Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

mlodyfoczka
Posty:16
Rejestracja:01 kwietnia 2010, 17:07
Lokalizacja:Łódź

09 kwietnia 2010, 21:00

Witam
Kupiłam mojemu pieskowi karmę Acana lamb&apple , czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tej karmy.
Dzięki i pozdrawiam
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

09 kwietnia 2010, 22:54

Jest to bardzo dobra karma bez zboz. ja nie karmie bo nie moge dawac jagnieciny psu. ale kolezanka karmi juz od kilku miesiecy i chwali sobie te karme
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

10 kwietnia 2010, 08:38

isabelle30 pisze:Jest to bardzo dobra karma bez zboz. ja nie karmie bo nie moge dawac jagnieciny psu. ale kolezanka karmi juz od kilku miesiecy i chwali sobie te karme
Zawiera owies. :wink:
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

10 kwietnia 2010, 12:03

zawiera tylko maly dodatek owsa, w porownaniu z karmami ktore maja 50% ryzu, kukurydzy i pszenicy to maly pikus....
PawelR
Posty:5
Rejestracja:09 kwietnia 2010, 14:05

10 kwietnia 2010, 17:57

isabelle30 to ze nie zawiera mięsa martwych zwierząt nie oznacza ze nie zawiera w ogóle mięsa. Zdarzały sie przypadki, a nawet nadal sie zdarzają ze zakłady produkujące karme dla psów skupują ciała martwych zwierząt, utylizując je i dosypując do karmy NIBY jako dawka protein...

Edyto mam owczarka niemieckiego, wczesniej miałem również Alaskana którego podarowałem osobie niepełnosprawnej. Kupuje juz karme od kilku miesięcy (prawie 3). Jeżeli chodzi o zmiany: kupa stała sie bardziej zbita i jest jej mniej co oznacza ze wiecej zostało przyswojonych składnikow niż wydalonych, sierść bardziej błyszcząca a pies ma lepsze samopoczucie( jesli zapytasz skąd to wiem, to powiem Ci że można to wyczuć;)) poza tym sam juz od pewnego czasu kupuje preparaty firmy Trisana i nie moge złego słowa powiedzieć na ich temat. Kiedys bylem równie sceptyczny do tej karmy jak większość osób z którymi rozmawiam i udowadniem im iż sie mylą tak jak kiedyś ja.

Jeśli ktoś chce zrobić sobie mały eksperyment, prosze wrzucić pare kawalków karmy do wody i poczekać aż się rozpuści, Pondo Dog rozpuszcza sie w pół godziny dlatego jest łatwo przyswajalny.

pozdrawiam forumowiczów
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

10 kwietnia 2010, 19:02

karma rozpuszcza sie w wodzie w pol godziny....a co to za karma? sklada sie z chemikaliow czy jak? jak na milosc b. wyobrazasz sobie rozpuszczanie w wodzie ogromnych czsteczek protein?????
jest jedno wyjasnienie, karma sklada sie z posiekanych na pojedyncze aminokwasy bialek, na pojedyncze lancuchy weglowodanow itd. tylko czy wtedy jest to karma taka najlepsza?
ponadto sklad: zawiera wszystko to co jest najczestszym alergenem....

i jeszcze jedno, niecale 3 miesiace to zdecydowanie zbyt krotko aby wypowiadac sie z taka pewnoscia na temat karmy.... wiec sorry, ale twoj reklamowy post do mnie nie przemawia...
PawelR
Posty:5
Rejestracja:09 kwietnia 2010, 14:05

11 kwietnia 2010, 11:42

isabelle30 oczywiscie ze karma nie rozpuszcza sie całkowicie jak np tabletki musujące, przybiera forme bardziej przyswajalną. Powiedz mi prosze co to za ogromne cząstki protein które w kontakcie z wodą lub kwasami żołądkowymi pozostaja w tej samej formie a po ściśnięciu palcami zachowują się jak gąbka?? nie wydziela żadnego zapachu ani koloru a przeciez mieso, dodatki roślinne takowe posiadają.

Moze masz racje, naturalne składniki sa alergenami. Dlatego powinniśmy nasze psy lub nas samych odżywiać produktami chemicznymi bo przecież żaden doktor nie powie ze jestesmy uczuleni na E-21 lub jeszcze cos innego czego nazwy nie rozumiemy. Sam mam alergie a odczulanie polega na wstrzykiwaniu niewielkiej ilości alergenu.

Osobiście i zdaniem wielu osób ktore zaczęły stosować Pondo Doga takie składniki jak:
suszone mięso wolowe, ciemny ryż gruboziarnisty, mączka z mięsa drobiowego, mączka z pstrąga, słodkie ziemniaki, kiełki kukurydzy... sproszkowane żółtka jaj, mączka z małży nowozelandzkich(działa dobrze na stawy) ... nie stwarzają jakiegokolwiek zagrożenia, mogłbym powiedzieć ze wrecz przeciwnie. moj przyjaciel karmi swojego psa alergika pondo dogiem i powiedzial ze pies nie ma zadnych objawów.

Stosuje 3 miesiące poniewaz tyle ta karma jest na rynku polskim. 7 miesiecy temu weszła na rynek europejski. powiedzie ze to za malo zeby jej zaufać a przecież pedigree lub chappi tez nie były na rynku od zawsze. poza tym karma przeszła badania kliniczne
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

11 kwietnia 2010, 12:31

no jeszcze porownanie do pedigree i chappi.....sory
jezeli pies ma uczulenie na kurczaka lub wolowine- 2 najczesciej przyczyny problemow psich, to ta karma niestety jest super be

ponadto podaj cene tej karmy, jej producenta bo na stronie ktora podales brak takich informacji, brakuje mi rowniez dokladnego skladu czyli zawartosci substancji dodatkowych takich jak jod, selen, witaminy, mineraly, oraz nie znalazlam informacji w jaki sposob karma jest konserwowana....
PawelR
Posty:5
Rejestracja:09 kwietnia 2010, 14:05

11 kwietnia 2010, 14:39

Producentem jest niemiecka firma firm Trisana z przedstawicielstwem w Rybniku http://www.trisana.pl/46219 obecnie strona jest w przebudowie dlatego mamy małe trudności chociażby z cennikiem. Cena pondo doga jest porównywalna z Royalem 15kg worek z rabatem kosztuje 248,40zl. Witaminy oraz cały skład był wymieniony na stronie którą podałem http://www.pondodog.pl/index.php. Aha karma jest prasowana na zimno dlatego zachowuje swoje naturalne właściwości oraz nie zawiera sztucznych konserwantów. Po otwarciu karma moze byc przechowywana max 6 miesiecy.

isabelle30 skąd Jestes??
Edyta Duszenko
Posty:274
Rejestracja:17 września 2008, 20:54

11 kwietnia 2010, 16:27

z rabatem 248 zł? DROGO! a royal 15 kg nie przekracza 200 zł, więc złe porównanie,

Pamiętać jednak należy że to pies i jego kondycja nam pokaże czy dana karma jest dla niego ok - je się przekonałam o tym bardzo dobrze.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

11 kwietnia 2010, 17:42

niestety tluszcze zawarte w karmie bez konserwacji przetrwaja zaledwie pare tygodni niezaleznie od otwierania. karmy wiodacych producentow zachowuja swiezosc po otwarciu okolo miesiaca - konserwowane naturalnie, i tak ich wielkosc jest dobrana zeby wlasnie na okolo miesiaca starczylo.
jezeli pondo dog zachowuje swiezosc przez 6 miesiecy po otwarciu....wybacz, ale musi byc konsrwowana duzo mocniejszymi konserwantami niz naturalne, i dlaczego nie sa wymienione ich nazwy? yo jest podejrzane dla mnie
sklad wymieniony na stronie nie jest pelny - karma ponoc zawiera algi wiec powtorze pytanie - ile zawiera jodu w kg?
Dawkowanie, dla psa 40kg jest to prawie pol kilo.... nie jest to ekonomiczne dawkowanie przy zalozeniu ze karma jest wysoce przyswajalna
Edyta Duszenko
Posty:274
Rejestracja:17 września 2008, 20:54

11 kwietnia 2010, 17:45

kochana jesteś , wyjęłaś mi z ust słowa o konserwantach, 6 miesięcy bez konserwantów - to bajki! :roll:
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

11 kwietnia 2010, 19:17

Edytko ja dopiero zaczynam przygode z suchymi karmami wiec znawczynia wielka nie jestem, natomiast zawsze niezaleznie od tego co kupuje i co mam w reku czytam uwaznie sklad, termin przydatnosci itd. i zwracam uwage a raczej jestem wyczulona na "bajki". ostatecznie biolog ze mnie wylazi :twisted:
Edyta Duszenko
Posty:274
Rejestracja:17 września 2008, 20:54

11 kwietnia 2010, 22:47

Ja z suchymi mam 3-letnie doświadczenie, wychodzi też i u mnie matematyk 8)
dexterka

12 kwietnia 2010, 21:29

witajcie jestem wlascicielem 9tyg wyzla weimarskiego. pies jest karmiony royal canin maxi babydog. kilka dni temu zaczal jesc ziemie i lizac sciany. wet stwierdzil brak wapnia i zalecil preparat witaminowy. Zastanawiam sie nad zmiana karmy pod koniec naszego 15kg worka royala. mysle o zmianie na acane. a co wy polecacie w cenie do 200zl za 15kg?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości