Czy ktoś karmi psa szwedzką HUSSE ?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

13 stycznia 2011, 13:27

Na dogomanii jest osoba o nicku eurydyka. Parę lat temu przygarnęła beagla z porażeniem mózgowym może ona mogłaby pomóc.
Zbigniew
Posty:94
Rejestracja:21 lipca 2010, 14:20
Lokalizacja:Małopolska

13 stycznia 2011, 15:51

Robercie powiedz jak uważasz trzeba dawać Nowofundlandowi jeszcze inne jedzenie oprócz suchej karmy?
anka123
Posty:10
Rejestracja:09 stycznia 2011, 21:25

13 stycznia 2011, 18:44

Dzieki Chefrenek.Zerkne na dogomanie i sprobuje odnalezc.Do tej pory przegladalam internet ale na nic w zasadzie sie nie natknelam.Tak jakby temat niedotlenienie i porazenie mozgowe u zwierzat nie istnial.A jakos nie chce mi sie w to wierzyc.Nie pisalam na zadnym forum i moze to byl blad poniewaz moze wczesniej znalazlby sie ktos kto mial podobny przypadek albo cos wie wiecej na ten temat .Moze nie udenerwowalabym sie tyle.Tak jak napisalam wczoraj teraz jest juz swietnie w porownaniu z tym co bylo ale jakas obawa o przyszlosc tkwi we mnie.Chociaz z drugiej strony tak mysle ze skoro tak pieknie cofaly sie objawy i dziewczynka rozwijala sie z opoznieniem ale szlo do przodu to moze bedzie dobrze i juz nic zlego sie nie wydarzy.Niemniej dobrze byloby posluchac kogos kto ma jakas wiedze na taki temat.Dzieki raz jeszcze.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

14 stycznia 2011, 10:01

Zbugniew nie nie ma potrzeby dawać nic innego,tym bardziej ,że juz zostawisz w spokoju ten Royal Cannin i kupisz Mu coś co będzie bardziej odpowiednie :wink:

anka123 masz wiadomość na Priv z podpowiedzią.
MarekK
Posty:126
Rejestracja:18 kwietnia 2010, 00:59

14 stycznia 2011, 10:48

Robert A. pisze:Tak szczerze,to robią teraz nagonkę reklamową min na Dogomanii,z tym Husse to trochę jest wielka niewiadoma niższą linię wiele osób przeklina,natomiast wyższą chwalą ,ale jest to zbyt mała liczba osób,zeby były to miarodajne wiadomości.Nie mogę Ci polecić z czystym sumieniem,bo bym skłamał.
Polecic mogę natomiast zbierającego bardzo dobre opinie 1st Choice z kanady :),i nieśmiertelną Nutrę Gold holistic za te karmy ręczę głową mojego Fili Brasileiro,ale ON nie pozwoli obcemu podejśc tak,że głowy nie straci jakby co :wink:
Zastanów się nad tymi dwiema karmami,poczytaj i cos wybierz bo warto.
jeśli chodzi o Husse mam mieszane odczucia i raczej od ludzi znających sie na karmach nie słyszałem żadnej dobrej opinii.
Można chyba lepiej wybrać.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

14 stycznia 2011, 15:17

Też tak myślę.
Zbigniew
Posty:94
Rejestracja:21 lipca 2010, 14:20
Lokalizacja:Małopolska

15 stycznia 2011, 13:57

Dziękuję Marek i Robert !!! A Robercie co powiesz o takim preparacie jak LAVETA . Warto go podawać czy może coś innego? i zastanawiam się także nad witalinami DOLFOS JUNIOR wiem że masz dobre zdanie na temat tej firmy ja zresztą podaję jak wiesz ARTHO HA a nie wiem które witaminy będą lepsze TOP 10 czy DOLFOS JUNIOR jak sądzisz?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

15 stycznia 2011, 15:37

Dolfos ma bardzo dobre osiągnięcia w preparatach na stawy.
Natomiast jeśli chodzi o witaminy to Beaphar jest lepszy tzn w większości witaminy użyte w preparatach Beaphara to witaminy pochodzenia naturalnego,choć nie wszystkie a dodatkowo ma lepsze przyswajanie(całe życie się za nami ciągnie to słowo) top 10 jeszcze raz polecam z pełną odpowiedzialnością.
Zbigniew
Posty:94
Rejestracja:21 lipca 2010, 14:20
Lokalizacja:Małopolska

15 stycznia 2011, 16:32

Ok dzięki nie mam wobec tego żadnej wątpliwości.
Miłego weekendu i pozdrawiam
Zbigniew
Posty:94
Rejestracja:21 lipca 2010, 14:20
Lokalizacja:Małopolska

15 stycznia 2011, 21:10

Robert a jednak czegoś zapomniałem czy ten TOP 10 to podawać połowę zalecanej dawki biorąc pod uwagę że te składniki są juz w karmie ????
bbaska
Posty:26
Rejestracja:15 grudnia 2010, 22:38

17 stycznia 2011, 15:49

Polecic mogę natomiast zbierającego bardzo dobre opinie 1st Choice z kanady :),i nieśmiertelną Nutrę Gold holistic za te karmy ręczę głową mojego Fili Brasileiro,ale ON nie pozwoli obcemu podejśc tak,że głowy nie straci jakby co :wink:
Zastanów się nad tymi dwiema karmami,poczytaj i cos wybierz bo warto.
[/quote]


Buahaha a to dobre, a ciekawe kto przy zdrowych zmysłach podejdzie do fili- chyba tylko ktoś kto faktycznie sam ma ochotę na dekapitację :wink: , super psy, uwielbiam je za ten niepowtarzalny charakter, może kiedyś, jak warunki pozwolą...

I jeszcze do Zbigniewa a propos kręgosłupa Twojego psa. Nie wiem czy miałeś wcześniej jakieś duże psy? Jeśli nie, to może nie wiesz, że bardzo dużo psów dużych ras rośnie po prostu nierówno i partiami- na ogół wygląda to tak, że najpierw rośnie dupka, a później "reszta" psa do niej dorasta. Na początku może to trochę wyglądać jakby zapadł się kręgosłup, bo często robi się na grzbiecie taki nienaturalny garb. Pies może tak wyglądać bardzo długo, często aż do momentu zakończenia całego wzrostu, więc może nie masz się czym martwić. Spróbuj pooglądać sobie zdjęcia rosnących nowofunlandów i będziesz miał świadomość czy twój pies wygląda normalnie czy nie (pewnie na molosach znajdziesz ich całe mnóstwo). Najprościej jakieś niedobory zaobserwujesz po łapach- u normalnie rozwijającego się psa łapy powinny być zwarte, a jeśli palce zaczynają się rozjeżdżać to znaczy, że czegoś jest za dużo albo za mało albo np. pies rośnie za szybko. Z witaminami na Twoim miejscu to jednak bardzo bym uważała- w dobrej karmie jest ich na ogół wystarczająca ilość, a przedawkowanie jest tak samo niebezpieczne jak niedobór. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 stycznia 2011, 16:19

Trzymam wobec tego kciuki,żeby warunki pozwoliły na Filona :)
Zbigniew
Posty:94
Rejestracja:21 lipca 2010, 14:20
Lokalizacja:Małopolska

17 stycznia 2011, 17:49

Robercie a co z tym TOP 10 ? dać połowę zalecanej dawki?
BBASKA może masz rację tak to troszkę wygląda jakby dupka była wyżej:) poprostu kupiłem go z myślą o wystawach i troszkę jestem przewrażliwiony :) chciałbym mu dać wszystko co najlepsze no i żeby niczego mu nie brakło ale z drugiej strony każdy kto kocha PSY pewnie mysli i robi podobnie jak ja i nie ma to znaczenia czy jest to pies z rodowodem czy burek. Ale dziękuję ci za podpowiedź.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 stycznia 2011, 18:40

Tak połowę zalecanej dawki,nie więcej i nie mniej :)
Zbigniew
Posty:94
Rejestracja:21 lipca 2010, 14:20
Lokalizacja:Małopolska

17 stycznia 2011, 20:59

dzięki właśnie je dziś kupiłem. Pozdrawiam
Zbyszek
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości