Sznaucer miniaturka. Szczeniak. Problem z jedzeniem.

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

saymanek

27 marca 2007, 07:06

Witam. Od przedwczoraj mamy nowe dziecko w rodzinie. Sznaucer miniaturka. Jest bardzo mądry, kupy w swoje legowisko ani siku nie zrobi ;)
Występują u niego jednak problemy z żywieniem. Dodam, że ma on 6 tygodni i 3 dni. Kupiliśmy dla niego w sklepie zoologicznym sucha karmę HILLSA oraz troche mokrego ANIMONDA (wszystko to jadłby bez granic). Poszliśmy z nim do weterynarza, powiedział nam jednak ze jest to silny, zdrowy piesek, jednak przez miesiąc jest wskazane aby nie jadł suchej karmy tylko, żeby jadł kaszkę BEBIKO dla malutkich dzieci, ser biały, oraz żółtko, makaron, oraz gotowane mięsko. Dawaliśmy mu już kaszkę, której nie chciał tchnąć, a jak spróbował to na spacerku później wypluł , oraz makaron, z którym było tak samo. Co mu jest ? Dawać dalej mu ten makaron i tą kaszkę dalej? A może przejść wbrew zaleceniom lekarza na sucha karmę ? Czekam na pomoc bo nie wiem co mam "dziecku" dawać :wink:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

27 marca 2007, 09:23

jeśli masz karme dla szczeniaka oczywiście tylko tą karmę co za bzdurne menu. Jeśłi zwierze dobrze toleruje gotowe brodukty a dajesz na prawdę dobrej jakości produkty nie przestawiaj szczeniaka.
Awatar użytkownika
esseni
Posty:62
Rejestracja:30 sierpnia 2005, 00:27
Lokalizacja:kuj.-pom.

27 marca 2007, 09:50

A skąd sie wziął taki weterynarz?? Z czasów króla Jagiełły?
Czym prędzej zmień weterynarza!
Pozdrawiam
Gość

26 czerwca 2007, 17:21

czyli co panowie twierdzicie ze 6 tyg pies nie musi jesc kaszki bebiko i gotowanego kurczaka? bo ja tez mam 6 tyg sznaucerka miniaturke i tak go własnie zywie choc on woli jesc pokarm dla psów jak np pedigri junior


pozdrawiam
gosiek
Gość

26 czerwca 2007, 17:37

karma dla szczeniat.. 5-6 razy dziennie w malych porcjach.. i jak sucha to warto moczyc ja w wodzie na pozcatek...
Awatar użytkownika
esseni
Posty:62
Rejestracja:30 sierpnia 2005, 00:27
Lokalizacja:kuj.-pom.

26 czerwca 2007, 17:49

Szczeniąta karmi sie do 3 miesiąca 4 razy dziennie
od 3-6 miesiaca 3 razy dziennie
od 2-12 miesiąca 2 razy dziennie
dorosły pies powinien dostawać 1 porcję dziennie, ale jeśli je bardzo łapczywie podawaj porcję rozłożona na 2 posiłki.

Ja równiez mam sznaucerki miniaturowe, moje szczenieta jedza suchą karmę i wyglądaja super. Ale to musi być karma dobrej firmy. Ja polecam http://www.krakvet.pl/product_info.php? ... ts_id=1180 do 10 miesiąca, później http://www.krakvet.pl/product_info.php?products_id=1191
Możesz też podawać karmy innych firm
Tu jest cały zestaw karm dla szczeniat małych ras
http://www.krakvet.pl/index.php?cPath=2 ... 05_206_215

Dodatkowo mozna podawać np. surową mielona wołowinę, gotowana pierś kurzą, żółtko, ale to wszystko to tylko dodatki, ja bazuje na suchej karmie i od kilkunastu lat nie miałam żadnych problemów.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
esseni
Posty:62
Rejestracja:30 sierpnia 2005, 00:27
Lokalizacja:kuj.-pom.

26 czerwca 2007, 17:52

Gosciu, a pedigree junior to daj sobie spokój, bo możesz mieć z tego powodu tylko problemy, dobre karmy wcale nie wychodza drogo, ponieważ dawkowanie takiej karmy jest o wiele mniejsze. Np. Bento dla sznaucerka to ok 100-120g dziennie podzielone na 4 posiłki. Czy to dużo? W miesiącu wychodzi ok 3-4 kg karmy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
patrilla
Posty:299
Rejestracja:19 września 2005, 20:53
Lokalizacja:Toruń

27 czerwca 2007, 19:49

choc on woli jesc pokarm dla psów jak np pedigri junior
tylko nie tym to juz faktycznioe lepiej mięskiem :?
kobione
Posty:1
Rejestracja:30 lipca 2008, 13:27
Lokalizacja:Olsztyn
Kontakt:

30 lipca 2008, 13:36

Ufff troche odetchnalem, bo sam mam sznaucerka, ktory 2 sierpnia bedzie mial 3msc i karmie go jedynie sucha karma eukanuba puppy junior... dodatkowo od czasu do czasu dostaje gotowana marchewke.
gdzies slyszalem ze pies powinien dostawac tez mokra karme, a nie tylko sucha, ale wychodzi na to ze to bzdury.
poza tym z tego co widze, to maluch super sie rozwija, szybko sie uczy i robi sie z niego cwaniak.
aha oczywiscie karme najpierw moczymy, zeby napeczniala, bo tez uslyszelismy ze tak lepiej.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

31 lipca 2008, 07:43

Marchewka jak najbardziej,a jeśli psinka ma ok 3 miesięcy nie ma potrzeby moczyć karmy suchej :) .
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości