Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

MarekK
Posty:126
Rejestracja:18 kwietnia 2010, 00:59

14 stycznia 2011, 17:23

obydwie nie należą do moich ulubieńców :)

Acana - ma za dużo białka co dla mnie jest wada ( jest wątek poniżej: "pies woli kocią karmę" ), ale składniki ma wysokiej jakości
Bosch - składniki marnej jakości, masa pszenicy , białko z glutenu , mało mięsa ( to wszystko widać w składzie )

na forum są polecane inne ciekawsze produkty.
To mój punkt widzenia.
życzę dobrego wyboru
bbaska
Posty:26
Rejestracja:15 grudnia 2010, 22:38

16 stycznia 2011, 19:08

agaton13 pisze:Dzięki jak tylko będzie kończył RC a na szczęścia nie kupiłam dużego worka - to spróbuję z Nutra Gold Large Breed Puppy, Biomill lub Nutram czy 1-st Choice - muszę coś wybrać, a wybór jest chyba za duży!!!!!!!!!!! i być może pozorny bo mam wrażenie że składy w danej klasie są dość podobne, dzięki za pomoc i wszystkiego dobrego w nowym roku, a zwłaszcza dla wszystkich zwierzaków, choć przy takich właścicielach psie niebo. Pozdrawiam
Ciekawa jestem na co się w końcu zdecydowałaś? Jeśli to Ci w czymś pomoże to mój już drugi molos (w tej chwili półroczny) jest na 1st Choice i nie mam żadnych zastrzeżeń. Rośnie bardzo, ładnie- w swoim tempie, żadnych problemów żołądkowych, b. dobre przyswajanie. Krótko mówiąc pies rozwija mi się na tyle ładnie, że przynajmniej dopóki nie dorośnie raczej nie będę chciała zmieniać na nic innego. Wybór wśród karm masz faktycznie duży więc powodzenia.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 stycznia 2011, 08:52

Potwierdzasz dobre opinie o 1st Choice,jak coś jest dobre to jest i tyle. :)
agaton13
Posty:10
Rejestracja:03 stycznia 2011, 11:49

18 stycznia 2011, 13:23

Na razie podjęłam decyzję że kupię po 3kg Biomilla, 1-st Choice ewentualnie Nutram też i spróbuję najpierw z Biomillem jak będzie ok to przy nim zostanę na dłużej bo jednak wynika z wszelkich źródeł że to karma z wysokiej jakosci składników a Acana i Orijen nie służą mojemu psu więc ich nie mogę brać pod uwagę, a jak nie to spróbuję 1-st Choice w ostateczności Nutram, ale myślę że Biomill powinien być ok. Napisze jak się pies przestawił i czy jest to karma warta swojej ceny, chociaż RC jest przynajmniej u mnie z pozoru ok, pies bezproblemowy, ale chcę ją zmienić bo z tego co piszecie nie jest to dobra karma a "wyniki" złego karmienia mogą wypłynąć dużo później, na razie kupuję więc Biomill i zobaczymy, mogę natomiast z pewnością stwierdzić iż RC dużo lepiej służy mojemu niufowi niż Eucanuba i Acana.
figusek
Posty:3
Rejestracja:18 stycznia 2011, 13:23

18 stycznia 2011, 13:28

Witam, mam problem z wyborem karmy dla pieska. Mam 3,5 miesięczną cavalierkę. Od początku była karmiona Hill'sem (mamy ją od osoby, która kupiła ją w sklepie i musiała oddać, dlatego nie wiem, co piesek jadł w hodowli). Nie mam dużego doświadczenia z psami, ale postanowiłam zmienić tą karmę, ponieważ pies robił często wielkie qupy ( rekord to 6 dziennie) oraz miał brzydką, matową sierść. Kupiłam Acanę puppy small breed i qup jest dużo mniej natomiast są one luźne i potwornie śmierdzące, podobnie jak gazy :roll: Jednak sierść zaczyna się poprawiać -na grzbiecie ma pas ładnie wybarwionej, błyszczącej sierści, natomiast ta brzydka wypada. I w sumie nie wiem, czy mam ocenić, że sierść się poprawia czy martwić, ze wypada :wink: Proszę o jakieś konstruktywne rady, mam jeszcze 7 kg Acany, czy powinnam dokończyć worek czy zmienić karmę? Może pies się przystosuje do tej ilości białka? Teraz dosypuję jej do karmy odrobinę kaszy, żeby zwiększyć ilość węglowodanów w stosunku do białka. Chciałabym zostać przy Acanie, bo ma takie dobre opinie i odpowiada mi cenowo, ale najważniejsze jest dobro pieska. Proszę o konstruktywne rady. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 stycznia 2011, 14:40

Zdecydowanie doradzam dokończyć Acanę,jest nadzieja,że qupy sie unormują.Nie ma potrzeby dodawania kaszy,która dodana do Acany może być przyczyną lużniejszych QUP (reakcja jelit).Z ilością białka w Acanie na razie nie popadajmy w panikę :)
Sierść powinna sie poprawić do 3 tygodnii,jeśli nie będzie zmiany w jej wyglądzie pomyslimy co dalej,na razie QUPY są najważniejsze.
Jeśli po czasie okaże się ,że Acana nie słuzy psu postaram się cos odpowiedniego(pojęcie względne-co pies to inny problem)doradzić.
retros
Posty:4
Rejestracja:19 stycznia 2011, 12:20

19 stycznia 2011, 19:24

witam

mam lekki dylemat odnośnie karmy dla mojego gucia ( buldog francuski ) - w tej chwili ma skończone 10 miesiećy - do tej pory karmiony był karmą royal canin mini junior - czym teraz kamić mego pieska - proszę o jakieś wskazówki - fajnie by było jak by jakaś karma była odpowiednia dla mej bulwy a troszkę tańsza od royala bo strasznie uszczulpa mój i tak skromny budżet

pozdr.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

19 stycznia 2011, 22:37

Jeśli dobrze pamiętam to RC mini junior jest pakowana max po 8,5kg.Napisz ile jesteś w stanie przeznaczyć na karmę?
retros
Posty:4
Rejestracja:19 stycznia 2011, 12:20

20 stycznia 2011, 00:19

Robert A. pisze:Jeśli dobrze pamiętam to RC mini junior jest pakowana max po 8,5kg.Napisz ile jesteś w stanie przeznaczyć na karmę?
dzięki za szybką odpowiedz - do tej pory kupowałem właśnie po 8,5 kg - cena 139 zł ( wysyłka karmy już w cenie ) - jeżeli można by było zejśc cokolwiek z tej ceny to było by dobrze - bez szkody dla mego gucia oczywiście - z tego co się orientuje to rc junior mini jest do 10tego miesiąca życia pieska - mój gucio już ma ponad 10 miesiecy i jestem w lekkiej kropce gdyż nie orientuje się co dalej ... Royal moja bulwa " pożerała " ... Najlepiej jakkby istniała jakaś alternatywa dostępna w krakvet.pl gdyz tam się zaopatruje w karmę .


Pozdr.
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

20 stycznia 2011, 09:22

retros pisze:
Robert A. pisze:Jeśli dobrze pamiętam to RC mini junior jest pakowana max po 8,5kg.Napisz ile jesteś w stanie przeznaczyć na karmę?
dzięki za szybką odpowiedz - do tej pory kupowałem właśnie po 8,5 kg - cena 139 zł ( wysyłka karmy już w cenie ) - jeżeli można by było zejśc cokolwiek z tej ceny to było by dobrze - bez szkody dla mego gucia oczywiście - z tego co się orientuje to rc junior mini jest do 10tego miesiąca życia pieska - mój gucio już ma ponad 10 miesiecy i jestem w lekkiej kropce gdyż nie orientuje się co dalej ... Royal moja bulwa " pożerała " ... Najlepiej jakkby istniała jakaś alternatywa dostępna w krakvet.pl gdyz tam się zaopatruje w karmę .


Pozdr.
Jeśli rc to medium ale generalnie odradzam tą karmę. Syf za dużą kasę.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 stycznia 2011, 09:25

retros spoko ja się orientuje co dalej :wink:
Polecam w takim układzie Bento Kronen Regular (najwyższa linia Bento) jest w Krakvecie 10kg cena 112zł.Ma dobre opinie i śmiało mogę ją polecić.
27 zł masz w kieszeni a dodatkowo psiak ma 1,5 kg karmy więcej i to karmy wg mnie lepszej od tej którą dostawał :)
Awatar użytkownika
Stevie Rae
Posty:29
Rejestracja:02 listopada 2010, 14:43

20 stycznia 2011, 10:52

retros - Ja doradzam Ci Nutram - dobra jakościowo karma, za 7 kg 103, 00 zł.
Może spróbujesz też z Pro Planem? Są tylko 4kg (55zł) i 14 kg (140 zł) :D
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 stycznia 2011, 15:00

Pro Plan 14 kg 140zł to jest wersja Made in China.Pro Plan robiony w Europie zachodniej jest sprzedawany w wyższych cenach.
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

20 stycznia 2011, 16:46

Robert A. pisze:Pro Plan 14 kg 140zł to jest wersja Made in China.Pro Plan robiony w Europie zachodniej jest sprzedawany w wyższych cenach.
O masz ci los. Czy na opakowaniu jest jakaś adnotacja, że to Chiny? :roll:

powinna być ale mogą się kamuflować :twisted:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 stycznia 2011, 17:15

Znam żródło pochodzenia i sprzedaży 3/4 na Allegro, natomiast nie wiem co jest napisane na opakowaniu,ale to 100%pewne.Natomiast z tego co wiem krzywdy nie robi :) psom.
Identyczna sytuacja jest z Eukanubą też 2 rodzaje krążą po Polsce .Made in China i Holandia.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości