Karma TRAINER dla szczeniaka DON'ka - co z witaminami itd.?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

qba303
Posty:9
Rejestracja:18 kwietnia 2010, 03:11

18 kwietnia 2010, 04:03

Witam,

Od paru dobrych tygodni jestem wlascicielem szczeniaka (owczarkek niemiecki dlugowlosy) Zaczalem go niepotrzebnie karmic karma RC maxi JUNIOR i niestety piesio zaczal sie lekko drapac. Nie bylem pewien czy to alergia, ale pozniej sie pojawily plamy, strupki itp, wiec szybko zamienilem mu karme bez udzialu kurczaka. Szukalem wielu karm dla duzych ras bez bialka drobiowego. Padlo jednak na TRAINER z powodu mozliwosci wymiany reszty karmy RC na inna oraz to ze Trainer to karma hypoalerginiczna jak i holistyczna.

Pies zjada teraz karme z Krolika z ryzem. Zapodalem mu ja bez mieszania karm i o dziwo zadnych biegunek itp. Wcina ja juz ponad 10 dni i brzuszek wyglada o wiele lepiej ,a psina sie juz prawie nie gryzie. Podejrzewam ze moze dostal grzybicy od poprzednich alergenow albo juz szukam czegos na sile :lol:

PIES Dzis ma 3,5 miesiaca i wazy 15kg. W worku zostalo jeszcze z ponad 10kg trainera.


Mam pytanie - czy do tej karmy nalezaloby dodac jakies witaminy/dodatki na stawy?
W skladzie karmy nie ma nic o glukozaminie/chondroitynie itp.

Dla informacji wkleje opis tej karmy.

Trainer - PUPPY Medium/Maxi (Rabbit&Rice)

-Mięso z królika jako jedyne źródło białka pochodzenia zwierzęcego, lekkostrawne, bogate w niezbędne aminokwasy (lizynę i treoninę)
-Ryż jako jedyne źródło wysokiej jakości, łatwo przyswajalnych węglowodanów
-Składniki o niskim ryzyku wywołania alergii, lekkostrawne (szczególnie odpowiednie dla rosnących szczeniąt już od okresu odsadzenia)
-Niska zawartość tłuszczu, oraz dodatek inuliny i fruktooligosacharydów (prebiotyków) sprawiają, że to odpowiedni wybór dla psów z problemami jelitowymi
-Dodatek karczochów usprawnia trawienie białka

SKLADNIKI
Mięso królika, ryż, gluten mąki ryżowej, olej kukurydziany, inulina, chlorek choliny, oset, karczochy, mniszek lekarski, kapusta.

Wilgotność 8%, Białko surowe 30%, Tłuszcz i olej 16%, Włókno 2,5%, Popiół 6,6%, Wapń 1,3%, Fosfor 0,9%

Wit.A 18000 (j.m./kg), Wit.D3 1350 (j.m./kg), Wit.E 315 (mg/kg), Miedź 20 (mg/kg).


Posiadam w szafce Mikita MEGAVIT Fosforan Wapnia A, ale nie wiem czy mam mu go dodawac do tej karmy.

Zauwazylem ze duzo osob poleca srodki jak Arthroflex itp. A moze lepiej jest karmic go czyms innym? Niestety Acana nie ma karmy "bezkurczakowej" dla szczeniakow. Myslalem wczesniej tez o Brit Care.

Bardzo Was prosze o pomoc w tej sprawie. Zalezy mi aby zadbac o stawy tego pieska. Ma poteznie masywne lapy, jest bardzo ruchliwy i energiczny - po schodach to leci wrecz galopem do gory az sie czasem boje - dlatego go przewaznie wnosze na rekach aby sobie nic nie zrobil hehehe.

Pozdrawiam
Kuba

p.s. Chcialbym tylko dodac ze pies jakos nie wariowal na punkcie RC, a gdy dostal pierwsza miske Trainera to praktycznie myslalem ze polknie na koniec miske hehe.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 17:49 przez qba303, łącznie zmieniany 1 raz.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

18 kwietnia 2010, 09:22

Nie jest wcale powiedziane, że to kurczak uczulił Twojego psa... w karmach typu rc, w których nawalone jest pszenicy, kukurydzy, soji i sztucznych środków konserwujacych, niekoniecznie to kurak musi uczulić.

Ten Trainer całkiem przyjemnie się prezentuje, mięso z królika jest bardzo fajne, chudziutkie, o niskim prawdobodobieństwie uczulenia psa na to białko.

Jak ci się będzie kończyła karma, to możesz kupić jakieś 2,5 kg Acany Puppy Large Breed, i sam zobaczysz czy to kurczak ;) A poza tym to seria Provincional z Acany, czyli Grasslands, Pacifica i Praire Harvest to są karmy dla psów w każdym wieku...

Brit Care równiez jest dobrym wyborem.

Co do witamin, to narazie bym mu nie podawała, obserwuj sierść, skórę czy jest wszystko w normie. Ale w stawy bym zainwestowała, ONki to psy dość ciężkie, poza tym często występują u nich problemy ze stawami, więc Arthroflex, Artofos, Arthroscan, czy też jakikolwiek ludzki preparat na stawy w ramach suplementacji.
qba303
Posty:9
Rejestracja:18 kwietnia 2010, 03:11

19 kwietnia 2010, 23:09

Dziekuje za odpowiedz.

Tez o tym pare dni temu pomyslalem - "moze to nie jednak kurczak?"
Ostatnio kupilem smakolyki z baraniny firmy Maced i jakby po nich znow sie na brzuszku pojawily strupki jak i pies sie kasa w lape. Teraz odstawilem wszystko oprocz TRAINERA. Moze to jakies konserwanty, kukurydza... sam nie wiem jak to sprawdzic.

Co do preparatu na te stawy - Wymienilas wiele, a czy Arthrofos tez jest ok? Czytalem juz sporo postow na forum i ludzie go polecaja tylko ktory zestaw dla mojego psa i tej karmy? Wlasnie chcialem zamowic ale nie wiem czy zwykly w tabsach czy moze ten Forte z dodatkiem innych vit w proszku. Pies ostatnio wystrzelil okrutnie w gore i chce go zabezpieczyc.

Pozdrawiam
MarekK
Posty:126
Rejestracja:18 kwietnia 2010, 00:59

26 kwietnia 2010, 02:05

ten tzw "kurczak" w Royalu to raczej mniejszość :) , tam masz sporo innych składników które mogą być kłopotliwe --- (goskaaa: " .... w karmach typu rc, w których nawalone jest pszenicy, kukurydzy, soji i sztucznych środków konserwujacych, niekoniecznie to kurak musi uczulić... :) )

Trainer jest dla mnie dość tajemniczym produktem, widziałem go kiedyś chyba w sklepie na Śląsku ale nie mogę znaleźć ani producenta ani dystrybutora tej karmy w necie , gdzie na stronie można by dowiedzieć się więcej na temat tej karmy .
qba303
Posty:9
Rejestracja:18 kwietnia 2010, 03:11

05 maja 2010, 17:20

Czesc

Do dzis nie wiem czy to kurczak czy cos innego. Po Trainerze pies sie nie drapie, ale jak tylko wprowadzilem pare razy smakolyki (baranina) itp. to pies znow jakby zaczal miec problemy. To nie wyglada jak zaczerwienienie - Dzis zrobil mu sie pod noga jakby pryszcz pelen zoltej ropy, ktory peknal przy dotknieciu. Chyba musze isc do veta bo sam juz nie wiem czy to uczulenie czy moze pasozyt/choroba. Oby to byla tylko alergia na konserwanty.

Do tego okazalo sie ze piesek ma glisty ... mimo regularnego odrobaczania gdzies musial sie zarazic. Dziwilem sie czemu przez ostatni tydzien byl jakis taki smutny i ospany i GRZECZNY hehe. Do tego wydawal mi zbyt szczuply i ciagle glodny mimo ze dostawal duza porcje. Wg wzorca wazy o 1kg mniej od sredniej na 4miesiac zycia. Tylko ze to on dlugowlosy a w tabelce mam zwykle on.

Dzis po odrobaczeniu to INNY PIES. Z tego tez wzgledu nie moge powiedziec czy trainer jest ok czy nie - przez te robaki :/ Myslalem ze przez karme ma taka kupe luzna i maly wigor od parunastu dni, ale widac sie mylilem. Oby tylko to swinstwo nie przeszlo na domownikow....



Co do karmy TRAINER to info jest tutaj:
www.novafoods.pl

a dokladnie moja karma to http://www.novafoods.pl/index.php/prodotti/cane

Zostalo mi jej tylko 2Kg - starczy na 4 dni pewnie.
Musze cos szybko zamowic i sie zastmnawiam czy acana czy nutra/omni pro czy znow kupic worek trainera :( A Moze jednak jeszcze 1miech na trainerze polecimy i zobaczymy czy mu sluzy? Nowa sierc (okrywowa) ktora mu rosnie swieci sie jak mokre foki :)

p.s. dodaje mu do obiadowej karmy arthrofos forte - 2 miarki.


Czekam na porade bardziej doswiadczonych.

Pozdrawiam
MarekK
Posty:126
Rejestracja:18 kwietnia 2010, 00:59

05 maja 2010, 23:43

nie wiem ile kosztuje Trainer ale po składzie:

SKŁADNIKI:
ryż, suszone mięso z jagniąt, gluten mąki ryżowej, olej kukurydziany, ziemniaki, fruktooligosacharydy, witaminy i minerały, chlorek choliny, oset, mniszel lekarski, kapusta.

mysle ze powinien kosztować max 130PLN za worek w sklepie.
qba303
Posty:9
Rejestracja:18 kwietnia 2010, 03:11

06 maja 2010, 22:30

W zoologicznym Kosztuje ponad 200 zł. Cena podobna do RC. Jestem w kropce. Musze zamowic ta karme i nie wiem ktora. Wiem ze sa lepsze niz ten trainer w tej cenie tylko daj Boze aby sie psiak nie drapal. Z 15kg RC sie wpakowalem juz hehe.
MarekK
Posty:126
Rejestracja:18 kwietnia 2010, 00:59

06 maja 2010, 22:51

Trainer to nie jest żadna rewelacja, szczególnie jeśli kosztuje 200zł.

może 1st Choice, kanadyjska karma, używaliśmy jej kiedyś, kosztował około 200pln - ma 5x więcej mięsa niż Trainer
sorenia
Posty:26
Rejestracja:05 maja 2010, 10:33

07 maja 2010, 11:25

tez polecam 1st Choica, ma naprawde dobry sklad i jest wydajna. Okrywa psow jest niej wyjatkowo lsniac i jedwabista.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości