Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

szames
Posty:238
Rejestracja:10 września 2008, 13:15
Kontakt:

16 września 2008, 13:56

Nie odkryję Ameryki i powiem, że najlepsza karma dla mojego owczarka niemieckiego, to świeża karma. Przynajmniej wiem, co mój pies je, bo myślę, że wiecie, iż napisać na worku z karmą można wszystko, tylko dziwne jest, że jak pies zakosztuje świeżego żarcia, to juz chrupków nie chce. :) . Dlaczego? Bo wie co dobre :D . W świeżej karmie dostaje ryż + kaszę gotowane na wywarze z nóg wieprzowych, nożki wieprzowe, szyje indycze, serca kurze, skrzydła indycze. To wszystko z dodatkiem warzyw. Po ugotowaniu dzielę na porcje i zamrażam. I tak robię raz na tydzień, a suchą karmę pies dostaje, kiedy nie mam warunków do gotowania - na wyjazdach.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

16 września 2008, 16:27

Wg mnie to jak pies zakosztuje gotowanego czy świerzego, a potem nie chce karmy to jest rozpuszczony!
Moje psy jedzą to co im daję, bo wiedzą, że jak nie zjedzą to mają przegwizdane. I tak samo chętnie pałaszują miskę wołowinki, jak i suchej karmy ;)

Nie zgodzę się że na worku sobie można napisać wszystko, producenta też obowiązują normy, przepisy itd i nie opłacałoby mu się ich łamać w celu zaoszczędzenia kilku groszy, gdyż kary za łamanie porcedur są dużo wyższe.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

16 września 2008, 22:54

A te serca i te skrzydła to z hipermarketu z przebitą datą ważności,czy z bazaru bez odpowiednich badań w dodatku z niewiadomego żródła?To też nie jest takie słodkie jak się wydaje,warzywa naładowane metalami ciężkimi itd... :(
szames
Posty:238
Rejestracja:10 września 2008, 13:15
Kontakt:

17 września 2008, 08:06

goskaaa pisze:
Nie zgodzę się że na worku sobie można napisać wszystko, producenta też obowiązują normy, przepisy itd i nie opłacałoby mu się ich łamać w celu zaoszczędzenia kilku groszy, gdyż kary za łamanie porcedur są dużo wyższe.
Owszem, producenta obowiązują pewne normy, tylko....czy sie do nich stosuje.
Zapewne nie oglądaląś w ub. tygodniu na TVN programu o produkcji żywności, a konkretnie przetworów mlecznych i samego mleka. Autorzy programu w oparciu o badania laboratoryjne zastanawiali się ile mleka jest w mleku, ile sera jest w serze etc. etc. mimo zawartych informacji na opakowaniu. Zmieniła byś wówczas zdanie na temat norm :)
szames
Posty:238
Rejestracja:10 września 2008, 13:15
Kontakt:

17 września 2008, 08:07

Robert A. pisze:A te serca i te skrzydła to z hipermarketu z przebitą datą ważności,czy z bazaru bez odpowiednich badań w dodatku z niewiadomego żródła?To też nie jest takie słodkie jak się wydaje,warzywa naładowane metalami ciężkimi itd... :(
Oczywiście, nie jestem w stanie odmówić Ci racji, ale .........my wszyscy nie wiemy, od czego tyjemy :D
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 września 2008, 12:01

Dlatego prawda lezy po środku,i każdy karmi jak mu wygodniej :)
ursa81
Posty:57
Rejestracja:21 grudnia 2007, 17:39

18 września 2008, 07:38

Robert A. pisze:Dlatego prawda lezy po środku,i każdy karmi jak mu wygodniej :)
Otóż to. Ja dodałabym jeszcze, że wybrany sposób żywienia to wypadkowa zdobytej wiedzy, doświadczenia, możliwości finansowych, szczypty pewnej intuicji opartej na dobrym oku obserwatora oraz dużej dozy zdrowego rozsądku.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 września 2008, 08:16

Nic dodać ,nic ująć :wink:
marekkis
Posty:5
Rejestracja:01 września 2008, 10:16
Lokalizacja:Bielsko Biała

27 września 2008, 17:12

Polecam karmę Koebers. Super karma poczytajcie wątki na forach szwajcarów, dogomanii i innych. Jastosuję i polecam
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

28 września 2008, 17:41

Juz o niej pisałem,niby rewelacja ale...(sama wołowina)nie wszystkie psy tolerują wołowinę.
marekkis
Posty:5
Rejestracja:01 września 2008, 10:16
Lokalizacja:Bielsko Biała

28 września 2008, 21:25

Racja. Nie wszystkie psy toletują drób... Ja mówię tylko, że jest to karma wyjątkowa (nie jedyna dobra) i dzięki niej dopiero udało mi się opanować problemy mojego psa. Ma się pojawić Koebers z jagnięciną, ale nie wiem kiedy.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

29 września 2008, 08:23

Będziemy się przepychać słownie jeszcze długo? :twisted:
Nie ma tej jednej jedynej naj,naj,naj,żeby przypasowała wszystkim psiakom,ale dobrze,że Twojemu psu słuzy.



O super karmach pisaliśmy już wcześniej :D
Gość

01 października 2008, 17:33

mam pytanie ile jest miesa w royal canin german sheperd junior ?Nigdzie nie jest to napisane a karmie ta karmą swojego pieska bede bardzo wdzieczna za pomoc
Gość

01 października 2008, 17:36

Bardzo bym prosiła o pomoc Pana Jarka oraz innych uzytkownikow forum
Gość

01 października 2008, 18:42

i bardzo bym prosila abyscie sie wypowiedzieli czy waszym zdaniem to dobra karma?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 97 gości