ze przy drugim podaniu insuliny (bo dostaje co 12 godzin insuline, prawda?) psiak nie dostaje jedzenia co jest zupelnie nielogiczne. Dlaczego macie ustalony taki dziwny rytm jedzenia i isnuliny?
Stanisława
Posty:9
Rejestracja:10 maja 2008, 11:35

19 maja 2008, 10:30

Mój pies bierze insulinę 1 x dziennie.
Awatar użytkownika
ela.66
Posty:125
Rejestracja:19 marca 2008, 14:10
Lokalizacja:Warszawa

19 maja 2008, 17:49

Przy dawkowaniu insuliny 1x dziennie (ja podaję Lente CHO-S) po pół godzinie 1/3 dawki i po 7 godzinach resztę. DO MAKARONU (2 łyżki stołowe), CZY RYŻU, MARCHEWKI (1 łyżka stołowa) I KURCZAKA (1/2 uda) DAJĘ GROSZEK GOTOWANY LUB MOŻNA FOSOLKĘ SZPARAGOWĄ (1 łyżka stołowa)+ ŁYŻECZKA OLEJU.
Ponieważ moja suczka ma prawie 12 lat takie jedzonka jadła już kilka lat (tyle, że bez groszku) i było mi stosunkowo łatwo (tylko zerwać skóę i dorzucić groszek).
Dwie godziny po posiłku spacer. U mojej suczki jest to optymalna pora, wzrost cukru po posiłku, a przed szczytem działania insuliny (nie grozi hipoglikemia). Próbowałam spacerów przed obiadem, niestety hipoglikemia -moja sunia to piechurka, niestety teraz w ograniczonym zakresie po około 2-3 przystanki autobusowe, odpadaja 7-10 km spacery);
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości