Nutriment - kompletna formuła RAW

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

van
Posty:31
Rejestracja:12 grudnia 2010, 00:23

08 sierpnia 2015, 16:50

Witam.
Chciałbym poznać Wasze opinie o gotowym (przygotowanym przez producenta) kompletnym posiłku RAW dla psów. Obecnie karmimy naszą roczną suczkę suchą karmą TOTW Puppy z bizonem, zastanawiam się czy nie byłaby to lepsza alternatywa?
Żeby nie linkować obcych sklepów, przekleję tylko sam opis, po angielsku. Mają kilka różnych formuł, jedna przykładowa poniżej:

BEEF FORMULA
Feed 2-3% of the dog's ideal body weight per day, ideally spread over two meals.

Contains 85% fresh meat and offal*.

Ingredients:

British Beef Heart, British Beef Green Tripe, British Beef Kidney, British Beef Liver, Fresh Carrots, Fresh Pumpkin, Fresh Broccoli, Fresh Green Curly Kale, Scottish Cold Water Salmon Oil, Organic Virgin Coconut Oil, Raw Sea Kelp Powder (Laminaria japonica), Bilberry Powder (Vaccinium Myrtillus), Spirulina Powder (Spirulina platensis), Wheat Grass Juice Powder, Barley Grass Juice Powder, Chicory Root Powder. Whole Milled Flaxseed, Whole Milled Sesame Seeds, Whole Milled Sunflower Seeds, Wheat Germ Oil (natural vitamin E)

Typical analysis as fed: Moisture 68.8%, Protein 16.1%, Fat 11.1%, Ash (inorganic matter) 2.4%, Fibre 2.3%
Carbohydrates 2.1%

Omega-3 fatty acid mg/100g 3.13

Omega-6 fatty acid mg/100g 0.74

Calcium mg/100g 1.1

Phosphorus mg/100g 0.8

Sodium mg/100g .09

Potassium mg/100g 0.5

Vitamin A IU/100g 365

Vitamin C mg/100g 5.3

Vitamin D IU/100g 23

Vitamin E mg/100g 1.66

B6 mg/100g 0.09

B12 mcg/100g 2.2

Calcium / Phosphorus ratio 1.37/1

Minimum guidelines by F.E.D.I.A.F. Adult 1/1, Early Growth and Reproduction 1/1, Late Growth 1/1
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

09 sierpnia 2015, 09:22

TOTW jest już długo na Polskim rynku ma swoich zwolenników i przeciwników niemniej można już sobie wyrobić opinie i wiemy czy w życiu codziennym się sprawdza czy nie.
Tutaj mamy do czynienia z mniej znaną karmą i tak naprawdę nie wiemy o niej nic oprócz składu (suchego opisu)
Zastanawia mnie mała ilość białka na poziomie 16 % .
kasik.u
Posty:284
Rejestracja:27 czerwca 2012, 21:08

09 sierpnia 2015, 12:25

Wygląda na to, że to "gotowy" BARF wraz z suplementami :)
van
Posty:31
Rejestracja:12 grudnia 2010, 00:23

09 sierpnia 2015, 15:34

No właśnie wygląda na to, że to taki gotowy produkt. Opakowania należy przechowywać w zamrażarce. Produkt raczej w Polsce nie znany, bo to brytyjski producent i najwidoczniej nastawiony na lokalny rynek.
TOTW nam się na razie sprawdza ale martwi mnie trochę niejasny skład (bez podania procentowego udziału składników). No i zastanawiam się czy ogólnie nie zrezygnować z suchej karmy. Naczytałem się o problemach z nerkami po długoletnim karmieniu suchą itd.
A może po prostu niepotrzebnie panikuję :P
kasik.u
Posty:284
Rejestracja:27 czerwca 2012, 21:08

09 sierpnia 2015, 17:57

Właśnie miałam pytać czy dostępny w Polsce, ale wiem, że nie. Dla zastanawiających się nad Barfem i bojących się o odpowiednie zbilansowanie pokarmu, ten może być dobrą alternatywą. Ja pewnie bym się skusiła w momencie zmiany karmienia, teraz wolę kupować mięso i suplementy osobno. Karmię Barfem już dobre pół roku ;)
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

09 sierpnia 2015, 19:56

van pisze:No właśnie wygląda na to, że to taki gotowy produkt. Opakowania należy przechowywać w zamrażarce. Produkt raczej w Polsce nie znany, bo to brytyjski producent i najwidoczniej nastawiony na lokalny rynek.
TOTW nam się na razie sprawdza ale martwi mnie trochę niejasny skład (bez podania procentowego udziału składników). No i zastanawiam się czy ogólnie nie zrezygnować z suchej karmy. Naczytałem się o problemach z nerkami po długoletnim karmieniu suchą itd.
A może po prostu niepotrzebnie panikuję :P
Może być fajny taki gotowy Barf, jeżeli masz ochotę zapoznaj się ze składami karm Purizone, wydają się być niezłe, spora ilość białka pochodzenia zwierzęcego lub applaws to karmy bez zbóż. No właśnie w TOTW składu % brak :(
van
Posty:31
Rejestracja:12 grudnia 2010, 00:23

09 sierpnia 2015, 21:40

Mieliśmy już Applawsa i o ile skład fajny i smakowitość ekstra, to już kupy i bąki były tragiczne.
Temat założyłem bo zastanawiam się nad alternatywą dla suchej karmy.
kasik.u
Posty:284
Rejestracja:27 czerwca 2012, 21:08

10 sierpnia 2015, 21:56

Nie zastanawiaj się tylko próbuj. Na pewno surowe lepsze od najlepszego suchego.
kasik.u
Posty:284
Rejestracja:27 czerwca 2012, 21:08

13 sierpnia 2015, 08:56

I jak z surowizną?
van
Posty:31
Rejestracja:12 grudnia 2010, 00:23

19 września 2015, 19:01

Witam po przerwie.
Od około 3 tygodni karmimy tytułowym Nutrimentem, także mogę się wstępnie podzielić pierwszymi spostrzeżeniami. Przez pierwsze 2 dni psina nie bardzo chciała jeść tę surowiznę (widać była bardzo przywiązana do suchej), ale potem się przestawiła i obecnie miska znika w mgnieniu oka, nigdy nic nie zostaje.
O wpływie na kondycję psa to chyba jeszcze zbyt wcześnie by pisać, ale od samego początku można było zauważyć różnicę w kupalach: są co najmniej 2 razy mniejsze i mocno zbite, nieporównywalne do tych po suchej karmie (choć na TOTW było całkiem w normie). Także chyba można wnioskować, że przyswajalność jest znacznie lepsza.

Dotychczas przetestowaliśmy: Indyka, Łososia z dodatkiem kurczaka, Kaczkę, oraz Wołowinę (w tej formule akurat dominują głównie podroby). Jak na razie ulubione smaki to Wołowina i Łosoś z kurczakiem, ale wszystkie je chętnie :)
Chcemy spróbować jeszcze Jagnięcinę i Dziczyznę z kurczakiem.
"Czystego" kurczaka sobie na razie odpuścimy, jako że Luna miała swego czasu niezłe sensacje po Applawsie (bodaj 75% kurczaka), więc nie chcemy ryzykować, zwłaszcza, że jest dużo innych fajnych smaków.

W uproszczeniu skład to 85% mięsa z koścmi (wyjątkiem formuła z wołowiną) a reszta to warzywa, owoce, zioła itp.
Za jakiś czas będę mógł napisać więcej :)
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

24 września 2015, 08:56

van,
to super wiadomość, że sunia tak ładnie przestawiła się na barf, mam prośbę możesz konkretnie wpisać z opakowania składy, ile czego jej podajesz dziennie jeżeli jest ta informacja na opakowaniu, a pewnie jest skoro nie komponujesz posiłków sam tylko kupujesz gotowca :) czy jest tam zawartość warzyw i jakich :?: Jestem bardzo ciekawa składu.
Ile psica waży i jaki zastosowałeś przelicznik, waga psa i ile żarełka na wagę.
Miło się czyta o takich sukcesach dietetycznych. :)
Verano
Posty:9
Rejestracja:29 września 2014, 10:26

24 września 2015, 18:47

Przytoczony wyżej skład niby zachęcający, ale trzeba pamiętać, że tam są praktycznie same podroby. "Serce" to może i jest mięsień, ale różni się od szynki czy łopatki. Na oko wychodzi fura fosforu aż trudno uwierzyć w te 0,8 mg na 100gr. Jeżeli są inne wersje i tam jest "prawdziwe mięsne mięcho" i mieszasz to powinno być OK.
Cavisiowa
Posty:1
Rejestracja:19 stycznia 2020, 21:21

19 stycznia 2020, 21:22

Wiem, ze wątek już dosyc stary

Ale gdzie udało się dostać? W jakim sklepie?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości