Shih-tzu - żywienie, sucha karma, problemy w doborze, łapczywe jedzenie

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

dexx-x
Posty:2
Rejestracja:01 lipca 2020, 16:39

01 lipca 2020, 17:02

Witam.
Mam pewien problem, moze ktos mial podobnie. Otóż mam szczeniaka shih-tzu - na ta chwile ma 8 tygodni i 2 dni. Przywiezlismy go do domu w sumie juz jak mial 6 tygodni. Pani od ktorej ja kupilismy, dawala jej mokra karme "Winston" Junior. I ta karme je.. a ze zdaje mi sie ze jest to kiepskie jedzenie, to chcialem zaczac wprowadzac jej sucha karme.. Na poczatek je 4 razy dziennie po ok 3-4 łyżeczki - "mokrą" karme. Wiec suchej karmy - oczywiscie rozmiekczonej w wodzie - zduszonej na papke probowalismy jej zastapic jedno podanie dziennie.. tzn. 3 "mokrej" i 1 "suchej" - rozmiekczonej.. po paru dniach pojawila sie rzadka kupa. Karma to Royal Canin dla szczeniakow i suk karmiacych.. po paru dniach, znow wrocilismy wyłącznie na karme "mokra". Kupa wrocila do normy.. Wiec sprobowalem podawac inna karme (wybor padl na BRIT CARE MINI GRAIN-FREE PUPPY LAMB - z powodu wielu pozytywnych opinii..). Zaczelismy dodawac juz w mniejszej ilosci (np. 5-10 kulek do mokrej karmy) raz dziennie.. niestety przy takiej ilosci znow robi sie kupa rzadsza.. i teraz.. nie wiem czy probowac inne karmy.. chciałbym wprowadzic żywienie jakies bardziej wartosciowe niz to co wyzej wspomnialem.. ale jak to zrobic?? z czym najlepiej karmy sprobowac? moge prosic o jakies wkazowki?

PS. Druga sprawa jest to ze strasznie łapczywie je.. wyglada jaby chciala na raz pochlonac caly talerzyk lub miskę.. jak najwieksze ilosci bierze do pyska i przełyka jak "indor" :P
dexx-x
Posty:2
Rejestracja:01 lipca 2020, 16:39

04 sierpnia 2020, 19:20

Witam Ponownie.
Po dłuzszym czasie.. jako ze nie dostalem zadnej odpowiedzi, postaram sie sam odpowiedziec (bo moze komus sie przyda)
Odnosnie tolerancji karmy: w naszym wypadku karma BRIT CARE LAMB&RICE PUPPY załatwiła sprawę. Wszystko sie unormowało tak więc ja polecam :)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości