Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Cindy
Posty:12
Rejestracja:10 października 2010, 12:41

08 lutego 2011, 11:54

hehe dobre z tymi lwami,ja mieszkam w bloku na 1 pierwszym piętrze ,do mnie kiedyś bez dzwonienia bez pukania nie wszedł tylko wjechał listonosz tak szybko jak wjechał tak szybciej wyjechał jak zobaczył rotka który sie zerwał ze spania to go tak cofnęło że trzasnął drzwiami za sobą , myślałam że drzwi z futryny wyjadą tak jak listonosz :lol: schody to brał po 3 stopnie od tego czasu zaczął dzwonić. Temat karmy a my tu o listonaszach :lol:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

08 lutego 2011, 13:01

Jeśli do tych opowieści dopiszemy ,że listonosz u mnie i u Ciebie przywózł próbki najlepszych karm,to temat będzie dalej aktualny :)
Cindy
Posty:12
Rejestracja:10 października 2010, 12:41

08 lutego 2011, 13:32

Nie ma sprawy,przy następnej wizycie,najpierw był dzwonek potem listonosz :lol: ,a że listonosz chciał sie podlizać rotkowi to przyniósł mu 1 kg karmy NUTRA GOLD Breeders Bag,oczywiście mu smakowała ale listonosza i tak nie polubił :evil:
MarekK
Posty:126
Rejestracja:18 kwietnia 2010, 00:59

08 lutego 2011, 23:23

listonosze nie mają szans u psów :) u mnie dokładnie podobnie plus panowie od liczników z gazem i prądem...
agaton13
Posty:10
Rejestracja:03 stycznia 2011, 11:49

09 lutego 2011, 13:13

A ja co do karm (chociaż dzisiaj też dzwonił do mnie kurier że boi się wejść bo na ogródku jest "taki ogromny pies" - czyli mój 4,5 miesięczny nowofundland) to mój Alf jest od jakiegoś czasu na Biomillu i jest super układ trawienny super żadnych problemów, a bęki właściwie zero, sporadycznie lub wcale, sierść mu rośnie super, nie wypada, pies się nie drapie itp. więc Biomill ma moim zdaniem tylko jedną wadę wysoka cena!!! poza tym POLECAM, natomiast zdecydowanie i po przeczytaniu na forum podobnych opisów do mojego nie polecam Acany, nie wiem dlaczego tak chwalona karma u tylu psów wywołuje ostre biegunki itp. to trochę dziwne i raczej nie jest to już przypadek. Jak kogoś stać to ja Biomilla polecam wszystkim, nawet mój kot niejadek który jadł tylko RC i nic innego dotąd przeszedł na Biomilla i się nim zajada.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

09 lutego 2011, 13:18

Co do Biomila znacie już moje zdanie(pochlebne)natomiast po raz kolejny potwierdza się ,że coś nie tak dzieje się z Acaną.Kolejna osoba(zdrowie psa) to potwierdza.
Po wejściu nowej Acany kilka lat temu były same pochlebne opinie na jej temat,sam karmiłem przez chwilę,ale zaczęły się problemy z lużnymi qupami i to właśnie jest największy mankament tej karmy .Oczywiście są zwolennicy i dobrze,ale trzeba uczciwie popatrzeć na narastający problem tej karmy.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

09 lutego 2011, 16:51

Ja karmie od 10 dni Pacyficą, ale tą z Niemiec - kupowana w zooplusie, i mam zupełnie inne wrażenia niż po tej kupowanej wcześniej w innych sklepach...
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

09 lutego 2011, 16:59

No proszę z Niemiec,ale nie każdego stać jest pojechać do Niemiec po samą karmę :wink: oczywiście to żart,ale sama widzisz,że miejsce zakupu ma znaczenie.
mcdr
Posty:12
Rejestracja:10 lutego 2011, 10:18

10 lutego 2011, 10:25

witam wszytskich,
mam mały problemik chciałbym mojemu wyżłowi weimarskiemu (7 miesięczny) zmienić karmę w chwili obecnej je joserę kids ale wydaje mi się, że odbarwia mu się miejscami sieść i ogólnie w tej joserze są same mączki
zastanawiam się nad eukanuba puppy lub RC maxi junior - co wybrać, a może polecicie coś lepszego w podobnej cenie
sorenia
Posty:26
Rejestracja:05 maja 2010, 10:33

10 lutego 2011, 10:51

Jeśli chodzi o dobrą karmę dla Twojego szczeniaka to polecam Ci 1st choica puppy medium and large bo ma bardzo dobry skład. Co do Breeders Bag to byłam u znajomego hodowcy i ma on taki breeders bag dla szczeniaków 20 kg za 189 zł oto skład:

Dehydratyzowane mięso z kurczaka (40%), kasza jęczmienna, tłuszcz z kurczaka konserwowany naturalnie witaminą E, ryż , suszona pulpa buraków, dehydratyzowane całe jaja, dehydratyzowane drożdże , chlorek potasu, wątróbka z kurczaka, chlorek sodu, chlorek choliny, węglan wapnia, propionian wapnia, ekstrakt z drożdży (mannan-oligosaccharides), inulina ( naturalny prebiotyk fructo-oligosaccharydy), siarczan żelaza, tlenek cynku, Dl-alpha-tocopheryl acetate (Vitamin E), Yucca schidigera extract, selenit sodu, monoazotan tiaminy (źródło witaminy B1) , siarczan miedzi, jodan wapnia , witamina B6 , tlenek manganu, niacyna (wit. B3), calcium d-pantothenate (witamina B5), octan retinu (witamina A), Vitamin D3, kwas foliowy, ryboflawina, menadione sodium bisulfite compleks (źródło witaminy K3), biotyna, witamina B12, węglan kobaltu.

Co o tym sadzicie? ja myślę że to super cena za taki dobry skład.
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2011, 11:54 przez sorenia, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 lutego 2011, 11:16

mcdr to byś dopiero zamienił ,gdybyś kupił RC lub Eukanubę,nie polecam takiej zamiany,a mączki dobrej jakości są super i zawsze je polecam. :)
O breeders Bag nie mogę powiedzieć dobrego słowa......mogę powiedzieć same wspaniałe słowa,jest to jedyna karma która ma takie recenzje osób ze sobą nie powiązanych :)
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2011, 11:27 przez Robert A., łącznie zmieniany 1 raz.
mcdr
Posty:12
Rejestracja:10 lutego 2011, 10:18

10 lutego 2011, 11:18

Robert A. pisze:mcdr to byś dopiero zamienił ,gdybyś kupił RC lub Eukanubę,nie polecam takiej zamiany,a mączki dobrej jakości są super i zawsze je polecam. :)
o a czytałem gdzies, że jak są mączki to do niczego :( czyli co zostać narazie przy tym czy zmienić na coś zupełnie innego??
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 lutego 2011, 11:30

Zostań przy tym czym karmisz,tym bardziej ,że Josera jest przyzwoita,a jeśli nie masz problemów z psem to nie zmieniaj,bo czasem po zmianie na teoretycznie lepszą karmę zaczynaja się problemy.Mam już swoją życiową domenę,jeśli jest ok to nie kombinuje,bo łatwo jest przekombinować,ile sie czyta na forach,ze ludzie non stop zmieniają bo poszukują tej naj,a i tak jej nie znajdą ,bo ciągle zmieniają i koło się zamyka :)
mcdr
Posty:12
Rejestracja:10 lutego 2011, 10:18

10 lutego 2011, 11:40

w sumie problemów nie ma
w takim razie kiedy przejść na dorosłą joserę bo nic nie jest na niej napisane :( i czy wtedy na joserę czy na coś innego? i jaką powinienem mu podawać dawkę dzienną bo tez tak podają że nic z tego nie wynika :(
sorenia
Posty:26
Rejestracja:05 maja 2010, 10:33

10 lutego 2011, 12:04

Zgadzam się że zbyt częste zmiany karmy to nie jest dobry pomysł jednak myślę że teraz w okresie wzrostu lepiej stosować jak najlepiej zbilansowana karmę, nie wiem jak cenowo stoi Josera ale ten Breeders Bag 1st Choica ma przystępną cenę. Z przejściem na karmę dla dorosłych to najlepiej dla tej rasy około 52 tygodnia.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości