Omni Pro-Nowa karma

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Ania_od_Drixa
Posty:73
Rejestracja:06 kwietnia 2009, 08:11
Lokalizacja:śląsk

06 maja 2010, 21:50

a co było przyczyną alergii na RC?
u nas Omni jest ok póki co, smakuje i mam nadzieję że po 2 worze nadal będę tak samo zadowolona - o dawkowanie najlepiej spytać w sklepie bo Oni konsultują to z wetem, więc napiszą dokładnie co i jak
qba303
Posty:9
Rejestracja:18 kwietnia 2010, 03:11

06 maja 2010, 22:28

Ania_od_Drixa pisze:a co było przyczyną alergii na RC?
u nas Omni jest ok póki co, smakuje i mam nadzieję że po 2 worze nadal będę tak samo zadowolona - o dawkowanie najlepiej spytać w sklepie bo Oni konsultują to z wetem, więc napiszą dokładnie co i jak
Prawde mowiac to juz sam nie wiem. Jest o tym post na forum. Albo kurczak albo konserwanty. Wiem jedno - jak przeszedlem na Trainera to stan psa poprawil. Teraz musze kupic mu karme, ale nie wiem jaka bo ma on przygody skorne jak zje cos nie tak. Planuje wydac do tych 200zł+ za worek i juz zgupialem czy w ciemno nutra gold/acana (maja kurczaka) czy moze cos jak ten omni pro.
Gość

06 maja 2010, 23:47

qba303 pisze:
Ania_od_Drixa pisze:a co było przyczyną alergii na RC?
u nas Omni jest ok póki co, smakuje i mam nadzieję że po 2 worze nadal będę tak samo zadowolona - o dawkowanie najlepiej spytać w sklepie bo Oni konsultują to z wetem, więc napiszą dokładnie co i jak
Prawde mowiąc to juz sam nie wiem. Jest o tym post na forum. Albo kurczak albo konserwanty. Wiem jedno - jak przeszedlem na Trainera to stan psa poprawil. Teraz musze kupic mu karmę, ale nie wiem jaka bo ma on przygody skorne jak zje cos nie tak. Planuje wydac do tych 200zł+ za worek i juz zgupialem czy w ciemno nutra gold/acana (maja kurczaka) czy moze cos jak ten omni pro.
Jeżeli to kurczak uczula malucha to dobrze jest wybrac karmę bez jego dodatku. Ja miałam problemy z drapaniem u mojego shiba i na prosta wyszedł na Acanie bez dodatku kurczaka i zbóż. Obecnie dostaje karmę wolsblut z dziczyzna i jak narazie wszystko gra pies sie nie drapie i wygląda zdrowo.
qba303
Posty:9
Rejestracja:18 kwietnia 2010, 03:11

12 maja 2010, 15:28

Zaryzykowalem i zakupilem 15kg OmniPro Large Breed dla mojego DON'ka. Wczesniej sie pytalem Was jak z tym dawkowaniem. Nie do konca wiem ile mam tego podawać.

Pies ma teraz skonczone 4 miesiace i półtora tygodnia i waży 20,6 kg. Czyli psu leci teraz 5 miesiac zycia. W tabelce na ten okres (5-7 miesiac) i ta mase ciala (18-25kg) mamy: 355-420g. Czy to troche nie za malo? W okresie 3-4 miesiace dla tej masy jest dawkowanie az do 660g.



Pozdrawiam.
Ania_od_Drixa
Posty:73
Rejestracja:06 kwietnia 2009, 08:11
Lokalizacja:śląsk

15 maja 2010, 09:04

hmm, lepiej mniej niż za dużo (ONki chyba też prowadzi się 'szczupło')
zdjęcia chrupek Omni(z lewej complete z prawej performance
Obrazek
qba303
Posty:9
Rejestracja:18 kwietnia 2010, 03:11

15 maja 2010, 11:11

Sklep, w którym kupilem OmniPro odpisal mi ze powinienem karmic psa iloscia karmy wynoszaca 380g +/- 10%. Jak dla mnie to nieco malo, ale zobaczymy jak piesek bedzie sie czuc i wygladac na takiej dawce. Jak narazie to mase ma taka jaka powinien ONek miec dla swojego wieku.

A co do karmy to pies wcina ja az milo patrzec. Zapach ma OK - czuc rybe w tej karmie. Granulki nie sa duze, ale pies je rozgryza, a nie polyka jak np mialem w karmie TRAINER. Granule sa w ksztalcie takich plaskich "kwadratow". Karmie go OmniPro od paru dni i powiem ze 1 dzien pies sie przyzwyczajal do nowej karmty jak zawsze, ale teraz to kupki ma chyba jak narazie najlepsze jakie dotychczas robil - zbite, nie duze i nie trzeba uciekac przed "dyfuzja" jak sie zalatwi hehe. Bede obserwowac i jak skonczymy ten 15kg worek i prawdopodobnie nastepny to napisze jak siersc i reszta psa.

Co do alergii to nie widze aby cos mu wysypywalo na brzuchu i pod pachami, a wrecz schodzi to co dostal od wczesniej zjadanej (przez gora 3 dni) Puriny z indykiem :/


Mam tylko jedno pytanko do Was specow od zywienia.
Czy zalecalibyscie podawanie do tej karmy środka na stawy Arthrofos Forte? To zestaw gluko/choindro +vit. Szczegóły tutaj: http://www.krakvet.pl/dolfos-arthrofos- ... -8329.html


Widzialem na opakowaniu, ze OmniPro ma ladny zestaw vitamin, ale nie ma nic o ilosci glukozaminy. Dodawalem ArthroFos Forte do karmy przez dluzszy czas - pies zjadl juz prawie poł pojemnika i czuje sie dobrze. Tylko, ze ta nowa karma ma wiecej podanych witamin i mineralow niz ktora karmilem psa poprzednio.

Szczegoly: Karma:

Omega 6/3 w stosunku 7 do 1
wapń 2,0%
fosfor 1,2%
cynk 50 mg/kg
miedź 15 mg/kg
selen 0,3 mg/kg
jod 0,99 mg/kg
żelazo 50 mg/kg
mangan 35 mg/kg
kobalt 0,5 mg/kg
witamina A 11.250 j.m./kg
witamina D3 1.688 j.m./kg
witamina E 92 j.m./kg
witamina B1 4,4 mg/kg
witamina B2 2,82 mg/kg
witamina B6 2,7 mg/kg
witamina B12 23,5 mg/kg
kwas foliowy 0,88 mg/kg
biotyna 132 mcg/kg
niacyna 17,2 mg/kg
pantotenian 4,45 mg/kg
chlorek choliny 100 mg/kg
L-karnityna 40 mg/kg

Arthro:

Siarczan glukozaminy 30 000 mg
Jod 5 mg
Siarczan chondroityny 25 000 mg
Selen 3 mg
L-Karnityna 6 250 mg
suszone drożdże piwne +
Witamina C 5 000 mg
muszle ostryg +
Witamina E 1 000 mg
witaminy +
Wapń z muszli ostryg 200 mg
aminokwasy +
Magnez 1 000 mg
mikro i makroelementy +
Cynk 900 mg
wyciąg z ziół +
Miedź 200 mg
Harpagophytum procumbens +
Mangan 200 mg


Nie chce psa przedawkowac, zalezy mi na tym aby rosl zdrowy. Mam zmniejszyc dawke czy wszystko po staremu?

Pozdrawiam : )
Ania_od_Drixa
Posty:73
Rejestracja:06 kwietnia 2009, 08:11
Lokalizacja:śląsk

16 maja 2010, 18:04

wg opinii mojego weta preparaty na stawy zawierające czarci pazaur (Harpagophytum procumbens) troszeczkę fałszują prawidłową funkcję i rozwój stawów (działa to silnie przeciwzapalnie i przeciwbólowo, i nie pozwala na stwierdzenie czy coś niedobrego zaczyna się 'dziać' w stawach)
lepiej podawać zwykły ArthroFos (ten w tabl.)
Basia W
Posty:44
Rejestracja:01 września 2006, 12:17
Lokalizacja:Kraków

02 sierpnia 2010, 14:57

Czy dalej jesteście zadowoleni z Omnipro? Skład tej karmy mi się podoba no i widze, że teraz jest promocja i cena super , aż trudno uwierzyć i nie wiem czy zaryzykować i nie kupić tej karmy
Basia
dedede
Posty:21
Rejestracja:04 czerwca 2010, 21:00

02 sierpnia 2010, 22:04

Witam zastanawiam sie ktora z tych dwoch karm wybrac dla 6msc szczeniaka Omni pro czy premium edge. mozecie mi doradzic?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

23 listopada 2010, 08:40

Już w styczniu będzie nowa karma ULTRA SUPER PREMIUM OMNI PRO,ulepszony skład,inne opakowania,dwa żródła białka mięso kurczaka lub jagnięce i mięso ryb,podział karmy na wielkości psów,powiększony granulat dla dużych ras.Myślę,że będzie miała zwolenników tylko ,żeby nie mieli (e-karma)przerw w dostawach.Czekam na tą karmę,bo z tego co się dowiedziałem u wyłącznego importera to cena ma być przystępna-poczekamy zobaczymy :)
blaira
Posty:30
Rejestracja:18 października 2007, 16:02

18 lutego 2011, 15:46

Czy ktoś wie jak wygląda sprawa z karmą?
Dowiadywałam się jakiś czas temu...mówili że sprawa w toku...a tu nadal klops i cisza.
Może ktoś się w temacie bardziej orientuję.
Byłam zadowolona z karmy, a teraz znów muszę szukać :roll:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 lutego 2011, 16:38

To z nowej będziesz jeszcze bardziej zadowolona,bo zrobili podział na wielkość granulatu,natomiast będzie dopiero około połowy marca.
blaira
Posty:30
Rejestracja:18 października 2007, 16:02

18 lutego 2011, 18:28

No to trzymam mocno kciuki by tak było :)
Bardzo cieszy mnie Twoja wiadomość...mam nadzieję że się potwierdzi :wink:

Pozdrawiamy
blaira
Posty:30
Rejestracja:18 października 2007, 16:02

22 lutego 2011, 14:02

Marzec nie pewny...jak już to najwcześniej druga połowa.
Poza tym worki mają być bodajże 12 kg no i cena ...zobaczymy :roll:
Mam jednak nadzieję, że ostateczna wersja będzie inna. Bo bardzo bym nie chciała znów wyruszać na poszukiwania karmy :?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

22 lutego 2011, 16:24

Zachciało im się zmieniać sprawdzoną już karmę a teraz mają problem.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości