Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

13 lipca 2009, 22:59

Tajemnica fenomenu Biomila polega na tym,że wszystkie składniki z karmy, koncern Biomil produkuje sam dla siebie,w dodatku tylko w 1 fabryce w Szwajcarii.Tak więc począwszy od zbóż po mięso,na witaminach kończąc sami sobie wytwarzają wszystko!!! :) Dlatego takie maja ceny(jakość nr 1)
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

14 lipca 2009, 00:43

No właśnie te ich ceny. Z naszymi pensjami w Polsce mało kogo stać by wywalić jeszcze dodatkowo blisko 300 zł na karmę dla psa. Szkoda, że żyjemy w takim a nie innym kraju
Awatar użytkownika
sunshain
Posty:426
Rejestracja:05 grudnia 2008, 14:53

15 lipca 2009, 14:32

a co sadzicie o karmie TASTE OF THE WILDE

jestem kociarzem ale w naszym kregu ta karma jest popularna - efekty
- lśniące futro
- mniejsze i mniej śmierdzące qupy :wink:
- mój MCO z nietolerancja pokarmową (dotąd tylko hills z/d) powód - nazwie go tak obesraniec :wink: , załatwia się normalnie, znajomej kota z tym samym problemem też juz po podaniu tej karmy nie ma problemu
- devon rex leczony przez veta na problemy skórne (karmy dla alergików, jedzenei przygotowywane przez hodowcę, lekarstwa, maści nic nie pomogły) po w/w karmie objawy ustapiły w bardzo krótkim czasie (tydzień +/-)

mozna podawac przynajmniej kocią od 4 m-ca życia

doszło do tego, że zabrakło tej karmy na rynku
bartek46op
Posty:20
Rejestracja:26 czerwca 2009, 18:48

15 lipca 2009, 16:00

Cześć to znowu ja
BRIT Care niestety się nie sprawdził kupy za duże. Teraz mamy Acana Pacifica i kupy są już mniejsze mam nadzieję że na tej karmie zostaniemy.

Pzdr mam nadzieję że dobrze wybrałem
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

15 lipca 2009, 16:14

Daj psu czas na przyswojenie nowej karmy,jak będziesz tak zmieniał co tydzień to żadna karma ci się nie sprawdzi.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Asik L&L&L
Posty:135
Rejestracja:07 czerwca 2009, 11:47
Lokalizacja:Mirosławiec

18 lipca 2009, 19:14

Ja mojego pieska od samego początku karmię tą samą karmą jaką jadł u hodowcy. Nie zmieniłam i nie żałuję. Jet to karma bosch Lamb& Rice.
Załatwia się ok. :)
Nadmienię, że mój brat, który ma suczkę tej samej rasy co ja, kiedyś karmił ją inna karmą na literę P...... :( i efekty były :( .....Sierść okropna, a nawet jej brak, a kiedy przeszedł na boscha jest super. Odzyskała piękną sierść i jak brat zauważył zjada jej mniej co wydaje mi się jest bardzo wartościowa.
Ostatnio zmieniony 24 lipca 2009, 20:05 przez Asik L&L&L, łącznie zmieniany 1 raz.
fiolek03
Posty:1
Rejestracja:24 lipca 2009, 16:25

24 lipca 2009, 16:56

Witam .Wcześniej wysłałam już wiadomość ale gdzieś się zapodziała. Mamy psa rasa Beagle.Pieska mamy od 10 m-cy jest cudowny , ale jest problem z włosami.Wypadają mu masowo.Bez względu na porę roku.Od poprzednich właścicieli wiem , że taka sytuacja była od zawsze.Cały dom jest zasypany .Nie można go nawet pogłaskać , ponieważ na rękach zostają kłębki włosów.Dotychczas był na karmie Belcando. Weterynarz po badaniu doradził , żeby zmienić karmę , ponieważ być może ma za dużo białka.Lecz nie doradził jaką karmę wybrać.Bardzo proszę o pomoc.Pies waży 22kg.
Awatar użytkownika
Asik L&L&L
Posty:135
Rejestracja:07 czerwca 2009, 11:47
Lokalizacja:Mirosławiec

24 lipca 2009, 19:57

fiolek03 pisze:Witam .Wcześniej wysłałam już wiadomość ale gdzieś się zapodziała. Mamy psa rasa Beagle.Pieska mamy od 10 m-cy jest cudowny , ale jest problem z włosami.Wypadają mu masowo.Bez względu na porę roku.Od poprzednich właścicieli wiem , że taka sytuacja była od zawsze.Cały dom jest zasypany .Nie można go nawet pogłaskać , ponieważ na rękach zostają kłębki włosów.Dotychczas był na karmie Belcando. Weterynarz po badaniu doradził , żeby zmienić karmę , ponieważ być może ma za dużo białka.Lecz nie doradził jaką karmę wybrać.Bardzo proszę o pomoc.Pies waży 22kg.
Taka właśnie sytuacja, miała miejsce u mojego brata. Wszędzie było pełno sierści a suczka wyglądała nie ciekawie. Kiedy zmienił karmę wszystko doszło do normy.Także polecam boscha (ryż i jagnięcina). Po półrocznym jedzeniu wygląda tak:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/07b ... 1d5e1.html
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

24 lipca 2009, 23:10

A ja uważam że jednak dla psa z nadmiernym wypadaniem sierści Bosch z jagnięciną nie jest najlepszy.
Bowiem takie linienie oprócz normalnego linienia może mieć podłoże alergiczne a dla alergika karma ta nie jest najlepszą jeśli chodzi o skład (wiem coś o tym bo swego czasu próbowałem jej u swego psa).

Karma na pierwszy rzut oka w nazwie Lamb...ma jednak domieszkę mięsa drobiowego w składzie, w dodatku duże ilości niepotrzebnych wypełniaczy takich jak chocby pszenica.

Nei twierdzę że niektórym psom nie będzie pasować, ale..... wg mnie przejście z Belcando na Boscha nie ma sensu gdyż są to karmy podobne jakościowo a może nawet Bosch deko gorszy.

Bardziej już skierowałbym swoją uwagę w strony Acany czy Nutry Lamb lub Breeders Bag, bądź czegoś lepszego jakościowo od Belcando. :)
Awatar użytkownika
Asik L&L&L
Posty:135
Rejestracja:07 czerwca 2009, 11:47
Lokalizacja:Mirosławiec

25 lipca 2009, 16:33

Ja nie mogę wypowiadać się w temacie jakości różnych karm ponieważ nie testowałam ich jakości na moim piesku. Od początku je on jedynie tą więc moja wiedza jest znikoma. Podzieliłam się jedynie moimi spostrzeżeniami. Wiem jednak, że ta karma jest właśnie przeznaczona dla psów wrażliwych, myślę, że chodzi tu o alergie.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

25 lipca 2009, 17:01

Asik L&L&L pisze:Ja nie mogę wypowiadać się w temacie jakości różnych karm ponieważ nie testowałam ich jakości na moim piesku. Od początku je on jedynie tą więc moja wiedza jest znikoma. Podzieliłam się jedynie moimi spostrzeżeniami. Wiem jednak, że ta karma jest właśnie przeznaczona dla psów wrażliwych, myślę, że chodzi tu o alergie.
Tak, generalnie powinna być dla psów wrażliwych. Ale tak jak napisał OWCZARZ, ma ona w swoim składzie dużo produktów które ją wykluczają dla większej części alergików: mięso drobiowe, pszenica... Przynajmniej tak pamiętam... nie ma w necie porządnego składu (jakbyś mogła spisać z worka to bym była b. wdzięczna)
Nie jest to zła karma, zbliza się poziomem do Belcando, ale jest od niej sporo tańsza, jednak mając doczynienia z psią alergią pokarmową trzeba pójść w karmy "czyste" najlepiej niskoglutenowe, czyli bez dodatków typu pszenica, kukurydza, ze sciśle sprecyzowanym źródłem białka. Powiem tak szczerze że za tą cenę to dobry wybór...
Awatar użytkownika
Asik L&L&L
Posty:135
Rejestracja:07 czerwca 2009, 11:47
Lokalizacja:Mirosławiec

25 lipca 2009, 19:17

Dobrze, spiszę skład z worka, ale to nie dzisiaj bo jeden worek z karmą mam na działce, a w domu karmę posiadam w dużym plastikowym wiaderku, który dostałam gratis do karmy. Bardzo wygodny. Jak tylko będę wiedziała to zaraz napiszę.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

25 lipca 2009, 20:45

Dobra przyszedł czas, że i ja chwilowo staję przed dylematem... Miesiąc zapowiada się ciężki finansowo - 2 obozy z psem, urodziny chrześnicy itd itp a przybyła mi morda do karmienia, mam suczkę na DT w typie staffika, no i muszę zamówić karmę... tanią i dla alergików... Obie mają problemy i moja i tamta, aczkolwiek, nie jest to mega alergia jakaś itd, ale napewno karma musi być jagnięcinowa, lub ryba, bo ta druga suka na 100% żle reaguje na kuraka. Co ja biorę pod uwagę: BRIT Lamb and Rice, Bosch Lamb and Rice, Cibau Lamb and Rice... jest to chwilowe, we wrześniu wracam na 100% do Acany, no ale jakoś sierpień musimy przebrnąć...
Poradzcie coś... chyba że macie inne propozycje...
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

25 lipca 2009, 23:30

Jeśli chodzi o taką zmianę na jeden miesiąc to jest to loteria bo nie wiadomo jak pies zareaguje jeśli chodzi o wypróżnienia, ale rozumiem CIę doskonale że czasem zachodzi konieczność.

Skarmiałem tymi trzema wymienionymi przez Ciebie i moje subiektywne zdanie jest:

1. Bosch- nie sprawdził się, kiepski stan sierśći, drapanie, poza tym ma drobiowe sprawy więc w przypadku uczulenia na kurczaka nie będzie napewno to dobry wybór- zdrcydowanie odradzam

2. Brit- dobrze sprawdzała się jeśli chodzi o stan sierści- pies sie nie drapał- jedyne "ale" to rzadkie kupki które się nie unormowały- niezła karma ale nam do końca nie spasowała

3. Cibau- tą bym najbardziej polecał w tych trzech jeśli tylko znajdziesz w przystępnej cenie- zero drapania się, piękna sierść, wypróżnienia dobrej konsystencji- gdyby nie to, że człowieka zawsze ciągnie by karmić czymś lepszym- pewnie byśmy skarmiali nią do dziś :)
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

26 lipca 2009, 08:04

OWCZARZ2 pisze: 1. Bosch- nie sprawdził się, kiepski stan sierśći, drapanie, poza tym ma drobiowe sprawy więc w przypadku uczulenia na kurczaka nie będzie napewno to dobry wybór- zdrcydowanie odradzam

2. Brit- dobrze sprawdzała się jeśli chodzi o stan sierści- pies sie nie drapał- jedyne "ale" to rzadkie kupki które się nie unormowały- niezła karma ale nam do końca nie spasowała

3. Cibau- tą bym najbardziej polecał w tych trzech jeśli tylko znajdziesz w przystępnej cenie- zero drapania się, piękna sierść, wypróżnienia dobrej konsystencji- gdyby nie to, że człowieka zawsze ciągnie by karmić czymś lepszym- pewnie byśmy skarmiali nią do dziś :)
Ja właśnie wczoraj jeszcze znalazłam w końcu dokładny skład Boscha - i jednak odpada... naprawdę fatalny skład dla alergika.
Także zostaje Brit (ale mówię o tym zwykłym)- kiedyś nawet moja suka go próbowała i ogólnie nie było zle... i Cibau właśnie... Dzięki Owczarz za opinie, są bardzo cenne.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości