Problem z jedzeniem dużych granulek w karmie

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Katari
Posty:3
Rejestracja:15 maja 2010, 17:40

15 maja 2010, 17:56

Witam,
Mam taki problem, że mój pies, owczarek collie już jest troszkę stary, w lipcu będzie miał 12 lat i chyba ma problemy z jedzeniem dużej karmy, tzn dużych granulek konkretnie.
Notorycznie wyjadał jedzenie kotu, wiem, że kocie jedzenie nie jest zdrowe dla psa więc musiałam kotu ustawić miskę na szafce.
Ponieważ Maks nie chciał jeść tych dużych granulek to zaczęliśmy mu kupować jedzenie dla szczeniaków, weterynarz powiedział, że skoro pies je tą karmę to on nie widzi problemów. Ale ponieważ miał kilka kontuzji weterynarz kazał przypilnować, żeby dostawał dużo wapnia.
W związku z czym zastanawiałam się czy taki preparat mogłabym mu kupić jako uzupełnienie tego wapnia http://www.krakvet.pl/biowet-canifos-od ... 10929.html
I w sumie chciałabym się zapytać czy może jest jakaś psa dla starszych psów, która jest bardzo drobna?

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale na wszelki wypadek wspomnę, że Maks musi przyjmować Traumal (traumeel) bo ma problemy z chodzeniem.

Pozdrawiam
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

15 maja 2010, 18:50

kazda lepsza karma ma swoja wersje dla psow seniorow...i taka pies powinien w tej chwili dostawac
traumal....nie jestem pewna czy to dobry lek na prolemy z chodzeniem, to silny lek przeciwbolowy, napewno nie poprawia sprawnosci uladu ruchowego, tylko usmierza bol. czy pies dostaje cokolwiek zwiazanego z polepszeniem funkcjonowania stawow lub przeciwzapalnego?
Katari
Posty:3
Rejestracja:15 maja 2010, 17:40

16 maja 2010, 00:25

Nie podważam decyzji weterynarza, ponieważ to człowiek z powołania:)
Podałam nazwę leku, w razie jakby z preparatem nie wolno go było łączyć. Ale, żeby było:

Jak wspomniałam pies miał kilka urazów i cierpi na reumatyzm, jak był szczeniakiem to miał wypadek i narta rozcięła mu łapkę, aż do kości z mięśniami łącznie i na nią bardzo kuleje. Poza tym przez prawie rok był bardzo chory - ponieważ nikt poza właśnie panem doktorem nie mógł wykryć, co się z psem dzieje.

Co do karm, tak powinien, ale one mają duże granulki, a pies nie chce jeść dużych, ani nawet średnich. Niestety nikt nie podaje średnicy granulek, a trudno kupować każdy preparat, sprawdzać i wyrzucać jeśli będą za duże, sposób nie na moją kieszeń.
Dlatego pytam czy ktoś może zna taką, która składa się z drobnych granulek.
Ania_od_Drixa
Posty:73
Rejestracja:06 kwietnia 2009, 08:11
Lokalizacja:śląsk

16 maja 2010, 08:28

Traumeel to homeopatyk który działa właśnie na wszelakie stany zapalne w obrębie stawów (jeszcze lepszy jest Zeel-T)
drobne chrupki ma na pewno Acana (jak i wszystkie kanadyjskie i amerykańskie karmy) chyba jeszcze Brit Care ma małe chrupencje
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

16 maja 2010, 09:35

Katari na te problemy z chodzeniem pomoże INFLAMEX
Awatar użytkownika
middledream
Posty:25
Rejestracja:23 stycznia 2010, 14:03
Lokalizacja:Łódź / Piotrków Trybunalski
Kontakt:

16 maja 2010, 10:45

Na dogomanii są fotki różnych karm, polecam :) co do wielkości granulek to potwierdzam, Acany są malutkie i Nutra Gold Lamb & Rice, którą obecnie karmię, również.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

16 maja 2010, 11:25

ale granulki acany sa bardzo twarde, latwe do zgryzienia i bardzo kruche ( i niewielkie) sa granulki troveta i 1st choice
Katari
Posty:3
Rejestracja:15 maja 2010, 17:40

16 maja 2010, 21:44

Dziękuję za rady, przy kupowaniu na pewno skorzystam, bo wolałabym, żeby Maks jednak dostawał karmę z odpowiedniejszym zestawem składników.

Zaraz zajrzę też na dogomanię, jakoś nie wpadłam na to, żeby tam poszukać. To chyba jakieś zaćmienie umysłu :roll:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości