Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

20 stycznia 2011, 18:42

Robert A. pisze:Znam żródło pochodzenia i sprzedaży 3/4 na Allegro, natomiast nie wiem co jest napisane na opakowaniu,ale to 100%pewne.Natomiast z tego co wiem krzywdy nie robi :) psom.
Identyczna sytuacja jest z Eukanubą też 2 rodzaje krążą po Polsce .Made in China i Holandia.
Na Polskę zawsze idzie jakiś syf. :evil:
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

20 stycznia 2011, 23:17

Dobry wieczorek.

Panie Robercie potrzebuję rady. Mam buldożka francuskiego , ma 4,5 miesiąca. Karmię go Acana Puppy & Junior. Sierść super się błyszczy, żadnych problemów ze skórą ale... piesek puszcza bączki nie często śmierdzące. Qpy do 6 na dzień jak słoniowe :/ . Karmy zostało mi jeszcze 10 kg. Zastanawiam się nad przejściem na NUTRA GOLD Breeders Bag. Czy to dobry wybór? I czy najpierw skończyć te 10 kg Acany? Nadmienię jeszcze, że wcześniej psiurek był na RC. Bączki były czasami, a problemów z qupą żadnych.

Pozdrawiam
anulkac
retros
Posty:4
Rejestracja:19 stycznia 2011, 12:20

21 stycznia 2011, 00:09

Robert A. pisze:retros spoko ja się orientuje co dalej :wink:
Polecam w takim układzie Bento Kronen Regular (najwyższa linia Bento) jest w Krakvecie 10kg cena 112zł.Ma dobre opinie i śmiało mogę ją polecić.
27 zł masz w kieszeni a dodatkowo psiak ma 1,5 kg karmy więcej i to karmy wg mnie lepszej od tej którą dostawał :)
dzięki wielkie - zakupie Bento Kronen Regular - dam znać jak zareaguje moja bulwa !


Pozdr.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

21 stycznia 2011, 08:59

Powinna zareagować b.dobrze jak większość psów,ale .. są wyjątki to tylko żywe organizmy nie maszyny :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

21 stycznia 2011, 09:14

anulkac-No właśnie kolejny przykład (w ostatnim miesiąc non stop docieraja do mnie takie opinie),ze po Acanie coraz częściej psy robią duże ilości QUP i puszczaja bąki.
Przyczyna jest prosta zbyt duża ilość zróżnicowanych składników użytych w karmach Acana,począwszy od ilosci mies po wszystkie ziola.Ja uwielbiam zioła one sa wspaniale,ale nie w takich ilosciach pomieszane.
Tak Breeders Bag byłby idealny,ale będą mieli tą karmę dopiero w lutym.
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

21 stycznia 2011, 09:48

Dziękuję serdecznie za odpowiedź Panie Robercie :) Damy radę do lutego, a potem zacznę pomału wprowadzać Nutrę. Szkoda tylko, że tak fajne karma jak Acana u nas się nie sprawdziła :(
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

21 stycznia 2011, 14:17

Tak bywa z karmami-niestety .To moze jednak ta Acana nie jest taka dobra,jak o niej się mówi :)
Pozdrawiam
anka123
Posty:10
Rejestracja:09 stycznia 2011, 21:25

21 stycznia 2011, 17:28

U mnie bylo to samo po Acanie.Oprocz biegunek ale to dlatego ze gluten wiec nie biore pod uwage,ale kup duzo i olbrzymie.Jakby conajmniej pol wora pies zjadl naraz
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

21 stycznia 2011, 19:25

Robert A. pisze:anulkac-No właśnie kolejny przykład (w ostatnim miesiąc non stop docieraja do mnie takie opinie),ze po Acanie coraz częściej psy robią duże ilości QUP i puszczaja bąki.
Przyczyna jest prosta zbyt duża ilość zróżnicowanych składników użytych w karmach Acana,począwszy od ilosci mies po wszystkie ziola.Ja uwielbiam zioła one sa wspaniale,ale nie w takich ilosciach pomieszane.
Tak Breeders Bag byłby idealny,ale będą mieli tą karmę dopiero w lutym.
Teraz kiedy firma ma ugruntowaną pozycję na rynku karm, mogli zacząć oszczędzać i np. obniżyć jakoś składników itd.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

21 stycznia 2011, 21:41

To jest mozliwe,wielokrotnie firmy przyjmują taka politykę.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

22 stycznia 2011, 08:14

My od kiedy zabrakło BB karmimy NN Puppy ;) bo miała stosunkowo najwięcej białka i tłuszczu dla moich mięśniaków. I powiem, że jestem zadowolona z tej karmy, młodsza ma o wiele lepsze kupy niż nawet na BB, sierść u obu jest ok, ale jedzą ją 3,5 tygodnia, także jakiegoś niesamowitego poprawienia nie mogłabym się spodziewać, ale nie ma tez pogorszenia, a to już by było widoczne. Jedzą z apetytem, ale to u nich żadna nowość ;)

Teraz chciałabym jednak dać im jakiejś karmy o wyższej zawartości mięsa, no i najchętniej też nie z kurczakiem, bo Ori ma troche problemy skórne, co u niej normalne w okresie zimowym, ale możnaby to jakoś wspomóc jakąś rybną czy jagnięca karmą. No i sama nie wiem, myślę o Acana Pacifica, (tu za przemawia dla mnie ilość białka), TOTW rybny - ale troszkę mało białka właśnie, no i sama nie wiem co jeszcze możnaby im wymyślić? Wolałabym własnie jakieś bezzbożówki, bo już powoli bedziemy zrzucać tłuszczyk, a u moich to najlepiej właśnie wysokobiałkowo-niskotłuszczowo... Chciałabym Orijena 6ryb - on byłby idealny, ale chwilowo troche mnie nie stac ;)
figusek
Posty:3
Rejestracja:18 stycznia 2011, 13:23

06 lutego 2011, 14:02

Witam, mój mały Cavalier (4,5m-ca ) w dalszym ciągu ma luźne qupy i toksyczne bąki po Acanie. Je ją od miesiąca i dłużej nie wytrzymamy :roll: Jedynym plusem jest piękna sierść, która bytła w opłakanym stanie po Hillsie.
Zastanawiam się nad Puriną Pro Plan - tylko nie wiem którą albo Bento Kronen. Lub cokolwiek w podobnej cenie do Acany. Najlepiej, żeby była w workach tak do 10kg, bo więcej nam się do zamrażarki nie zmieści :wink:
Będę wdzięczna za sensowne propozycje.
Pozdrawiamy :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 lutego 2011, 19:09

Z tych co wymieniłas to Bento Kronen,oczywiście ta wyższa linia.
figusek
Posty:3
Rejestracja:18 stycznia 2011, 13:23

06 lutego 2011, 19:48

Która to jest ta wyższa linia? I czy rzeczywiście lepsza od Puriny, czytałam właśnie o niej świetne opinie... A może jakieś inne typy? Jestem w kropce, bo ciągle coś z tą karmą jest nietak, mimo, że staramy się kupować te dobre...
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 lutego 2011, 22:21

Karma nie kończy się na samym opisie,jest kilka czynników niewidocznych gołym okiem min przyswajanie,uzyta jakośc składników,nośniki witamin i minerałów jest to trochę skomplikowane.
Nie wiem,czy Pro plan jest gorszy,natomiast wydaje mi się,że Bento na tą chwilę będzie bardziej odpowiednie dla szczeniaka z problemami.
Innych typów nie podam,bo będziesz miała mętlik i więcej pytań i niewiadomych.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości