Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Marcin-Łódź
Posty:14
Rejestracja:10 kwietnia 2009, 21:42

15 kwietnia 2009, 23:58

Witam,
mam jeszcze takie pytanko do osób zorientowanych.Moja sunia(Akita) zaczyna jesc łądnie suchą karmę.Narazie próbowałem kilku karm(Hills,Acana,Orijen).Zastanaiwam się którą wybrac.Chodzi mi o to która z nich bedzie najlepsza dla 9 tygodnowego szczeniaka>Ewentualnie jakie karmy jeszcze polecacie,(Belcando,Nutra nuggets itp)bo wydaje mi sie ze sunia bedzie jadła raczej każda jaką jej podam.Czekam na odpowiedz
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

16 kwietnia 2009, 06:58

Z tych wymienionych ja karmiłabym Acaną lub Orijenem, jednak młodego psiaka bardziej Acaną... Nutra Nuggets też przyzwoita i Belcando, ale to już inna półka.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

16 kwietnia 2009, 23:07

Ja też wybrałbym nową Acanę dla szczeniaka,ale nie karmiłbym tak młodego psa Orijenem.Nutra też jest ok.
Marcin-Łódź
Posty:14
Rejestracja:10 kwietnia 2009, 21:42

18 kwietnia 2009, 15:40

Witam,
a możecie powiedzieć dlaczego nie dawać orijena?Chodzi o to ze sunia własnie zaczeła z ochotą jest Orijen All breads.Z kolei dzisiaj pani ze sklepu zoologicznego powiedział zonie zeby nie dawac Orijena bo deformuje(to są jej słowa).Może mi ktoś wyjaśnic jak to jest z tą karma dla szczeniaków?
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

18 kwietnia 2009, 18:07

Tzn tak, nie że deformuje, znam wiele psów które od małego są prowadzone na tej karmie, ja jednak uważam, że ma dość dużą zawartość białka, a wiadomo że szczeniakowi podaje się różne inne smakołyczki żeby zajadał, to serek biały, to trochę mięska z ryżem, itd... Taka duża ilość białka może spowodować zbyt szybki wzrost, i faktycznie może dojść do zaburzeń w rozwoju... Ja bym podawała ale tylko przy 100% konsekwencji - tylko suche i nic ale to nic więcej. Widziałam u swojej dorosłej suki, gdy początkowo łączyłam jej Orijena z Acaną ze zbożem, co się działo, miała problemy skórne, trawienne ... a wcześniej na tej Acanie funkcjonowała super... Po przejściu tylko na samego Orijena dolegliwości ustąpiły... także myślę ze jest to też kwestia łączenia.
Marcin-Łódź
Posty:14
Rejestracja:10 kwietnia 2009, 21:42

18 kwietnia 2009, 22:47

Czyli jezleli dobrze zrozumiałem mogę jej podawac orijena ,ale nie moge jej dodawac zadnych serków,miesa i ryzu.A moze lepie podawac acane i dodawac jej te smakołyki.Jak myslisz.?Z tego co widziałem na etykiecie to orijen ma 42 % białka a |Acana 33%.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

19 kwietnia 2009, 08:06

Tak jak pisałam, ja u szczeniaka wprowadziłabym Acanę... jest "standardowo" zbilansowana... Nie wiem, mimo iż jestem fanką karm bezzbożowych to jednak z Orijenem u szczeniąt bym się wstrzymała...
A nowe Acany naprawdę mają świetne składy, dobre poziomy witamin i składników min... a wiadomo że nie powstrzymasz się przy maluchu przed dawaniem smakołyków itd, bo i nauka komend podstawowych odbywa się u malucha za smaczki, także spokojnie karm Acaną.
Awatar użytkownika
michau
Posty:98
Rejestracja:30 marca 2008, 16:22

19 kwietnia 2009, 18:57

Goskaaa ale z drugiej strony sama pisałaś, że ilość białka w Orijen nie jest straszna, bo pochodzi w zdecydowanej części z mięsa a nie zbóż itd.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

19 kwietnia 2009, 20:44

michau pisze:Goskaaa ale z drugiej strony sama pisałaś, że ilość białka w Orijen nie jest straszna, bo pochodzi w zdecydowanej części z mięsa a nie zbóż itd.
Tak, nie zmieniam zdania... ale mówię z perspektywy podawania do Orijena różnych "gadżetów". Sama jak wiesz miksowałam go początkowo z Acaną Lamb and Apple która zawierała owies... i suka zaczeła mieć zmiany skórne... po odstawieniu tej acany i kontynuowaniu Orijena wszystko było ok... a wcześniej na Acanie też było super, także podejżewam że to połączenie odniosło taki skutek... bo miała robione zeskrobiny, posiew, i nic tam nie było. Poprostu uważam, że przy takich proporcjach jakie są w Orijenie nie powinno się podawać innych pokarmów, karm, smakołyków itd, a wiadomo że szczeniakowi dajemy takie różne rzeczy... Jeśli ktoś jest konsekwentny do bólu to proszę bardzo ;)
Man
Posty:1
Rejestracja:18 maja 2009, 10:09

18 maja 2009, 10:19

Witam,

Czy ktoś stosował ACANE PRAIRE HARVEST DOG? Chodzi mi przede wszystkim o to jak duże ma granulki. Mój jamnik miniaturowy nie lubi nawet granulek oznaczanych na niektórych karmach jako SMALL&MEDIUM. Musi mieć naprawdę small. Pozdrawiam!
daga402
Posty:5
Rejestracja:30 czerwca 2009, 12:56

30 czerwca 2009, 13:47

Dzień Dobry
mam 13 miesięcznego owczarka niemieckiego i problem z wyborem karmy od 2 dni szukam i czytam a im więcej czytam tym mniej wiem!
Do tej pory sunia jadła royal canin german shepherd 30 ale zaczeła sie troche drapać (tylko się drapie i nie wiem czy to napewno royal)
je często jakieś psie smakołyki.
Przy wyborze chcę się też kierować ochroną stawów,
no i jeszcze fekt ze dla niektórych firm to jeszcze szceniak dla innych już nie a chcę kupić 12 15 lub 18 kg!
(sunia bez nadwagi, cały dzień hasa na dworze)
zastanawiam się nad :
ACANĄ
EUKANUBĄ
PURINĄ PRO PLAN a może jakiś inny ROYAL?
proszę o poradę co wybrać
bartek46op
Posty:20
Rejestracja:26 czerwca 2009, 18:48

01 lipca 2009, 11:25

Moj 6-cio miesieczny labrador chyba nie lubi royala... dostaje teraz to: http://www.krakvet.pl/royal-canin-junio ... 12975.html

i często ma rzadkie qpy (nie biegunkę) i śmierdzą jak... a jak dostaje mięso z ryżem to normalnie się załatwia... nie wiem co robić, czy zmiana na tego royal canin labrador junior może coś pomóż? (te kółeczka z dziurka)

i dodatkowo często się drapie
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

01 lipca 2009, 12:36

daga402 pisze: zastanawiam się nad :
ACANĄ
EUKANUBĄ
PURINĄ PRO PLAN a może jakiś inny ROYAL?
proszę o poradę co wybrać
Z podanych najlepszym wyborem byłaby acana.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

01 lipca 2009, 13:34

Też tak myślę.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

01 lipca 2009, 16:01

bartek46op pisze:Moj 6-cio miesieczny labrador chyba nie lubi royala... dostaje teraz to: http://www.krakvet.pl/royal-canin-junio ... 12975.html

i często ma rzadkie qpy (nie biegunkę) i śmierdzą jak... a jak dostaje mięso z ryżem to normalnie się załatwia... nie wiem co robić, czy zmiana na tego royal canin labrador junior może coś pomóż? (te kółeczka z dziurka)

i dodatkowo często się drapie
POczekaj jeszcze parę dni, dopiero zmieniłeś mu karmę, nie dziwne że może mieć biegunki.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 22 gości