Przechowywanie mokrej karmy

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

xnaataliax
Posty:1
Rejestracja:11 sierpnia 2023, 22:56

11 sierpnia 2023, 23:07

Witam,
Męczy mnie bardzo jedna kwestia odnoście mokrej karmy. A mianowicie, zakupiłam 3 zestawy karmy w saszetkach (schowane w kartonikach) niestety została ona pozostawiona w aucie na cały dzień przy temperaturze powyżej 25 stopni, podejrzewam że w aucie było znacznie więcej … czy coś mogło się z nią stać przez cały dzień w gorącym pomieszczeniu ? Po przyniesieniu jej do domu wieczorem saszetki były ciepłe i trochę mam obawy, ze już nie będzie nadawać się do użytku. Podałam kotku pół saszetki żeby zobaczyć czy zje i zjadła cała od razu, jednak czy jest to bezpiecznie rozwiązanie podając jej ją ? czy jednak może jej jakoś zaszkodzić? Mam ich 36sztuk i zastanawiam się czy wyrzucać je czy mimo wszystko zostawić 😖
Dziękuje za odpowiedzi.
Vet4u
Posty:757
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

16 sierpnia 2023, 10:00

Dzień dobry,
Niestety ale istnieje szansa, że tak wysoka temperatura mogła doprowadzić do zepsucia karmy. Dla bezpieczeństwa lepiej nie podawać jej kotu i obserwować saszetki czy przypadkiem nie „puchną”. Jeżeli w najbliższym czasie zauważy Pani, że saszetki „puchną” albo karma z nich ma inny zapach to niestety ale będą musiały zostać wyrzucone.

Pozdrawiamy,
Zespół Vet4u
axl463
Posty:4
Rejestracja:06 lutego 2024, 13:46

06 lutego 2024, 14:14

It's understandable to be concerned about the safety of wet cat food that has been left in a hot car for an extended period of time. Here are some considerations:

Temperatures above 25 degrees Celsius (77 degrees Fahrenheit) can accelerate bacterial growth and potentially spoil the wet food. The risk increases the longer the food is left in a hot environment.

While cats may eat food that has been left out and warmed up, there's a risk of bacterial contamination and foodborne illness. Cats' digestive systems are generally more resilient than humans', but it's still important to exercise caution.


It's a good sign that your cat ate the food without any immediate adverse reactions. However, adverse effects from spoiled food may not be immediately apparent. Keep an eye on your cat for any signs of gastrointestinal upset, such as vomiting, diarrhea, lethargy, or a loss of appetite.

If you're unsure about the safety of the wet food, it's best to err on the side of caution and discard it. While it may be disappointing to throw away the food, your cat's health and safety are the top priorities.

In the future, try to avoid leaving perishable items like wet cat food in a hot car for extended periods of time. Store them in a cool, dry place to maintain their freshness and safety.
Maurycy11
Posty:6
Rejestracja:14 lutego 2024, 09:27

14 lutego 2024, 10:36

W każdym przypadku ważne jest, aby zapewnić pupilowi świeżą karmę oraz świeżą, czystą wodę co jest kluczowe dla zdrowia i dobrostanu zwierzęcia.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości