Pies niejedzący swojej karmy

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Maciej21
Posty:1
Rejestracja:15 marca 2024, 20:41

15 marca 2024, 21:12

Witam wszystkich,

jestem szczęśliwym „tatą” dwu letniego West highland white terrier’a. Na początku po odebraniu mojej West’ki od hodowcy cieżko było ją odsunąć od miski. Problemy z jedzeniem zaczęły sie około 1 roku. Nagle zaczęła ona czasami nie jeść kolacji, potem była wybredna jeśli chodzi o śniadania. Doszliśmy do wniosku, że może nie smakuje jej sucha karma którą dostaje i postanowiliśmy ją zmienić, mieszając ją przez pewny okres z suchą karmą którą jadła. Problem znikł ale tylko na tydzień. Po tygodniu zaczął się kolejny bunt(o ile można to tak nazwać) i zjadane były tylko kolacje o ile w ogóle zostały one ruszone. Również na widok miski z karmą było trzeba jej mówić żeby szła jeść bo inaczej by nawet nie drgnęła z miejsca w którym była aby zajrzeć co jest w misce. Zaczeliśmy więc urozmaicać karmę poprzez dodawanie troche twarogu/ewentualnie raz na jakiś czas gotowane jajko. Efekty trwały może kilka dni i potem rozpoczynał się kolejny bunt. W najgorszych momentach potrafiła nie jeść nawet przez 3-4 dni. Do głowy przyszły nam więc problemy zdrowotne. Po wizycie u weterynarza, wykonanych prześwietleniach, dogłębnym przebadaniu oraz badaniu krwi okazało się, że jest ona kompletnie zdrowym psem i nie istnieje żadna zdrowotna przyczyna nie jedzenia. Mieszkamy w Niemczech i wypróbowaliśmy czegoś w stylu Psiego Bufetu. Od około 2 miesięcy nagle znikł problem buntów do jedzenia, lecz niestety skończyło się to w poprzednim tygodniu. Wracamy znów do momentu w którym pies nie chce zjeść swojej karmy ale przekąski zje z chęcią lub bedzie domagać sie czegoś ze naszego stołu mimo wszystko, że jedzenia ze stołu nigdy nie dostaje. Na widok miski z jedzeniem nie widać żadnego zainteresowania jakby nie miała kompletnej potrzeby żeby jeść.Czy miał może ktoś z Was kiedyś taki problem ze swoim czworonogiem ? Czy takie zachowanie jest możliwe przez częste zmiany karm ? Ewentualnie jak możemy sobie z tym poradzić, ponieważ wydawanie pieniędzy na karme która i tak wyląduje w śmietniku jest bezsensowne.

Za każdą odpowiedź dziękuję.
Vet4u
Posty:764
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

21 marca 2024, 14:53

Dzień dobry,
W tej sytuacji można skonsultować się z psim dietetykiem lub behawiorystą oraz można próbować dosmaczać karmę np. Dobrej jakości olejem z łososia.

Pozdrawiam,
Vet4u
DBS
Posty:2
Rejestracja:05 lipca 2024, 11:12

15 lipca 2024, 09:28

Sprawdź karmę Hike Holistic z Łososiem https://ohdog.pl/product/hike-holistic- ... osiem-65/
wetnarrative
Posty:1
Rejestracja:17 września 2024, 10:49

17 września 2024, 10:51

Witam, jestem nowy na forum i natrafiłem na Twój post. Moja rada dla Ciebie jest taka, że ​​jeśli Twoja dotychczasowa karma nadal nie działa, rozważ konsultację z weterynarzem lub dietetykiem zwierząt, który pomożegeometry dash Ci wybrać odpowiednią karmę dla Twojego psa. Pomocne może być również wprowadzenie BARF (diety biologicznie odpowiedniej)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości