Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

jajagna
Posty:31
Rejestracja:07 grudnia 2010, 18:03

12 grudnia 2010, 21:22

Też się zastanawiam nad TOTW dla szczeniaka. Próbka właśnie do mnie idzie i podobno smakuje nawet niejadkom (nasz przypadek), ale nie ma w niej podziału na szczenięta i dorosłe i to mnie trochę martwi. Jakoś tak wolę jak jest napisane "Large Breed Puppy" :?
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

12 grudnia 2010, 23:12

A który TOTW wziełaś? Jesli High Praire, to bez obaw, proporcje białka, tłuszczu, witaminy itp sa w niej na takim poziomie, że szczeniak będzie się świetnie rozwijał.
naphozord
Posty:16
Rejestracja:02 grudnia 2010, 20:25

20 grudnia 2010, 11:20

czy mogę dodawać troszkę smalcu do suchej karmy? Przynajmniej wtedy suka wcina ją ze smakiem
Awatar użytkownika
Stevie Rae
Posty:29
Rejestracja:02 listopada 2010, 14:43

21 grudnia 2010, 14:52

Jaka ilośc? Specem nie jestem, ale wydaje mi się, że to za tłuste. Mała łyżeczka stołowa nic nie zrobi, ale więcej ... ?
Spróbuj innych sposobów - jaką karmę podajesz psince?
naphozord
Posty:16
Rejestracja:02 grudnia 2010, 20:25

21 grudnia 2010, 15:49

Acana grasslands . No ja jej daję tak łyżeczkę i karmę mieszam w tym. Chciałbym spróbować Acana sport , tylko boję się że suka jej nie przyswoi ze względu na kurczaka , który się tam znajduje. A cena by mi odpowiadała
Awatar użytkownika
Stevie Rae
Posty:29
Rejestracja:02 listopada 2010, 14:43

21 grudnia 2010, 16:48

Łyżeczka w sumie nic nie zaszkodzi.
Acana Sport jest dla psów aktywnych bardziej niż inne psy. Czy Twój pies jest bardziej aktywny niż inne?
Eukanuba jest w podobnej cenie, Royal trochę droższy. Słyszałam, że to dobre karmy dla niejadków ...
naphozord
Posty:16
Rejestracja:02 grudnia 2010, 20:25

22 grudnia 2010, 13:18

jest bardzo aktywna . Treningi z obciążeniami itp
murakami
Posty:151
Rejestracja:14 sierpnia 2010, 23:00
Lokalizacja:Warszawa

22 grudnia 2010, 17:49

Ja bym polecała olej jednak, bo to źródło nienasyconych kwasów, niezbędnych w diecie i psów, i ludzi. Dobry olej, np lniany, z wiesiołka, z ogórecznika. Ale znam osoby, które psu mieszkającemu w kojcu na zewnątrz dawały zawsze zimą smalec do pożywienia i też było dobrze.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

28 grudnia 2010, 08:40

Olej lepszy od smalcu.
arriverci
Posty:2
Rejestracja:29 grudnia 2010, 18:45

29 grudnia 2010, 18:56

Szukam karmy dla psa alergika - problemy z sierscia, drapanie i swedzenie skory, ostatnio az do ran.

Jestem zainteresowany ta karma http://www.krakvet.pl/eukanuba-dermatos ... p-612.html

Mam podejrzenie, ze mojemu psu nie sluzy kurczak.

Obecnie zaczalem mu gotowac ryba + zieminaki (puree) , na dluzsza mete nie moge jednak tego robic (praca i wyjazdy z psem, gdzie mam ograniczony dostep do kuchni), szukam karmy ktora bylaby substytutem dla tego jedznia.

Ta Eukanuba wyglada dobrze, martwi mnie tylko niesprecyzowane zrodlo tluszczu - jesli bedzie to tluszcz z kurczaka to nieciekawie..
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

30 grudnia 2010, 09:15

Jeśli po rybie jest ok,to zdecydowanie kup karmę rybną.
Jeśli się zdecydujesz napiszę kilka propozycji
Awatar użytkownika
Alto
Posty:146
Rejestracja:19 sierpnia 2009, 22:34

31 grudnia 2010, 15:45

arriverci pisze:Obecnie zaczalem mu gotowac ryba + zieminaki (puree) , na dluzsza mete nie moge jednak tego robic (praca i wyjazdy z psem, gdzie mam ograniczony dostep do kuchni), szukam karmy ktora bylaby substytutem dla tego jedznia.
w takim razie popatrz na karmy fish4dogs tam głównymi składnikami są ryba i ziemniaki :wink:
agaton13
Posty:10
Rejestracja:03 stycznia 2011, 11:49

03 stycznia 2011, 12:07

Jestem tu pierwszy raz, jestem właścicielką 3,5 miesięcznego nowofundlanda i chciałam dodać swoje trzy grosz do tematu o karmach. Mój piesek najpierw jadł Eukanubę dla ras dużych oczywiście, był po niej bez energii, ospały i robił kupy co 2 godziny plus straszne gazy. Poczytałam różne fora (weterynarz oczywiście twierdził że to super karma i nic nawet nie trzeba do niej dawać typu witaminy czy na stawy) i wyczytałam że Acana to dobra karma, niestety chce wszystkich przed nią przestrzec!!!!!!!!!!! Mój pies smakowo ok (je wszystko bez wybrzydzania) ale nie robił kup tylko leciała z niego "woda" ciągła biegunka przez 10 dni i nic się nie zmieniało, a karmę wprowadzałam stopniowo tak jak mówią zalecenia. Teraz dostaje Royal Canin Giant Puppy i niestety ale ta "znienawidzona" i krytykowana karma jest super, pies odżył, biega jak najęty, pełen energii, brak gazów, kupy już po jednym dniu wróciły do normy, a po paru dniach nawet lepsza sierść no i zajada z super apetytem, ładnie pachnące spore krokiety, dużo lepiej wyglądające niż Acana. Dorosły pies moich rodziców - kundel - też próbował tej Acany i to samo straszna biegunka a nie jest wybredny. Tak że te wszystkie opisy jaka to świetna karma proszę traktować ostrożnie (u moich znajomych po Acanie było to samo!!!!!!!!!!) i jednaj ja zostaje przy "sieciówce", trudno dawać psu karmę po której ma ciągłą biegunkę.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

03 stycznia 2011, 14:17

Coś w tym jest, mój pies (1 z trzech)żle toleruje karmy holistyczne i wszystkie karmy które mają zbyt wiele składników.Idealne są dla niego karmy proste np Nutra Nuggets ,Mera Dog natomiast na wszelkiego rodzaju karmy holistyczne zawsze,ale to zawsze reaguje długimi biegunkami a czasem nawet wymiotami.
Od kilku osób w ostatnim czasie słyszałem podobne opinie na temat Acany,ale jest też sporo opinii pozytywnych :roll:
Możliwe,ze po kilku latach tłustych i żniwach :) coś sobie odpuścili z jakości,lub wina psiego organizmu :wink:
Pozdrawiam Robert i 3 molosy.
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

03 stycznia 2011, 14:33

Robert A. pisze:Coś w tym jest, mój pies (1 z trzech)żle toleruje karmy holistyczne i wszystkie karmy które mają zbyt wiele składników.Idealne są dla niego karmy proste np Nutra Nuggets ,Mera Dog natomiast na wszelkiego rodzaju karmy holistyczne zawsze,ale to zawsze reaguje długimi biegunkami a czasem nawet wymiotami.
Od kilku osób w ostatnim czasie słyszałem podobne opinie na temat Acany,ale jest też sporo opinii pozytywnych :roll:
Możliwe,ze po kilku latach tłustych i żniwach :) coś sobie odpuścili z jakości,lub wina psiego organizmu :wink:
Pozdrawiam Robert i 3 molosy.
Mam takie same obserwacje odnośnie jednego ze swoich psów. Nie toleruje karm, które zawierają różnorodne składniki (przynajmniej orijena nie tolerował, po acanie 6 wypróżnień dziennie). Nie wiem jednak czy to wina karmy czy choroby (achalazja i gastropareza). :|
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości