Royal Canin uczula !!!!!!

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Zbigniew
Posty:94
Rejestracja:21 lipca 2010, 14:20
Lokalizacja:Małopolska

28 lutego 2011, 21:09

Witam wszystkich i chciałem Was przestrzec przed karmą RC. otóż byłem jej zwolennikiem i mojego szczeniaka Nowofundland karmiłem RC od samego początku. W wieku 6 miesięcy dostał uczulenia strupy na skórze w kilku miejscach. Za radą naszego kolegi z Forum Roberta zmieniłem karmę i wszystko zniknęło. Pozostała mi jednak reklamówka karmy ROYAL CANIN GIANT PUPPY więc dałem ją znajomemu który ma 3 letniego jamnika. Po 3 tygodniach jedzenia tej karmy dostał takie same uczulenie jak mój NIUF aż mnie korci żeby coś z tym zrobić bo nie może być tak że ktoś swiadomie truje nasze psy !!!!!!
MarekK
Posty:126
Rejestracja:18 kwietnia 2010, 00:59

01 marca 2011, 10:34

przykre doświadczenie... jest trochę składników w RC które mogą uczulać.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

01 marca 2011, 11:16

Dodatkowo sporo do życzenia pozostawia jakość tych składników.
arriverci
Posty:2
Rejestracja:29 grudnia 2010, 18:45

01 marca 2011, 18:36

A na ktorej karmie wszystko wrocilo do normy?
Zbigniew
Posty:94
Rejestracja:21 lipca 2010, 14:20
Lokalizacja:Małopolska

01 marca 2011, 21:42

PURINA PRO PLAN PUPPY LARGE ATHLETIC ( z Włoskiej fabryki)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

02 marca 2011, 07:46

Zbigniew nie masz szans na walkę z RC ,i nie używaj słowa truje ,bo to mocne słowa.
Jak najbardziej jestem po Twojej stronie,(RC karmiłem w roku 1998 Made in France i duuużo mięsa :) ),od tamtej pory nie dotykam tej karmy,ale mam nauczkę po sporze ze Scanvet i Arthroflexem(pisałem o tym w temacie uwaga dziwny Arthroflex),że nie jestem w stanie udowodnić ich winy :( .Jedyne co ,to mozna właśnie ostrzegać innych właścicieli psów na forach,a to i tak jest wiele.Prędzej czy póżniej i tak nazwą Cię nieuczciwą konkurencją,a póżniej zmieszaja Cię z błotem :( .
Bardzo długo ja i wiele innych osób "robiliśmy"to forum ,zeby kazdy bez obaw i linczu mógł wyrazić swoją opinię,i żeby mógł dostać wyczerpującą odp na swoje pytania.Długo to trwało,żeby zlikwidować pyskowanie,bzdurne wpisy,nieuczciwą konkurencję z innych forum,i promowanie takich czy innych koncernów,sam kilkakrotnie byłem posądzany o to ,że reklamuje pewnego dużego importera karmy z USA :wink: .Przetrwałem to i teraz wreszcie mozna spokojnie działać pomagając innym :) .
Pozdrawiam.
Zbigniew
Posty:94
Rejestracja:21 lipca 2010, 14:20
Lokalizacja:Małopolska

02 marca 2011, 19:32

dzięki Robercie będe ostrożny ale jak to inaczej nazwać skoro to fakt 2 rózne psy zjadły tą samą karmę i oba maja takie samo uczulenie. aż się ciśnie na usta by użyć wulgarnych słów
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

02 marca 2011, 21:34

Witam wszystkich!
Ostatnio czytałam na oryginalnej stronie Forza10( włoskie homeopatyczne karmy weterynaryjne), że najbardziej uczulają psy nie tyle wybrane bialka zwierzęce i roślinne co zanieczyszczenia w karmach, wynikające z produkcji intensywnej, stosowanie sztucznych nawozow do wzrostu zboża, stosowanie hormonów. Przy bardzo wrażliwym psie manifestują się w p0ostaci alergii. Co do RC, to nie jestem przekonana co do czystości produktow. Sama podobnie jak Robert karmilam owczarka RC produkowanym jescze we Francji.Chociaż znam też pieski , które obecnie są Na RC i właściciele są zadowoleni, ale znam też takie które szybko dostawały uczulenia na uszach.
Jeśli chodzi o Proplan to jakieś 4 lata temu przez 3 miesiące karmilam nim mojego wilczka , ale zaczęla się u niego zgaga i wymioty porane na pusty żołądek. Przypuszczam, że coś mu w tej karmie szkodzilo , może za dużo tłuszcu.
Ponieważ mam psa alergika więc ciągle szukam :D . Trzeci miesiąc testujemy Kobersa linie alergiczne ,innych boję się dotknąć :D i rzeczywiście Pies SIE NIE DRAPIE , jest to dla mnie dużym zaskoczeniem , bo w karmie potencjalnie uczulające skladniki. Mam zastrzeżenia jedynie co do wielkości kupali, widać nie może być na razie idealnie :D . Czym bardziej wrażliwy pies tym więcej odkryć ! :D
Pozdrawiam gorąco
Dorota i Merlin
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

02 marca 2011, 21:44

Bardzo ciekawie to ujęłaś,właśnie właśnie czystośc składników(jakość )to jest to o czym pisałem przy Biomilu ,że mimo kukurydzy i pszenicy karmy Biomil nie uczulają(jeśli tak to są to sporadyczne przypadki)
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

02 marca 2011, 22:06

Na szczęście na rynku zaczyna pojawiać się coraz wiecej karm ekologicznych, przy tradycyjnym skladzie , nie jestem takim ekspertem jak Ty Robercie ,ale wydają się być dosyć zrownoważone. Dobrze że Swiat karm zmierza w tym kierunku. No i homeopatia w leczeniu alergii i innych schorzeń , to bardzo optymistyczna alternatywa
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

03 marca 2011, 10:41

Do homeopatii u psów podchodzę sceptycznie,natomiast zioła działają w 100% czego moje psy są dowodem :wink:
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

03 marca 2011, 20:06

Może z tą homeopatią jest tak jak z fizyką kwantową, wynik zależy od nastawienia eksperymentatora. Ale zioła naprawdę dzialają i też to potwierdzam. Dzięki za odpowiedżi pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
boguś
Posty:220
Rejestracja:20 września 2006, 18:11
Lokalizacja:Zielona

04 marca 2011, 15:15

Przerobiłem u mojego labka mnóstwo karm,starsi użytkownicy forum mnie znają :D .Długo nic nie pisałem ale to co napiszę dla mnie też jest szokiem,mój pies najlepsze wyniki ma po RC DERMACOMFORT.Zero drapania gryzienia łap infekcji uszu.
Niedługo będzie rok karmienia tą karmą i wszystko ok.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

04 marca 2011, 15:43

A i owszem znany i lubiany boguś,ale dawno nie pisałeś.
cather
Posty:91
Rejestracja:25 sierpnia 2009, 14:47

06 marca 2011, 11:20

Na czym polega logika zamiany marnej karmy jednego koncernu na marną karmę innego koncernu? Skąd taki dziwaczny wybór? Pytam, bo jest to dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Mamy na rynku choćby różne Nutry, a Pan wyskakuje z Puriną. Dlaczego?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 70 gości