Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

03 stycznia 2011, 14:42

To samo jest u mojego owczarka, wszyskie holistyczne karmy powodują u niego kupy 5 razy na dzień , co parę dni biegunki. Zauważyłam też , że ziemniaki nie najlepiej mu służą już prędzej kukurydza o dziwo !
Pozdrawiam Dorota i Merlin :D
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

03 stycznia 2011, 14:51

dorota m pisze:To samo jest u mojego owczarka, wszyskie holistyczne karmy powodują u niego kupy 5 razy na dzień , co parę dni biegunki. Zauważyłam też , że ziemniaki nie najlepiej mu służą już prędzej kukurydza o dziwo !
Pozdrawiam Dorota i Merlin :D
Co do częstych wypróżnień (nie biegunek) to niby "wina" ziół ale czy ja wiem. :roll:

Bądź tu człowieku mądry. :twisted:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

03 stycznia 2011, 15:03

Nie spokojnie chefrenek to nie zioła sa przyczyną częstych qup- a przynajmniej nie te zioła użyte w Orijen i Acanie-trochę się na tym znam :wink:
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

03 stycznia 2011, 15:05

Robert A. pisze:Nie spokojnie chefrenek to nie zioła sa przyczyną częstych qup- a przynajmniej nie te zioła użyte w Orijen i Acanie-trochę się na tym znam :wink:
A to dobrze. Na Ciebie zawsze można liczyć. :mrgreen:
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

03 stycznia 2011, 15:06

Ostatnio je zioła Koebersa i jest super wypróżnienia 2 razy dziennie :D Dobrawdy nie wiem. W lecie często zjada maliny, porzeczki, gruszki i nic mu nie jest :D
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

03 stycznia 2011, 15:58

To wspaniale się odżywia Twój psiak-naprawdę natura(zioła) to samo zdrowie trzymaj tak dalej .
agaton13
Posty:10
Rejestracja:03 stycznia 2011, 11:49

04 stycznia 2011, 10:42

Ja też jestem zdezorientowana chciałam dla pieska jak najlepiej, najpierw chciałam kupić Orijen Large Puppy, ale się doczytałam ze ma trochę za dużo białka jak dla maluchów i nawet to wytknięto im jako błąd na amerykańskich forach zawierających ranking karm, to zdecydowałam się na Acanę (stać mnie na szczęście na droższe karmy więc na cenę nie patrzyłam, tylko na samopoczucie psa) a tu taki klops, ciągła biegunka, a dodam że piesek super rośnie jest zdrowy, zaszczepiony, odrobaczony pod stałą kontrolą weterynarza, przynajmniej na tą chwilę nie ma jakichś chorób o których bym wiedziała, więc sądziłam ze tak karma to dla niego samo zdrowie. Może jeszcze kiedyś jak będzie starszy ponowię próbę, na razie je RC i jest ok, a może ktoś mi doradzi czy może inna karma dla niufa byłaby lepsza może Nutra Gold i słyszałam że BIOMIIL jest też dobry ?????????? Bo już sama nie wiem Pozdrawiam wszystkich forumowiczów wasze uwagi są super niestety to co dobre dla jednego psa okazuje się klapą dla drugiego, a weterynarze nie są pomocni a jeszcze dodam że u weta i w zaprzyjaźnionym sklepie zoologicznym na dźwięk słowa Acana reakcja była negatywna że to nie jest dobra karma oczywiście bez żadnego uzasadnienia. Jak ktoś ma dobre doświadczenia u młodych molosów z jakąś karmą to proszę o rade.
agaton13
Posty:10
Rejestracja:03 stycznia 2011, 11:49

04 stycznia 2011, 11:53

A co sądzicie o karmach ANF i Nutram, są drogie ale podobno dobre, może spróbować którejś z tych bo RC ma konserwanty sztuczne i po zmianie właściciela to podobno jednak lepszy Pedigree??????????????????
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

05 stycznia 2011, 14:25

Jakie znowu Pedigriee,niby co jest w nim lepsze?
agaton13
Posty:10
Rejestracja:03 stycznia 2011, 11:49

05 stycznia 2011, 16:18

Miałam na myśli że RC to tylko lepsza wersja Pedigree czyli że RC to dziadostwo, może się nieściśle wyraziłam ale podobno RC posiada ten sam właściciel co Pedigree i Chappi, co chyba nie jest dobre. A jeszcze widziałam szwedzką karmę Bozita, wydaje się też ok czy ktoś karmił nią pieski???????????????
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

05 stycznia 2011, 16:25

BOZITA ma dobrą wyższą linię Robur.Niższa linia niczym nie zachwyca,a malo tego to jest kiepskiej jakości,wysokie dawki dzienne,sporo zboża,mało mięsa.Cudownie opisali Bozitę na reklamach,ale naprawdę nie powala.Od zwykłej Bozity o klasę lepsza jest np: zwykła Nutra Nugetts,lub nawet Fitmin
agaton13
Posty:10
Rejestracja:03 stycznia 2011, 11:49

05 stycznia 2011, 16:35

Miałam na myśli tą wyższą i co za tym idzie droższą linię (o tej tańszej nawet nie wiedziałam), a tak w ogóle to mam kompletny mętlik, nie chce mojemu małemu co 5 minut zmieniać karmy i na nim eksperymentować, zwłaszcza po przygodach z Acaną, po prostu chce żeby był zdrowy. Panie Robercie widzę że zna się Pan na rzeczy co by więc Pan z tych najlepszych karm dla małego nowofundlanda polecił z zastrzeżeniem że ma tendencję do luźnych Qup - tak przynajmniej po Acanie. Pozdrawiam i z góry dziękuję. I jeszcze jedno pytanie czy można karmy suche mieszać to znaczy 9/10 jednej i trochę innej czy jest to wykluczone?????
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

05 stycznia 2011, 16:59

Nie,nie powinno się mieszać karm,oczywiście poza sytuacją gdzie jest zmiana na inną.To zawsze trudny moment doradzanie karmy :)
Ja tradycyjnie polecam karmy Nutra Gold,Breeders Bagg ( wielokrotnie sprawdza się przy lużnych qupach)Best Choice wraca do łask,po małej przerwie (do produkcji używają zawsze suszonego mięsa) a też karma godna przemyślenia kiedyś bardzo sobie tę karmę chwaliły moje File Brasileiro,bardzo dobrze tolerowana dla wrażliwych psiaków.1st Choice ma dobre opinie,Bento kronen itd...
Można wymieniać wiele :)
agaton13
Posty:10
Rejestracja:03 stycznia 2011, 11:49

05 stycznia 2011, 17:45

Dzięki jak tylko będzie kończył RC a na szczęścia nie kupiłam dużego worka - to spróbuję z Nutra Gold Large Breed Puppy, Biomill lub Nutram czy 1-st Choice - muszę coś wybrać, a wybór jest chyba za duży!!!!!!!!!!! i być może pozorny bo mam wrażenie że składy w danej klasie są dość podobne, dzięki za pomoc i wszystkiego dobrego w nowym roku, a zwłaszcza dla wszystkich zwierzaków, choć przy takich właścicielach psie niebo. Pozdrawiam
cenicienta
Posty:3
Rejestracja:20 sierpnia 2009, 00:08
Lokalizacja:Białystok

14 stycznia 2011, 16:00

A ja zadam krótkie, zwięzłe pytanie za 100 punktów:

Acana czy Bosch? I dlaczego?

Ostatnio w pobliskim sklepie zoologicznym, gdzie zawsze kupowałam żarcie dla mojej staruszki cena Acany bardzo poszła w górę (kupuję na wagę - ok.18zł/kg). A i z dostawą Seniora coś są problemy ostatnio... :/
Z tego co zauważyłam, Bosch jest tańszy, miałam kilogramową torbę "na spróbowanie" i przyznam, że fajnie wcinała, wcale nie gorzej niż Acanę.

Czy Bosch jest dużo gorszy od Acany?

Na co zwracać uwagę w składzie przy doborze karmy - ile czego powinno być? Chodzi mi o konkrety (ile % może [powinien] stanowić popiół, włókno, jaka powinna być wilgotność karmy itd.)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości