Chicen Soup vs Nutra Gold Breeders Bag vs Taste of the Wilde

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
bobwoj
Posty:70
Rejestracja:09 października 2006, 08:16
Lokalizacja:Turek
Kontakt:

04 listopada 2008, 14:09

Witam wszystkich.

Kolejny temat jakich wiele, więc na początku przepraszam niezadowolonych, ale chciałbym podyskutować - wymienić doświadczenia, odnośnie karm wymienionych w temacie. Z innych postów dowiedziałem się, że psy karmione tymi karmami praktycznie nie miały złych doświadczeń. Także ich właściciele bardzo sobie je chwalą ze względu na ładny wygląd sierści, brak uczuleń itp. Nie przeczytałem praktycznie nic złego na temat wyżej wymienionych karm. Ale gdybym miał wybrać jedną z nich, tu już pojawia się dylemat. Wiem, że każdy pies jest inny i różnie toleruję pokarm, ale .....
Może ktoś z was ma dorosłego ONka w zasadzie niejadka, który mógłby troszkę przytyć i udało mu się na któreś z tych karm. Jeżeli tak to bardzo proszę o poradę.

Z góry wszystkim dziękuje i pozdrawiam.


P.s. Mile widziane doświadczenia także pozostałych właścicieli piesków żywionych którąś z tych karm.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

04 listopada 2008, 17:27

Wprawdzie nie mam Onka, ale z tych trzech karm ustawiłabym taki mini ranking
1. Nutra Gold Breders Bag
2. Taste of The Wild (High Praire)
3. CHS

Wziełam tu wszystkie wypadkowe, przyswajanie, smakowitość, "energię po spożyciu", wypróznienia, skład, jakość i cenę ;)
Z tym ze BB postawiłabym nawet exequo z TOTW, z tym że jeżeli chcesz psiaka podtuczyć to raczej BB, TOTW ma podobną formułę do Orijena i trudno na nim psa utuczyć ;)
szmaja
Posty:97
Rejestracja:03 listopada 2008, 22:19
Lokalizacja:Wrocław

04 listopada 2008, 19:41

Oj, moja suka - niejadek, słabo przyswaja karmę, ma problemy żołądkowe - bardzo ładnie przybrała na wadze na TOTW. Karma jest idealnie tłusta, dobrze pachnąca, świetne granulki. Karmiłam też Chicken's soup, ale tam nie było takich rewelacji.
W "moim" odczuciu - TOTW.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

04 listopada 2008, 23:01

1-Breeders Bag.-Nutra Gold
2-TOTW.
3-CHS.
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

05 listopada 2008, 00:32

Nutra Gold BB jest karmą dobrą, w rozsądnej cenie (skład moim zdaniem lepszy od RC- a różnica w cenie jakby je przepaśc dzieliła), pieski dobrze przyswajają. Ale nie można znowu porównywać jej do TOTW, bo TOTW to jest karma zupełnie na czym innym oparta i skład ma nieporównanie lepszy- choćby dlatego, że bezzbożowy i pozbawiony kukrydzy (co w NGBB jak najbardziej się pojawia).

Biorąc pod uwagę skład należałoby je ustawić tak:

1) TOTW
2) Chicken Soup i możnaby powiedzieć, ze prawie na równi z nim NGBB (miejsce 3. moim zdaniem dla Nutry za słabe, ale też uważam, że CHS jednak lepszy)

Z opinii własnych to karmię od kilku tygodni Chicken Soup'em suczkę, która 2 tygodnie temu urodziła maluchy. Karmiłam ją CHS pod koniec ciąży i teraz, kiedy już maleństwa na świecie. Młode jeszcze nie jedzą karmy, ale suczka bardzo ją lubi i nie ma żadnych problemów.

TOTW dawałam tylko kotom i zarówno one jak i ja chwalimy sobie najbardziej ze wszystkich karm jakie dotychczas jadły.

NGBB nie próbowałam, ale mam zamiar
Awatar użytkownika
bobwoj
Posty:70
Rejestracja:09 października 2006, 08:16
Lokalizacja:Turek
Kontakt:

05 listopada 2008, 08:04

szmaja pisze:Oj, moja suka - niejadek, słabo przyswaja karmę, ma problemy żołądkowe - bardzo ładnie przybrała na wadze na TOTW. Karma jest idealnie tłusta, dobrze pachnąca, świetne granulki. Karmiłam też Chicken's soup, ale tam nie było takich rewelacji.
W "moim" odczuciu - TOTW.
Szmaja napisz mi proszę o jakim smaku wybrałaś TOTW?
szmaja
Posty:97
Rejestracja:03 listopada 2008, 22:19
Lokalizacja:Wrocław

05 listopada 2008, 08:21

bobwoj pisze:
szmaja pisze:Oj, moja suka - niejadek, słabo przyswaja karmę, ma problemy żołądkowe - bardzo ładnie przybrała na wadze na TOTW. Karma jest idealnie tłusta, dobrze pachnąca, świetne granulki. Karmiłam też Chicken's soup, ale tam nie było takich rewelacji.
W "moim" odczuciu - TOTW.
Szmaja napisz mi proszę o jakim smaku wybrałaś TOTW?
Pierwszy raz kupowałam to z przepiórką, teraz z łososiem - świetny zapach, pies je :) (łał, bo to pies, który suchego nie je :)). Dodam jeszcze, że wprowadziłam tylko jeden (z trzech) posiłek z suchą karmą i przytyła.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

05 listopada 2008, 11:28

Biorąc pod uwagę 3 punkty skład,dawkowanie.cenę w dalszym ciągu skłaniam się ku Breeders Bag Nutra Gold :)
Awatar użytkownika
bobwoj
Posty:70
Rejestracja:09 października 2006, 08:16
Lokalizacja:Turek
Kontakt:

05 listopada 2008, 12:09

Robert A. pisze:Biorąc pod uwagę 3 punkty skład,dawkowanie.cenę w dalszym ciągu skłaniam się ku Breeders Bag Nutra Gold :)
Co do ceny i dawkowanie w pełni się z tobą zgadzam ale skład?

Mączka z kurczak - wiem występuje też w Orijen i wielu innych, ale pozostałe składniki takie jak:
mąka ryżowa (18%)
kukurydza
mączka kukurydziana,

już są dyskusyjne w świetle najnowszych badań, nie sądzicie???
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

05 listopada 2008, 13:04

1 składnikiem jest kurczak,2 jest mączka z kurczaka,3 mąka ryżowa,4 zmielona kukurydza(występuje tylko 1 raz)
To skład z opakowania.
W Biomilu dalej pozostają przy pszenicy i kukurydzy a jest to jedna z najlepszych karm na świecie :)
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

05 listopada 2008, 18:17

Robert A. pisze:Biorąc pod uwagę 3 punkty skład,dawkowanie.cenę w dalszym ciągu skłaniam się ku Breeders Bag Nutra Gold :)
Tak ja się z tym zgadzam w 100%

Karmiłam wszystkimi tymi karmami... z CHS byłam zadowolona, i tym jako pierwszym zaczełam karmić. Pózniej TOTW i również byłam zadowolona, aczkolwiek dla pracującego psa to troszkę za mało energii daje ta karma, mimo że proporcje bialko-tłuszcz są ok. I jako ostatnią zaczełam karmić Nutra BB, i uważam że lepszej karmy dla mojej suki nie ma! A napewno wiecie iż jestem przeciwnikiem paszówek- czyli karm w których zboża grają głowne role. Najwyrażniej w BB te całe kukurydze są tak wkomponowane, że tak naprawdę stanowią znikomy procent, a moja suka uczulona na gluten nie ma żadnych objawów alergicznych na tej karmie ;) CO do maczki ryżowej nie jest taka zła, jest to dodatkowe żrodło węglowodanów. Jednak uważam że ta karma najlepiej będzia słuzyła psom o dużym zapotrzebowaniu energetycznym, sukom karmiącym, szczeniętom, psom wystawowym itd. Dla psa który wiedzie zwykłe życie spacerowe jest bez sensu, psiak na tym utyje ;)
kokulek
Posty:3
Rejestracja:04 listopada 2008, 23:26

05 listopada 2008, 22:25

Jednak uważam że ta karma najlepiej będzia słuzyła psom o dużym zapotrzebowaniu energetycznym, sukom karmiącym, szczeniętom, psom wystawowym itd. Dla psa który wiedzie zwykłe życie spacerowe jest bez sensu, psiak na tym utyje ;)[/quote]

no właśnie trafione w 10 - NGBB to nie jest dobry wybór dla tapczanowców pewnie można psa utuczyć w try miga. Tego się boje bo mój pies podtuczył się na TOTW a tam węglowodanów zdecydowanie mniej. Jeśli chodzi o mój ranking to 1. CHS 2. TOTW Dlaczego tak ? ano jeśli mierzyć przyswajalność ilością i objętością kup to na CHS są mikroskopijne na TOTW zdecydowanie większe a nawet ogromniaste ale za to sierść zdecydowanie lepsza i chyba smakowo psu odpowiada bardziej. TOTW ma jednak b. dużo popiołu w składzie co mnie trochę zniechęca. CHS jest odrobinę za sucha ale to jedyny drobny minusik.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

05 listopada 2008, 22:57

Moje psy nie maja problemu z podtuczeniem.Nie dostają nic poza głównymi 2 posiłkami.Gdyby jednak były oznaki tycia to wystarczy zmniejszyć dawkę i po kłopocie :wink:
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

05 listopada 2008, 23:01

I jak widać nie da się jednoznacznie sklasyfikować karm ;) To co służy jednemu, niekoniecznie musi innemu...
Moja suka np na CHS robiła ogromniaste kupy, i jadła tą karmę 2 miesiące i nie bardzo się regulowały... To był głowny mankament, no i ta suchość karmy też mi nie pasowała. Na TOTW kupska były mniejsze, ale nadal takie "luznawe"... cięzko było zbierać, a muszę zbierać... po czasie się polepszyło. Gdyby nie to że brakowało jej trochę energii do treningów to wszystko byłoby super, jednak po sprobowaniu NGBB wyregulowała się super... a do tego cena mnie przekonuje... wolę za to co bym dokładała do TOTW pojechać sobie na jakiś trening PT czy IPO, albo na zawody :) bo na TOTW na 2 miesiace szło prawie 300 zł, a NGBB 20 kg wór je prawie 2 miesiące a kosztuje mnie to 148 zł ;)
kokulek
Posty:3
Rejestracja:04 listopada 2008, 23:26

05 listopada 2008, 23:33

bo na TOTW na 2 miesiace szło prawie 300 zł, a NGBB 20 kg wór je prawie 2 miesiące a kosztuje mnie to 148 zł ;)[/quote]


no tak cenowo wypada super a i z tyciem można sobie poradzić w końcu tak jak pisał Robert można zmniejszać dawki. Czy NGBB wiadomo w jakim sklepie :wink: jest tylko dla hodowców ? czy zwykły klient tego sklepu też może się nią nacieszyć ? :D
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości